כך אתה מנקה את רהיטי העץ שלך באופן טבעי

כי הן עלולות לשרוט בקלות את משטח העץ
עם רהיטי עץ, עדיף לא להשתמש במטליות מיקרופייבר, כי הן עלולות לשרוט בקלות את משטח העץ.

צ'רלי קים חולק את הטיפים המובילים שלו

אני אוהב רהיטים ישנים. בביתי נאספים רהיטים מתקופות שונות, ביניהם כוננית ישנה מהמאה ה-19, רהיטים קטנים שונים משנות ה-70 ושידות ישנות. משטחי העץ כולם שונים, בחלקם מצופים לכה, בחלקם משומנים, בחלקם בשעווה ודורשים ניקוי וטיפול מתאימים. בטקסט הבא תגלו כיצד לנקות ולטפל נכון את רהיטי העץ בבית כדי שתוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן.

ניתן להסיר כתמי מים בעץ בעזרת כמה טיפות שמן חמניות מהול במעט מלח. בזהירות לשפשף את המשחה לתוך העץ ולאחר מכן לנגב אותו עם מטלית לחה ולהבריק אותו יבש.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. ניקיון וטיפול שבועי של רהיטי עץ

אתה צריך לנקות את רהיטי העץ שלך פעם בשבוע. אין זה משנה כיצד טופל העץ והאם הוא לכה, משומן או בשעווה. כל שעליך לעשות הוא לנגב את הרהיטים עם אבק יבש או אבק נוצות. עם רהיטי עץ, עדיף לא להשתמש במטליות מיקרופייבר, כי הן עלולות לשרוט בקלות את משטח העץ. ניתן גם לנגב עם מטלית לחה ללכלוך כבד יותר. זה אומר שאתה מרטיב את מטלית הניקוי שלך וסוחט אותה היטב עד שהיא רק מעט לחה. אתה יכול להשתמש במים טהורים או להוסיף שפריץ של חומר ניקוי ניטרלי, מעט סבון ניטרלי או סבון קצף. הימנע משימוש בחומרי ניקוי או חומרי ניקוי לכל מטרה בעת ניקוי רהיטי עץ. לאחר מכן נגב את העץ לזמן קצר עם אבק יבש. אגב, לא כדאי לנגב סוגי עצים עם נקבוביות גסות כמו אפר או אלון במטלית לחה. בעת הניגוב, הקפידו לעבוד תמיד בכיוון הגרגר.

2. טיפול נמרץ שנתי ברהיטי עץ

ניקיון וטיפול שבועי של רהיטי עץ
ניקיון וטיפול שבועי של רהיטי עץ.

עץ הוא חומר בנייה טבעי הממשיך לנשום בהתאם לטיפול. כדי שתוכלו ליהנות מרהיט העץ שלכם לאורך זמן, כדאי לטפל בהם בטיפול נמרץ פעם או פעמיים בשנה. עם זאת, זה תלוי איך משטח העץ נאטם:

  • עץ לכה: רהיטי עץ לכה עמידים וקלים לטיפול. ניקוי האבק השבועי מספיק כאן. מדי פעם אפשר לעבור עליו עם מטלית לחה ואז לנגב אותו יבש. הייתי נזהר עם עץ לכה עם תרסיסי ניקוי או ליטוש עץ, כי הם עלולים לתקוף את הלכה. ניתן לטפל בשריטות בעזרת מקל שעווה מחנות לחומרי בניין.
  • עץ משומן: בנוסף לניקוי שבועי, רצוי לטפל מחדש במשטחי עץ משומן פעם בשנה. לשם כך יש למרוח שמן עץ מתאים עם מטלית כותנה יבשה ונטולת מוך, לאפשר לו להיספג ולהבריק.
  • עץ בשעווה: בנוסף לניקוי הרגיל, רצוי לטפל בעץ בשעווה פעם או פעמיים בשנה. קח שעווה רהיטים מתאימה לבחירתך ושפשף אותה פנימה עם מטלית כותנה יבשה ונטולת מוך. ואז אתה פוליש יבש.

3. איך להתייחס נכון לרהיטי עץ

עם מעט זהירות בשימוש יומיומי, אתה יכול למנוע שריטות מכוערות, כתמים או נזק לרהיטי העץ שלך. הנה 3 הטיפים הכי חשובים שלי:

  1. השתמש תמיד בתחתיות קרמיקה או שעם כאשר אתה מניח משהו חם על רהיטי העץ שלך, כגון תה או מרק חם.
  2. אוורר באופן קבוע את הדירה או הבית שלך וודא שאקלים החדר יציב, לא יבש מדי או לח מדי. עץ הוא חומר טבעי המגיב ללחות ויכול להתייבש.
  3. אל תחשוף את רהיטי העץ שלך לאור שמש ישיר למשך זמן רב. אם לא ניתן להימנע מכך, ניתן, למשל, להפוך שולחנות באופן קבוע כדי שהעץ יתכהה באופן שווה. כמו כן, עליך למקם חפצי נוי באופן שונה על בסיס קבוע, כך שלא יתרחש שינוי צבע קבוע.