כיצד לנקות מרזבים

יצרנו מדריך מקיף כיצד לשמור על המרזבים שלך נקיים ומתפקדים היטב
כדי לעזור לך להימנע מבעיות אלו, יצרנו מדריך מקיף כיצד לשמור על המרזבים שלך נקיים ומתפקדים היטב.

חשוב לנקות מרזבים, שכן סתימות ונזילות עלולות ליצור במהירות בעיות בבית. להלן הטיפים שלנו לניקוי קל ובטוח של מרזבים.

ניקוי מרזבים הוא לא רק עניין של שיפור מראה הבית. המשימה של המרזב היא בראש ובראשונה להסיט את עודפי המים מהגג ולמנוע פגיעה בתשתית המבנה. כשחלפו החודשים הקרים, זה זמן טוב לנצל את מזג האוויר הטוב ולפנות עלים קמלים ושאר שאריות מהסתיו והחורף, תוך כדי הכנה לקיץ הדני עם הגשם המוכר. רטיבות ועובש הם אחת ההשפעות המזיקות המתרחשות יד ביד עם מרזבים מוזנחים.

כדי לעזור לך להימנע מבעיות אלו, יצרנו מדריך מקיף כיצד לשמור על המרזבים שלך נקיים ומתפקדים היטב.

נסה את שיטת האת למעלה-וזרוק בעת ניקוי המרזבים שלך. הניחו יריעת פלסטיק או צלחת ישנה ליד הסולם שלכם והשליכו עלים ולכלוך על הברזנט. כאשר אתה עובר לאזור הבא, אתה מעביר את הברזנט עם. זה יאפשר לך לנקות הרבה יותר מהר, שכן הלכלוך מתאסף במקום אחד וכך יהיה קל יותר לרוקן בפח הקומפוסט שלך.

מתי הגיע הזמן לנקות מרזבים?

אתה צריך לחפש הרבה זמן לפני שאתה מוצא אחד שסופר ניקוי גגות בין הפעילויות האהובות עליו. אבל אם זה רק יתוקן לעתים קרובות מספיק, אין שום סיבה לחשוש מהמשימה. ניקוי מרזבים יותר מפעם בשנה יקל משמעותית ויקח פחות זמן לנקות אותם בכל פעם, וגם תפחית את הסיכון לנזקים לבית. אז עשו לעצמכם טובה בכך שלא תחכו עד שהעלים כבר יתחילו ליפול מהעצים ולרדת אל המרזבים שלכם. מרזבים נקיים עוזרים לכם להימנע מנזקי מים וגם להאט את היווצרות החלודה.

מה צריך לניקוי מרזבים?

עם כמה כלים ביד, ניתן לבצע ניקוי מרזבים בקלות ובזול.

כיצד לנקות מרזבים
כיצד לנקות מרזבים.

גישה: כדי להגיע למרזבים השתמשו בסולם - בחרו אחד חזק. סולמות עץ עשויים להיות פחות יציבים מאלו העשויים מאלומיניום, אך אם אתם עובדים קרוב למקור חשמל, הימנעו מסולמות שיכולים להוליך חשמל. עם זאת, תמיד טוב לעבוד ביום שמש ויבש כדי למזער את הסיכון של ניקוי סביב כבלי חשמל. כמו כן, בדוק תמיד את הכבלים כדי לוודא שהם תקינים לפני העבודה קרוב אליהם. ליתר בטיחות, השתמש בזוג נעליים עם סוליות גומי. באופן אידיאלי, מישהו צריך להדק את הסולם עבורך - למרות שמרזבים נקיים זה חשוב, הבטיחות תמיד נמצאת במקום הראשון.

לניקיון: שימו כפפות ומצאו דלי או שקית ניילון לאסוף עמו עלים ולכלוך, כדי שלא תצטרכו להרים אותם מהאדמה אחר כך. תפסו גם מגרפה קטנה או כלי אחר, כמו מנקה מרזבים להסרת עלים ולכלוך מהמרזבים, אם אינכם מעדיפים להשתמש רק בידיים.

כיצד לנקות מרזבים

הקפד תמיד לגרד פסולת מהמפלים מכיוון שאינך רוצה לחסום אותם בטעות. חפירה עלים, פסולת ולכלוך בעזרת הכלי האהוב עליך הרחק מכל המרזב, אך הקפד לא להתרחב מעבר למרחק של זרוע בעת ניקוי מרזבים. עדיף להזיז את הסולם פעם אחת יותר מדי מאשר להסתכן בנפילה. אם אתה משתמש בכלי מתכת, היזהר לא לפגוע או לגרד את תחתית המרזב.

כמו כן, הקפד לבדוק אם יש נזילות. מרזבים סתומים הם אף פעם לא טובים, אבל אם הם דולפים הם יכולים ליצור אפילו יותר בעיות מכיוון שהמים יכולים להיכנס לקירות שלך. שפכו דלי מים על המרזב - זה גם יעזור לכם לבדוק אם יש נזילות, האם המים נשטפים כמו שצריך וגם להסיר את שאריות הלכלוך. לחילופין, ניתן לרסס את המרזבים בעדינות עם צינור הגינה כדי לבדוק נזילות ולהסיר את השאריות שנשכחו.

ניקוי מרזבים ובית בטוח יותר - נסו בעצמכם.

  • הסר עלים ולכלוך עם הידיים, אך זכור ללבוש כפפות גומי. אתה יכול גם להשתמש במגרפה קצרה.
  • חלק מניקוי מרזבים הוא בדיקת נזילות. שפכו דלי מים על המרזב כדי לראות אם מים דולפים החוצה. זה גם יסיר שאריות של לכלוך.
  • השתמש תמיד בסולם בצורה בטוחה. אם אינכם יכולים להגיע למרזב בקלות ובבטחה, או שאתם חשים חוסר ביטחון בעבודה בגובה, פנו לעזרה מקצועית.