לחימה ומניעת זבובי פירות

זבובי פירות די אוהבים אלכוהול
זבובי פירות די אוהבים אלכוהול, ולכן זוהי תרופה יעילה מאוד לזבובי פירות.

ברגע שמגיע הקיץ, שוב תלויים זבובי הפירות מעל קערת הפירות. קרא כאן כיצד אתה מבטיח שהיצורים המציקים האלה לא יכנסו יותר.

הם גורמים לגירוי רב בחודשי הקיץ, כי אז הם מעדיפים להתרבות והפרי מבשיל הרבה יותר מהר. אין דבר מעצבן יותר מנחיל של זבובי פירות סביב קערת הפירות שלכם, אבל האם ידעתם שהם בעצם מגיעים לכל מקורות המזון המתוקים?

באופן אידיאלי אתה רוצה למנוע מהזבובים להיכנס לביתך, אבל ברגע שהנזק נעשה, יש הרבה דרכים לתפוס או לגרש את השן המתוקה הקטנה.

מניעת נגיעות זבובי פירות על ידי שמירה על טריות המטבח, אחסון פירות וסילוק שאריות ומזון נרקב. הפכו את הבית לכמה שיותר לא אטרקטיבי עבורם!

מה לעשות עם זבובי פירות?

הם יצורים זעירים שמחליקים דרך כל דבר, כך שמניעת זבובי פירות לחלוטין היא בלתי אפשרית. עם זאת, אתה יכול להפחית את הריח שהם נמשכים אליו על ידי נקיטת האמצעים הבאים:

 • נקו תמיד את המשטחים ביסודיות לאחר השימוש כדי להסיר לכלוך עיקש ולשמור על ריח רענן של המטבח.

 • אחסן פירות בכלי פלסטיק. הריח לא עובר כאן וימנע מהזבובים להגיע אליו.

 • לעולם אל תשאיר שאריות. גם יין ובירה פופולריים מאוד בקרב זבוב הפירות, אז אל תשאירו תחתיות עומדות ושטפו תמיד כוסות.

 • הימנע ממזון נרקב. יש לזה ריח חזק מאוד והוא ימשוך בצורה חריפה זבובי פירות. לזרוק אותו כמה שיותר מהר, אתה לא יכול לעשות עם זה כלום בעצמך!

 • שימו עין על פחי האשפה. במיוחד בקיץ, תכולת פחי האשפה עלולה להירקב במהירות, לכן חשוב שתחליף מדי יום את שקיות האשפה הפנימיות שלך.

 • שטפו בקבוקי בירה ויין ריקים ורצוי לשים אותם בחוץ.

שוב תלויים זבובי הפירות מעל קערת הפירות
ברגע שמגיע הקיץ, שוב תלויים זבובי הפירות מעל קערת הפירות.

אמצעים אלה הופכים את הבית שלך להרבה פחות אטרקטיבי לזבובי פירות. זה אולי לא מרחיק אותם לגמרי, אבל לפחות בקרוב הם ימאסו מהבית שלכם.

חמש דרכים לתפוס זבובי פירות

כדי להילחם בהדבקה של זבובי פירות, לרוב אין אפשרות אחרת מלבד לתפוס אותם. מלכודות זבוב פירות חכמות רבות הומצאו במהלך השנים. להלן הפשוטים והיעילים ביותר:

 1. לגרש אותם עם עשבי תיבול חזקים. זבובי פירות שונאים את הריח של עשבי תיבול חזקים. זה עוזר מאוד להניח קערה של בזיליקום, שמיר או ציפורן.

 2. לפתות אותם עם אלכוהול. זבובי פירות די אוהבים אלכוהול, ולכן זוהי תרופה יעילה מאוד לזבובי פירות. מלאו כוס במעט יין או בירה כדי לקבל את זבובי הפירות במקום אחד, ואז שאבו אותם.

 3. לפתות אותם עם פירות ישנים. מניחים חתיכת פרי בשל במיכל ומכסים את המיכל בשכבת ניילון נצמד. חוררים בנייר כסף ומניחים את המיכל במקום אליו מגיעים זבובים רבים. הזבובים ילחצו דרך החורים הקטנים כדי להגיע לפרי, אבל אז לא יוכלו לצאת החוצה.

 4. שואב אבק באופן קבוע. זבובי הפירות עצמם כבר קטנים, אז צריך לבדוק כמה הזחלים קטנים! מכיוון שאתה בקושי יכול לראות את אלה בעין בלתי מזוינת, לעתים קרובות אתה לא מבין שהם שם, אבל לעתים קרובות הם על שולחן האוכל או השיש. לכן יש לשאוב אבק באופן קבוע כדי למנוע מהזחלים להתפתח לזבובי פירות חדשים.

 5. הכינו מלכודת זבובי פירות עם חומץ. זבובי פירות אוהבים חומץ ולכן ימשכו אליו במהירות. ממלאים כוס בחומץ ומניחים בתוכה משפך. שוב, הם מוצאים את דרכם אל הפיתוי, אבל אז מאבדים את הדרך החוצה.

אי אפשר למנוע לחלוטין זבובי פירות, אבל על ידי שמירה על ניקיון הבית ושמירה נכונה של מזון, בכל מקרה לא כולם יגיעו אליכם הביתה.

אם הטיפים הנ"ל לא עובדים, מומלץ להתקשר לחברה המתמחה בהדברה. הם יעזרו לכם בצורה מקצועית במאבק בבעיית המזיקים שלכם.