כיצד להסיר כתמי דיו מבגדים

עקבו אחר הטיפים שלנו וגלו כיצד להסיר ביעילות כתמי דיו מהבגדים כך שלא יהיה עקבות
עקבו אחר הטיפים שלנו וגלו כיצד להסיר ביעילות כתמי דיו מהבגדים כך שלא יהיה עקבות!

ניתז דיו על בגדים? אל תתייאשו! עקבו אחר הטיפים שלנו וגלו כיצד להסיר ביעילות כתמי דיו מבגדים כך שלא יהיה עקבות!

לא משנה אם נשפכת בטעות דיו מהעט או שילדך משתמש בטוש על הבגדים בזמן המשחק, כדאי לדעת איך להציל את הבגדים שלך מהשלכה בגלל כתמים מכוערים. כתמי דיו עשויים להקשות על ביצוע מטלות יומיומיות. למרבה המזל, קל להסיר את הכתמים הללו. מאמר זה יסביר כיצד להסיר דיו ממגוון בדים, כולל בדים עדינים וכאלה הדורשים ניקוי יבש.

כתמי דיו מופיעים בזמנים הפחות מתאימים, אבל אתה יכול להסיר אותם בקלות אם אתה משתמש בחומר הניקוי הנכון. ככל שתקדימו לטפל בכתם, כך התוצאות יהיו טובות יותר.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

כיצד להסיר כתמי דיו: דיו על בסיס מים

איך להוציא כתמי דיו: דיו קבוע
איך להוציא כתמי דיו: דיו קבוע.

כתמי דיו על בסיס מים הם הקלים ביותר להסרה והם לא אמורים להוות סיבה לפאניקה. אם צבע הכתם דוהה כאשר הוא בא במגע עם מים, הדיו הוא על בסיס מים וניתן ליישם את השלבים הבאים:

 1. הניחו מגבת נקייה מתחת לאזור המוכתם והסר בעדינות כל עודפי דיו מהבד על ידי לחיצה על מגבת נייר כנגדו כדי לספוג את הנוזל.
 2. בעזרת מטלית או ספוג נקי, מרחו כמה טיפות של חומר ניקוי או מוצר שתוכנן במיוחד כדי להסיר כתמים כאלה על הכתם. קראו את המידע על התווית ובצעו בדיקה על שטח קטן ולא בולט של החומר לפני תחילת העבודה (לבדוק שחומר הניקוי אינו פוגע בחומר). הרטיבו את הכתם עם מטלית או ספוג (לא לשפשף), הוא אמור להתחיל להתפוגג בקרוב.
 3. אם הכתם נמשך, הניחו את הבגד במים מעורבבים עם נוזל כביסה למשך 10 דקות. זה אמור לרכך את הכתם.
 4. השרו את הכתם עם מטלית לחה או ספוג עד שהוא נעלם לחלוטין. ודא שהכתם הוסר לחלוטין לפני שתמשיך לשלב הבא.
 5. כבסו את הבגד במכונה כפי שהומלץ על תווית הטיפול.

כיצד להוציא כתמי דיו: דיו קבוע

כתמים אלו הרבה יותר קשים להסרה, אך אל תוותרו. לפני השימוש בכל השיטות הבאות, הקפד לבדוק כל אחד מהחומרים הנבחרים בחלק הפנימי של התפר כדי לוודא שחומר הניקוי אינו פוגע בבד.

 1. לאחר הנחת מגבת מתחת לכתם וייבוש הבד, נסה להסיר את הכתם בעזרת חומר ניקוי או מסיר כתמים.
 2. אם זה לא עובד, נסה להסיר את הכתם על ידי השרייה עדינה של האזור המוכתם עם מטלית או ספוג ספוג באלכוהול סליצילי (אלכוהול יעיל מאוד בהסרת מסקרה לצמיתות). אם אין לך רוח, אתה יכול להשתמש בספריי לשיער או בחומר אנטיבקטריאלי בידיים. זכור להשרות את כל הכתם ביסודיות, ולאחר מכן לייבש אותו בעדינות (למשל עם מגבת נייר). אל תשתמש באלכוהול על חומרים כגון אצטט, טריאצטט ו-rayon מכיוון שאלכוהול עלול להזיק להם.
 3. אם לא הצלחתם להסיר את הכתם עם אלכוהול, עדיין יש חומץ רוח. השרו היטב את הכתם בחומץ ושפשפו עליו כפית או שתיים של עמילן תירס. השאר את הדבק על הכתם למשך 30 דקות. לאחר מכן שטפו את הבגד במים כדי לבדוק אם הדיו על הבד הוסר לחלוטין. חזור על ההליך עד להסרת הכתם.

כיצד להסיר דיו על בגדים הדורשים ניקוי יבש

בגדים עדינים שיש צורך בניקוי יבש דורשים גישה שונה ויש לנקות אותם בניקוי יבש אם הוכתמו בדיו. עם זאת, כדאי להשרות את הכתם מראש ולשמור אותו לח עד הכנסת הבגד לחדר הכביסה. אם נשפך דיו קבוע על הבד, ניתן לרסס קלות את הכתם עם ספריי שיער, חיטוי ידיים או ספריי אלכוהול סליצילי כדי למנוע מהדיו לחדור עמוק יותר לתוך הסיבים.

 • טפל בכתם מיד. אל תחכו כמה שעות לפני שאתם חוזרים הביתה מהעבודה או מבית הספר כדי לנקות את הכתם - אז יהיה קשה יותר להסיר אותו.
 • הרטיבו את הכתם. אם אתה נמצא באזור שבו אתה לא יכול לכבס בגדים או חומר שהוכתם צריך ניקוי יבש, לפחות השרו את הכתם ונסה לשמור אותו לח עד שתוכל לטפל בו כראוי. הרבה יותר קשה להסיר כתם דיו שכבר התייבש.
 • הנח מגבת נקייה מתחת לאזור המוכתם כך שעודפי דיו ייספגו לתוך המגבת ולא יכתים את הבגדים שלך במקומות אחרים. המגבת צריכה להישאר מתחת לכתם כל הזמן בזמן שהבד מתייבש. השתמשו במגבת או מטלית שלא תתחרטו שזרקתם לאחר מכן.
 • יבש בעדינות את הכתם (לא לשפשף!). מיד לאחר הופעת הכתם שמים מעליו מגבת מטבח ולוחצים בחוזקה לספיגת הדיו העודפת (על ידי שפשוף האזור המוכתם, הדיו יחדור עמוק יותר לתוך סיבי הבד).