כך ניתן להסיר מדבקות ממשטחים שונים

ניתן להסיר מדבקות עם חומץ על המשטחים הבאים
ניתן להסיר מדבקות עם חומץ על המשטחים הבאים: עץ, זכוכית, פלסטיק או מתכת.

טיפים מובילים להיפטר ממדבקות לא רצויות עם תרופות ביתיות

בקרוב שמח, חרטה ארוכה - זו צריכה להיות האזהרה על כל מדבקה. קניתם רכב משומש ועכשיו תוהים איך להסיר את המדבקות מהרכב? או שפעם איפשרתם לילדכם לשים מדבקה על השידה בשם החופש היצירתי? האם כל תכולת חדר הילדים "קושטה" במדבקות? אין בעיה: ריכזנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר כיצד להסיר מדבקות עם תרופות ביתיות - בין אם מרהיטים, מכוניות או משטחים אחרים.

בהתאם למשטח המיועד לטיפול, סוג המדבקה וגילה, ייתכן שתצטרך לנסות ולחזור על מספר שיטות לפני שתוכל ליהנות ממבט ברור של מדבקה.

מדבקות רבות מסיסות במים. אז לפני שאתם פונים לגורמים אגרסיביים, אפשר קודם להשרות את המדבקות במעט מים ואז לקלף או לשפשף אותן. אבל וודאו עם עץ שהוא לא נרטב מדי.

מסירים מדבקות - עם חומץ

הנה זה שוב, הכלי מבין התרופות הביתיות. ניתן להסיר מדבקות עם חומץ על המשטחים הבאים: עץ, זכוכית, פלסטיק או מתכת. וכך זה עובד: משרים סמרטוט או מגבת נייר בחומץ ביתי ומניחים על המדבקה כ-5 דקות כדי שיספוג מעט. לאחר מכן ניתן לשפשף את המדבקה עם חפץ קהה או סמרטוט. במאמר זה תמצאו טיפים נוספים כיצד ניתן להשתמש בחומץ לניקוי.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הסר את המדבקה בחום

עם האוויר החם של מייבש שיער אתה יכול להסיר מדבקות מהמשטחים האלה: פלסטיק, עץ ומתכת, אבל גם אמייל ופלדת אל חלד. בהתאם לחומר, אתה יכול לגוון את החום - כך שבעוד שפלסטיק דק לא יכול לעמוד בחום רב, גם הפגוש לא פוגע באוויר חם באמת - אם אתה צריך להסיר מדבקה מהמכונית, למשל. וכך זה עובד: יש לכוון את סילון האוויר החם מהמייבש לקצוות המדבקה במרחק של כ-10 ס"מ. לאחר מכן תוכל להסיר את המדבקה על ידי קילוף טיפין טיפין בעזרת פינצטה, כרטיס בנק או סכין חמאה.

אתה יכול אפילו להשתמש בשיטה זו עם מדבקות על טפטים או משטחים אחרים שלא אמורים להירטב. תוכל לגלות כאן כיצד תוכל להסיר כתמים אחרים מהקירות שלך.

אפשר גם להשתמש בנוזל הכביסה הישן והטוב להסרת מדבקות - במיוחד על זכוכית
אפשר גם להשתמש בנוזל הכביסה הישן והטוב להסרת מדבקות - במיוחד על זכוכית, חרסינה ועץ.

אגב: אם רוצים להסיר מדבקה מהרכב והמייבש שיער מסורבל מדי, אפשר גם לשפוך מים רותחים על המדבקה. כוונו אל קצוות המדבקה. אם זו מדבקה על השמשה, אל תשתמש בשיטת החום אם הזכוכית על השמשה קרה מאוד, אחרת היא עלולה להיסדק.

הסר את המדבקה עם נוזל כביסה

אפשר גם להשתמש בנוזל הכביסה הישן והטוב להסרת מדבקות - במיוחד על זכוכית, חרסינה ועץ. אם הוא עשוי מזכוכית או חרסינה והחפץ קטן מספיק, אפשר להשרות אותו במים חמימים עם נוזל כביסה, למשל משבעה דורות, ולאחר מכן לשפשף את המדבקה המרוככת. לעץ כדאי להשתמש בסמרטוט, מים חמימים ונוזל כביסה ולהניח על המדבקה כדי להשרות. לאחר מכן תוכל לקלף את המדבקה על ידי שפשוף אותה או גירוד בזהירות בעזרת חפץ קהה.

הסר את המדבקה עם שמן

איפה שיש חומץ, לא חסר שמן. והכי טוב: שמן מתאים כמעט לכל משטח. ניתן להשתמש בשמן תינוקות, שמן צמחי, ג'לי נפט או אפילו שמן חודר על זכוכית, מתכת, פורצלן, פלסטיק ועץ. יש לזכור, עם זאת, שהשמן יכול להשאיר כתם כהה יותר על עץ לא מטופל. וכך ניתן להסיר מדבקות עם שמן: שימו שמן על המדבקה, משאירים אותה למשך מספר שעות או, אידיאלי, למשך הלילה ואז מסירים את המדבקה. אם נותרו כתמי שמן לאחר הסרת המדבקה, שטפו אותם עם חומר ניקוי ומים.

הסרת מדבקות מהרכב: אם שיטת החום אינה אופציה כאשר השמשה הקדמית קרה, שמן הוא דרך טובה להסיר מדבקות מהרכב.

הסר מדבקות עם אלכוהול או מסיר לק

אם שום דבר אחר לא עובד או שאתה רוצה תוצאות מהירות, אתה יכול גם להשתמש באלכוהול או מסיר לק כדי להסיר מדבקות מזכוכית, מתכת ופלסטיק. עם זאת, אסור להשתמש באלכוהול לחיצה על עץ מצופה, מכיוון שזה יכול לתקוף את הציפוי.

האם שאריות עיקשות של מדבקות או דבקים גוזלות מכם את השינה? אז יש לנו את העצות הטובות ביותר עבורך כאן כיצד תוכל לפתור גם את אלה.