כיצד לאחסן תבלינים למטבח לפי סוגם

כיצד לאחסן עשבי תיבול טריים ותבלינים
כיצד לאחסן עשבי תיבול טריים ותבלינים.

תבלינים ותבלינים הם מרכיבים חשובים של המטבח האינדונזי. עיין בטיפים לאחסון תבלינים למטבח.

צעדים חשובים

כדי לשמור על טריות עשבי התיבול והתבלינים שלך וכדי לשמור על הארומה והמרקם שלהם שלא ישתנו, הקפד לעקוב אחר הנקודות החשובות הבאות:

 1. יש להרחיק מחום (למשל אור שמש ישיר או תנור).

 2. יש לאחסן באריזת פלסטיק או זכוכית עם מכסה אטום כדי לשמור על אוויר ומים.

 3. ודא שמחזיק תבלינים למטבח בו אתה משתמש מנוקה היטב לפני כן.

 4. שוטפים ומייבשים את העלים לפני הכנסתם למקרר.

לאלו מכם שאוהבים לבשל, תיבול הוא בהחלט דבר חיוני וצריך להיות תמיד במטבח שלכם. עם זאת, האם אי פעם הרגשתם מאוכזבים בגלל שהייתם צריכים לזרוק תבלינים שכבר היו רקובים או עובשים? זה נגרם על ידי אחסון לא נכון של תבלינים. תבלינים שאינם מאוחסנים כראוי יכולים לשנות את הארומה והטעם. זה יכול להפוך את הבישול שלך לפחות טעים. ואז, איך לאחסן את התבלינים הנכונים? כאן אנו מספקים טיפים לאחסון תבלינים למטבח לפי סוגם.

לא משנה איזה סוג של עשבי תיבול ותבלינים יש לך במטבח שלך, דבר אחד שחשוב לזכור הוא להרחיק אותם מהשמש. מלבד היכולת לגרום לשינוי הטעם, אור השמש יכול לשנות את מרקם התבלין.

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

כיצד לאחסן תבלינים יבשים

כיצד לאחסן תבלינים יבשים
כיצד לאחסן תבלינים יבשים.

תבלינים יבשים יכולים להיות מורכבים מתבלינים שנטחנו, או שלמים (למשל, ג'ינג'ר טחון, אגוז מוסקט טחון או מיובש, קינמון טחון או שלם). בצע את הדרך הנכונה לאחסון תבלינים יבשים להלן:

 • מניחים בכלי אטום ואטום למים. אם אתה קונה אותו באריזת זכוכית, וודא שהמכסה תמיד במצב טוב. אם לא, קנה מחזיק תבלינים סגור היטב, עשוי מפלסטיק או זכוכית. לאחר השימוש יש לסגור מיד שוב את המכסה כדי שהתבלינים לא ישנו טעם או יתגבשו.

 • אחסן במקום חשוך ומוצל. אין צורך לקרר עשבי תיבול יבשים, אך הקפידו להרחיקם מהכיריים או באור שמש ישיר. חום מוגזם יכול לשנות את הטעם והמרקם של התבלינים שלך.

כיצד לאחסן עשבי תיבול טריים ותבלינים

ג'ינג'ר, בצל וכורכום הם בין עשבי התיבול והתבלינים שאנו בדרך כלל קונים טריים בשוק. לעתים קרובות, יש לזרוק תבלינים טריים למטבח מכיוון שהם מתקלקלים מהר מאוד. העצות לאחסון תבלינים להלן חלות גם על תבלינים טריים ומעוכים.

 • שומרים במקרר בכלי סגור היטב. הדרך הטובה ביותר לאחסן עשבי תיבול טריים היא לשים אותם במגירת הפירות והירקות במקרר שלך. שים אותו בכלי פלסטיק או זכוכית סגור היטב, כדי למנוע טפטוף מים למקרר. אם הם רטובים, עשבי תיבול טריים נרקבים או מתגבשים במהירות.

 • שומרים במקפיא. אחסון במקפיא יכול להיות פתרון מצוין לאחסון תבלינים טחונים לאורך זמן. ודא שניתן להכניס את האריזה שבה אתה משתמש למקפיא. כמו כן, הקפד לנקות את מיכלי האחסון שלך לפני כן. למיכלי פלסטיק, למשל, יכול להיות ריח שנמשך בתוכם שיכול לשנות את הריח של התבלינים שלך.

 • סמן את התאריך על האריזה. דרך קלה לגלות מתי התיבול היה במקרר שלך היא לסמן אותו עם התאריך. כך תוכלו להגדיר באיזה תיבול להשתמש קודם.

כיצד לאחסן עלים ארומטיים

עלי דפנה, בזיליקום, עלי ליים, הם חלק מהעשבים והתבלינים הרבים שמגיעים בצורת עלים. ישנן מספר דרכים לאחסן עשבי תיבול ותבלינים בצורה של עלים:

 • לשטוף נקי ויבש. לעלים טריים שלא משתמשים בהם מיד, שטפו אותם בתמיסה של מים וחומץ. מייבשים עם מטלית נקייה ומכניסים למקרר במקום סגור.

 • למרוט ממש לפני השימוש. כמה עשבי תיבול בצורת עלים ניתן לרכוש בצורה של עציצים, כגון בזיליקום. קטיף צמחים ארומטיים ממש לפני השימוש מבטיח טריות. עם זאת, הקפד לטפל בצמחים בזהירות כדי שהם לא ימותו או יבלו. מניחים את צמח העשב בצל, ומשקים לפי ההוראות.

 • יבש. אם אינכם בטוחים מתי להשתמש בו, מומלץ לייבש אותו בשמש כדי שיחזיק מעמד זמן רב יותר. עלי דפנה ועלי ליים מיובשים עדיין מריחים טוב לשימוש בכלים שלך.

למעשה, אחסון עשבי תיבול ותבלינים אינו קשה. אתה רק צריך לדעת את הדרך הנכונה לפי הסוג כדי שהתבלינים שלך ישמרו על הארומה והמרקם שלהם ויישארו טריים כשאתה משתמש בהם.