כך מסירים סימני מים וכתמי מים ממשטחי עץ

משפשפים כמה טיפות שמן חמניות על כתם המים ומשפשפים עם מטלית נקייה
שמן חמניות: משפשפים כמה טיפות שמן חמניות על כתם המים ומשפשפים עם מטלית נקייה.

הילחם בכתמי מים על עץ עם תרופות ביתיות עם העצות של צ'רלי קים

אני אוהב רהיטי עץ ישנים, בין אם זה שידת מגירות, שולחן או מזנון. גם הרצפה שלי עשויה מעץ - לוחות עץ ישנים משומנים ויפים. הרבה זמן חשבתי שתחתיות מחניקות ובהתאם לא השתמשתי בהן אף פעם או לעיתים רחוקות. לאחרונה הגישה שלי השתנתה. לעתים קרובות מדי בעבר נאלצתי להיאבק בסימני מים מכוערים, שהושארו מאחור בעיקר על ידי כוסות קפה או תה או אפילו כוסות מים. אבל גם אם אני שם את הכוסות והכוסות שלי בזהירות רבה יותר על עץ, זה עדיין קורה מדי פעם שנוצר כתם מים או כתם לא יפה. ישנן מספר שיטות לתקן זאת:

עץ הוא חומר בנייה טבעי שממשיך לנשום. כדי שתוכלו ליהנות מרהיט העץ שלכם לאורך זמן, כדאי לטפל בהם בטיפול נמרץ פעם או פעמיים בשנה. בהתאם למשטח, אתה יכול לטפל בהם שוב עם פוליש רהיטים או שמן או ווקס.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. כך מסירים כתמי מים קלים ומתוקים

כך מסירים כתמי מים מתוקים קלים
כך מסירים כתמי מים מתוקים קלים.

כתמי מים נוצרים בדרך כלל רק על משטחים שלא עברו טיפול, זיגוג, שעווה או שמן ולא טופלו בצבע עמיד למים. כך המים יכולים לחדור לעץ. אתה יכול לנסות את התרופות הביתיות הבאות להסרת כתמי מים שטחיים:

  • מייבש שיער: מניחים פיסת נייר מטבח או נייר טואלט סופגת מעל האזור ומייבשים בנשיפה לאורך זמן. אם כתם המים לא חדר עמוק לתוך העץ, ייתכן שתוכל להסיר אותו כך.
  • פוליש לרהיטים: אם הכתמים קלים מאוד, פוליש רהיטים בדרך כלל עוזר להסיר אותם. פשוט מורחים את הלק על כל פני הרהיט לפי ההוראות עם מטלית נקייה ויבשה.
  • משחת שיניים: משחת שיניים היא תרופה ביתית פופולרית לכתמי מים. קח מטלית נקייה ושפשף מעט משחת שיניים על האזור הפגוע. עבדו תמיד בכיוון התבואה. לאחר מכן נגב את משחת השיניים עם סמרטוט נקי.
  • שעוות דבורים: מרחו שכבה דקה של שעוות דבורים על האזור הפגוע עם סמרטוט נקי ויבש. ייבש את השעווה בנשיפה ולאחר מכן הברק עם מטלית כותנה רכה.
  • שמן חמניות: משפשפים כמה טיפות שמן חמניות על כתם המים ומשפשפים עם מטלית נקייה.

2. כיצד להסיר כתמי מים עיקשים

אם אף אחד מהדברים לעיל לא עובד, או אם הכתם ישן יותר, בצעו את הפעולות הבאות: ערבבו מעט שמן חמניות עם קורט מלח ושפשפו בעדינות את התערובת לתוך הכתם בעזרת סמרטוט נקי. לאחר מכן נגב את האזור המטופל עם מטלית לחה והבריק אותו יבש עם מטלית נקייה ויבשה.

3. כך מסירים כתמי מים ישנים ועמוקים

חלק מהכתמים על הרהיטים שלי היו ישנים מאוד וכבר לא ניתן היה להסיר אותם עם חומרים כמו שמן חמניות או משחת שיניים. הדבר היחיד שעזר היה לשייף את כל המשטח ולאטום מחדש. קחו לזה הרבה זמן, זה עשוי לקחת זמן, אבל התוצאה שווה את זה. היתרון הוא שכעת תוכלו לאטום את הרהיט כמו שאתם אוהבים. אתה יכול לשמן, שעווה, לזגג או אפילו לצבוע אותו. ראשית יש לעבוד עם נייר זכוכית גס יותר (גריט 120 או 150) ולאחר מכן להחליק את פני השטח בנייר זכוכית עדין יותר (גריט 180). עבדו תמיד בכיוון הגרגר בעת השיוף. לבסוף, אתה מורח חומר איטום לבחירתך. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקבל ייעוץ מחנות מתמחה. האם אתה רוצה להפיח חיים חדשים ברצפת העץ הישנה שלך? אז המשך לקרוא כאן.