הסרת כתמי קארי קלה

נסה את שתי הדרכים היעילות והפשוטות האלה להסרת כתמי קארי מהבגדים
אם יש לך כתמי קארי על השרוולים או המכנסיים, נסה את שתי הדרכים היעילות והפשוטות האלה להסרת כתמי קארי מהבגדים.

קארי טעים ובריא. אבל מה אם יופיעו כתמי קארי? גלה כיצד להסיר כתמי קארי מבגדים ולנקות רהיטים כאן.

קארי הם תבשילים דמויי תבשיל דרום אסיה או דרום מזרח אסיה, שהמרכיב העיקרי בהם הוא רוטב שמנת, לעתים קרובות חריף. בין אם תוצרת בית או כמנת טייק אווי, בין אם תאילנדית או הודית, קארי הם מאכלים מזינים, לרוב בריאים מאוד. עם זאת, כל מי שאי פעם החליק את המזלג בזמן האכילה יאשר שהסרת כתמי קארי היא לא תמיד קלה. התבלינים שהם מכילים, כמו כורכומין, בעל פיגמנטים צהובים עזים, עלולים לשנות את צבע הבגדים, המשטחים, הרהיטים והמפות. אז אם אתם חובבי קארי, זה יעזור במיוחד אם תדעו להסיר כתמי קארי במקרה חירום.

כשזה מגיע להסרת כתמי קארי, פעל מהר! לדוגמה, אם אתם מבשלים קארי הודי בעצמכם ופיזרתם עליו מעט אבקת כורכום, נסו להסיר אותו בזהירות על ידי כיסויו ברצועת סרט לפני שהוא נרטב ומכתים את משטח העבודה שלכם.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הסר כתמי קארי: משטחים

כדי לטפל בכתמי קארי על משטחי מטבח, רצפות או משטחים קשים אחרים, השתמשו בתרסיס אנטיבקטריאלי יעיל במקום בחומר הניקוי הנפוץ למטבח. קראו את הוראות השימוש על תווית המוצר ובמידת האפשר, הניחו לתרסיס לשבת מספר דקות לפני הסרת כתם הקארי על ידי ניגובו עם מטלית.

לחילופין, אפשר לנסות להסיר את הכתם עם משחה שערבבת בעצמכם - אל תשכחו קודם כל לבדוק את ההדבקה על אזור קטן ולא בולט על מנת למנוע נזק אפשרי.

 1. מערבבים מים עם אבקת סודה לשתייה כדי ליצור משחה.
 2. מרחו אותו על הכתם ושפשפו אותו בעדינות עם מטלית רכה.
 3. נגב את הכתם במים קרים ונקיים וחזור על התהליך במידת הצורך.

הסר כתמי קארי מהבגדים

בצע את השלבים הבאים כדי להסיר כתמי קארי מהרהיטים המרופדים שלך
אם לא, בצע את השלבים הבאים כדי להסיר כתמי קארי מהרהיטים המרופדים שלך.

אם יש לך כתמי קארי על השרוולים או המכנסיים, נסה את שתי הדרכים היעילות והפשוטות האלה להסרת כתמי קארי מהבגדים. תחילה בדוק אותו במקום לא בולט ופעל לפי ההוראות על תווית המוצר ועל תווית הטיפול של הבגד שלך.

 • חומרי ניקוי כביסה באיכות טובה כגון מוצרי קורל יכולים לסייע בהסרת כתמים עיקשים. מרחו מעט חומר ניקוי נוזלי ישירות על הכתם ועסו אותו בעדינות. לאחר מכן ניתן להשרות את הבגד בכיור במים קרים ומעט חומר ניקוי נוסף לפני כביסתו במכונת הכביסה כרגיל.
 • זה לא רק יכול להוסיף טעם לקארי, אלא גם להסיר כתמי קארי מהבגדים! פשוט חותכים לימון ומטפטפים את המיץ שלו על הכתם. תן לזה לעבוד במשך חצי שעה ולאחר מכן שטוף את הבגד שלך כרגיל לפי ההוראות על תווית הטיפול ותיאור המוצר של חומר הניקוי שלך.

הסרת כתמי קארי: רהיטים

אם אתם מזמינים חברים לערב קארי בבית, כתמי קארי יכולים להופיע בקלות על רהיטים. במידת האפשר, יש לכבס את כיסויי הספות ושאר הרהיטים המרופדים במכונת הכביסה לפי הוראות היצרן. אם לא, בצע את השלבים הבאים כדי להסיר כתמי קארי מהרהיט המרופד שלך:

 1. מגרדים כמה שיותר קארי.
 2. השתמש בחומר ניקוי נוזלי באיכות טובה ושפשף זריקה ממנו ישירות לתוך הכתם. תן לזה לשבת לפחות דקה.
 3. ספג בעדינות את הכתם עם מטלית ומים קרים כדי לשטוף את הצבעים.
 4. שטפו את המטלית במים נקיים וחזרו על התהליך עד שהכתם נעלם.

לחילופין, ניתן לרכוש חומר ניקוי רהיטים שפותח במיוחד - פשוט עקוב אחר ההוראות על תווית המוצר. אם אתה ממהר ואין לך חומר ניקוי נוזלי בהישג יד, אתה יכול לנסות את התרופה הביתית הזו:

 1. לאחר הסרת עודפי רוטב קארי מהאזור המוכתם, ערבבו שתי כוסות מים קרים עם כף אחת של סבון כלים וכף אחת של חומץ יין לבן.
 2. מרחו את הפתרון הזה על הכתם עם מטלית נקייה.
 3. לספוג לחות עודפת עם ספוג.
 4. חזור על שלבים 3-4 עד שכתמי הקארי נעלמים.

הסרת כתמי קארי: מפות שולחן

הקורבן הנפוץ ביותר של כתמי קארי, המפה הממוצעת מייצגת את המבחן האולטימטיבי של שיטות הסרת קארי. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, זה עוזר לשלב כמה מהשיטות לעיל.

 1. טובלים את הכתם במים פושרים.
 2. מרחו חומר ניקוי נוזלי באיכות טובה על כתמי הקארי
 3. שטפו אותם היטב במים קרים.
 4. שטפו אותם שוב ואז שטפו את המפה כרגיל.

אכילה קפדנית מתמדת מסירה את השמחה של ארוחות טובות. עם זאת, עם העצות האלה תוכלו ליהנות מהקארי הטעים שלכם ולהירגע כשאתם מוכנים לכל דבר!

 • פעלו בהקדם האפשרי – ככל שתטפלו בכתם מהר יותר, כך יהיה קל יותר להסירו.
 • חומר ניקוי איכותי כמו Coral universal + מכיל אנזימים המסייעים בפירוק כתמים ולכן אידיאלי לטיפול מקדים בבגדים או כביסה כאשר רוצים להסיר כתם קארי.
 • זכור תמיד לבדוק תחילה שיטות ניקוי על אזור קטן ולא בולט כדי לוודא שהחומר המנוקה אינו מותקף.