7 טיפים לשימוש כדי שהמחבת לא תהיה דביקה ונוחה לצריבה

הרגל זה יכול גם להפוך את המחבת לדביקה וקלה לצריבה
בנוסף לבישול ארוך יותר של האוכל, הרגל זה יכול גם להפוך את המחבת לדביקה וקלה לצריבה.

לאלו מכם שאוהבים לבשל, בעיית המחבתות הדביקות והשרופות היא בהחלט לא נדירה. למרות שמטגנים רבים נמכרים כעת תחת תוויות נון-סטיק, שיטות בישול לא נכונות עדיין עלולות לגרום למחבת להיות נוטה להידבק ולהשאיר סימני חריכה.

לאלו מכם שאוהבים לבשל, בעיית המחבתות הדביקות והשרופות היא בהחלט לא נדירה. למרות שמטגנים רבים נמכרים כעת תחת תוויות נון-סטיק, שיטות בישול לא נכונות עדיין עלולות לגרום למחבת להיות נוטה להידבק ולהשאיר סימני חריכה. כדי שהמחבת לא תידבק, ישנן מספר שיטות בישול שכדאי לשים לב אליהן. בואו נסתכל על העצות השונות כדי שהמחבת לא תידבק ותישרף בקלות למטה!

1. מוודאים שהמחבת יבשה לפני הבישול

מחבתות מלוכלכות, רטובות או לחות יקלו על מרכיבי המזון להידבק ולהידבק בעת הטיגון. לכן, כדי שהמחבת לא תידבק, יש לוודא שהמחבת נקייה ויבשה לפני השימוש בה לטיגון. אין שום דבר רע בלנגב תמיד את המחבת לשימוש עם מטלית נקייה ויבשה כדי להבטיח גם היגיינה וגם לחות. אתה יכול גם לחמם את המחבת על הכיריים על אש נמוכה לפני השימוש בה כדי לנקז את עודפי המים שעוד נותרו.

2. השתמשו בכמות מספקת של שמן בעת הטיגון

הדרך הבאה לשמור על המחבת שלא תידבק וקלה לצריבה היא לטגן אותה בכמות מספקת של שמן. הסיבה לכך היא שמרכיבי מזון שאינם שקועים לגמרי בשמן יהיו בסיכון גבוה יותר להידבק למחבת. באופן אוטומטי, הוא גם נוטה להשאיר סימנים חרוכים על המחבת. כמו כן, אין לטגן יותר מדי מרכיבים בבת אחת. מטגנים אחד בכל פעם כדי שהמחבת לא תהיה מלאה מדי וניתן לטבול כל חתיכת מזון בבאר השמן.

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

3. השתמשו בחום בינוני

אם התרגלתם לבשל בטמפרטורות חמות מכדי לגרום למנות להתבשל במהירות, כדאי להתחיל לשנות הרגלים אלו. כי, הטיפ הבא כדי שהמחבת לא תידבק הוא לבשל על אש בינונית. אם החום גבוה מדי, האוכל המטוגן יידבק למחבת בקלות. לכן, עדיף לטגן מזון על אש בינונית. בנוסף לכך שהמזון מתבשל בצורה יסודית יותר, הדבר גם יקטין את הסיכון להידבקות המחבת ולהישרף.

4. לא לדפדף בין הכלים לעתים קרובות מדי

הדרך הבאה לשמור על המחבת שלא תידבק וקלה לצריבה היא לטגן אותה בכמות מספקת של שמן
הדרך הבאה לשמור על המחבת שלא תידבק וקלה לצריבה היא לטגן אותה בכמות מספקת של שמן.

לא צריך להפוך את האוכל שאתם מטגנים לעתים קרובות מדי. בנוסף לבישול ארוך יותר של האוכל, הרגל זה יכול גם להפוך את המחבת לדביקה וקלה לצריבה. בעת טיגון מזון יש לוודא גם שתחתית הכלי יבשה לחלוטין כדי שלא תידבק למשטח המחבת ותשאיר סימנים חרוכים.

5. מוודאים שהתבלינים נספגו היטב

בעת הבישול, אנשים רבים כמובן יטבלו את המרכיבים בתיבול הרטוב כדי לשפר את הטעם. זה בסדר לעשות, אבל אם אתה לא זהיר, אתה מסתכן בהשארת סימנים חרוכים על המחבת. הסיבה לכך היא שתבלינים רטובים שאינם נספגים במלואם ישאירו משקעים במחבת. אם הוא ממשיך להתחמם בטמפרטורות גבוהות, עם הזמן שאר המשקעים יתייבשו וישאירו קרום שאריות או חרוך. לכן יש לוודא שהתיבול הרטוב נספג לחלוטין במרכיבי המזון על ידי הנחת מרכיבי המזון המתובלים כ-15-20 דקות לפני הטיגון.

6. משפשפים את המחבת בכורכום

הידעתם שבעצם אנחנו יכולים להפוך מחבת רגילה למחבת טפלון עם חתיכת כורכום? איך לשמור שהמחבת לא תידבק עם העצות האלה הוא גם די קל לעשות. אתה פשוט משפשף את חתיכות הכורכום על פני המחבת, ואז יוצקים את שמן הבישול באמצעות המחבת לטיגון כרגיל. בנוסף להפיכת פריטי מזון פחות מועדים להידבק ולהשאיר סימנים חרוכים, שלב זה מועיל מאוד גם בהסרת ריחות דגים ממזון.

7. מפזרים מלח על המחבת שחוממת מראש

טיפים כדי שהמחבת לא תהיה דביקה, ואז ניתן לעשות זאת באמצעות מלח. הטריק, מפזרים מלח על מחבת שחוממת מראש. מניחים לעמוד כמה רגעים, ואז השתמשו במחבת לבישול כרגיל. אם רוצים לטגן דגים, כדאי לצפות קודם את הדג בחמאה מומסת. זה שימושי כדי למנוע מהדג להידבק לפני השטח של המחבת ולהשאיר עליו סימנים חרוכים.

ואז, מה אם המחבת שברשותך כבר שרופה? אין צורך למהר לדאוג, כי ישנן מספר דרכים להתמודד עם מחבת חרוכה. אחד מהם הוא על ידי שימוש בסבון כלים שתוכנן במיוחד להתמודדות יעילה עם כתמים כבדים כולל כתמים חרוכים, כגון כוח נוסף של אור השמש. עם התוכן של גרגרי זרעי זית, Sunlight Extra Power יכול להסיר סימני חריכה בקלות מבלי להשאיר סימן שריטה. על ידי הכרת העצות הנכונות, אינך צריך לדאוג יותר מבעיית המחבתות הדביקות והחריכות בקלות.