איך לכבס ג'ינס ואיך לטפל בג'ינס

שטפו את הג'ינס במכונת הכביסה במחזור כביסה במים קרים עם כוס חומץ לבן כדי לשמור על הג'ינס שחור
במיוחד עבור ג'ינס שחור, שטפו את הג'ינס במכונת הכביסה במחזור כביסה במים קרים עם כוס חומץ לבן כדי לשמור על הג'ינס שחור.

ג'ינס עבים ובסיכון לדהייה זקוקים לתשומת לב מיוחדת בעת כביסה. גלה באיזו תדירות לכבס וכיצד לטפל נכון בג'ינס כאן.

אחד מהטריקים לטיפול בג'ינס שאתה יכול ליישם הוא לא לשטוף אותם לעתים קרובות מדי מכיוון שצבע האינדיגו בג'ינס נוטה לדהות בקלות. ג'ינס מספיק לכביסה מדי פעם או כאשר רואים לכלוך גלוי על הג'ינס.

גלה באיזו תדירות לכבס וכיצד לטפל נכון בג'ינס כאן
גלה באיזו תדירות לכבס וכיצד לטפל נכון בג'ינס כאן.

שטפו את הג'ינסים עם חומר ניקוי מבהיר צבע, כמו Rinso color and care, לא לעתים קרובות מדי או כשהם ממש מלוכלכים ומסריחים. לאחר הכביסה והייבוש, תלו את הג'ינס על המתלה בברכיים כדי למנוע מהג'ינס להתנפח בברכיים.

איך לכבס ג'ינס כדי שלא ידהה

כדי לשמור על הצבע המקורי של הג'ינס, בצע את שיטות הכביסה הבאות:

 1. בדוק את טמפרטורת המים המקסימלית המומלצת על תווית הטיפול של הג'ינס שלך. טמפרטורת המים היא סיכון גבוה מדי לדהיית הצבע המקורי של הג'ינס. אם זה לא מצוין בתווית הטיפול, בחר מחזור כביסה במים קרים במכונת הכביסה.

 2. הפוך את הג'ינס, הצמד את הכפתורים וסגור את הרוכסן לפני הכנסת הג'ינס למכונת הכביסה. היפוך הג'ינס מסייע במניעת דהייה, בעוד שצמדנים ורוכסנים עוזרים למנוע מהם להיתקע על כביסה אחרת.

 3. בחר את חומר הניקוי המתאים. אבקת דטרגנטים עדינים ומכילים חומרי הבהרת צבע, כגון Rinso Color & Care, הם בחירה אידיאלית כדי לשמור על צבע האינדיגו בג'ינס לאורך זמן.

 4. במיוחד עבור ג'ינס שחור, שטפו את הג'ינס במכונת הכביסה במחזור כביסה במים קרים עם כוס חומץ לבן כדי לשמור על הג'ינס שחור. רק אז לשטוף שוב עם חומר ניקוי רגיל.

 5. אין להעמיס את גיגית מכונת הכביסה עם יותר מדי כביסה. באופן אידיאלי, הכביסה צריכה להיות מסוגלת להסתובב בחופשיות באמבט הכביסה ולא להסתבך אחת עם השנייה בסוף מחזור הכביסה.

 6. יבשו את הג'ינסים במייבש לזמן מה לפני תלייתם בחוץ אם אתם רוצים שהתוצאה הסופית תהיה רפויה יותר. הימנעי מייבשת הג'ינס במייבש הכביסה עד שיתייבשו לחלוטין מכיוון שהג'ינס עלול להתכווץ. אם אתה רוצה שהג'ינס שלך יהיה נוקשה יותר או אם אין לך מייבש כביסה, ייבש אותם באוויר הפתוח מיד לאחר הכביסה.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

איך לטפל בג'ינס כדי שלא ידהה

אופן הטיפול בג'ינס מתמקד לעתים קרובות במניעת דהיית הצבע. הנה כמה דברים שאתה יכול לעשות:

 • טפל בכתמים מיד. אין צורך לכבס את כל הג'ינס אם יש לו רק כתם קטן, פשוט טפלי באזור המוכתם. מרחו כמות קטנה של חומר ניקוי שהומס במים ושפשפו בעדינות כדי לשבור את הכתם. שטפו במים קרים עד נקי ואז יבשו באוויר.

 • תלו את הג'ינס כדי לאחסן אותם. ג'ינס צריך להיות תלוי על קולב בברך. קיפול ג'ינס מספר פעמים ואחסונם בערימות עלול להשאיר אזורים של צבע דהה בקמטים.

 • באופן אידיאלי, אין צורך לכבס ג'ינס חדש לפחות בששת החודשים הראשונים כדי למנוע דהיית הצבע. הג'ינס מתכווץ מעט לאחר שהכביסה רגילה, הג'ינס יחזור בקרוב לצורתו המקורית לאחר שנלבשו פעם אחת.

 • לא כל הג'ינסים עוברים תהליך צביעה ובעלי אותו חומר ולכן שיטת הטיפול יכולה להיות שונה

 • במיוחד עבור ג'ינס שחור, יש לשטוף במים מעורבבים עם חומץ לבן לפני שטיפתו עם חומר ניקוי

 • הפוך את הג'ינס כך שהחלק הפנימי יהיה בחוץ בעת הכביסה כדי למנוע דהייה