ניקוי תנור עצים וחלון הכיריים לפני תחילת החורף

תחזוקה שוטפת של תנור העצים
התשובה היא: תחזוקה שוטפת של תנור העצים, אבל גם של חלונות הכיריים.

באח נקי, העצים נשרף טוב יותר ונקי יותר. מצא כאן את התוכנית המפורטת שלנו לתחזוקת תנור העצים וחלונות התנור שלך.

שתיית שוקו חם ביחד ליד האח, או שיחה ארוכה עם כוס יין. זה הופך את חודשי החורף למיוחדים מאוד. מהי הדרך הטובה ביותר ליהנות מתנור העצים שלך כמה שיותר זמן? התשובה היא: תחזוקה שוטפת של תנור העצים, אבל גם של חלונות הכיריים. אתם נהנים מתנור יפה לאורך זמן ובנוסף, העצים נשרף טוב ונקי יותר באח נקי. תחזוקה שוטפת גם מפחיתה את הסיכון לשריפות פיח ולפגיעה בארובה. זה טוב מאוד לעשות את זה בעצמך. הנה כמה שלבים שיכולים לעזור לך.

השאר תמיד שכבת אפר בתחתית תנור העצים. לשכבה זו יש אפקט בידוד ומגן. בדרך כלל קל יותר להדליק את האח אם יש עדיין קצת אפר.

שימו לב: חם!

אולי מיותר, אבל היזהרו. המתן לפחות שמונה שעות לאחר השימוש בתנור לפני הניקוי כדי שהכיריים באמת יתקררו. בנוסף, לבשו כפפות רב פעמיות כאשר אתם מתחילים לעבוד עם הכיריים.

הסר פיח באופן קבוע

הסר את הפיח לפחות פעם בשבוע אם הכיריים בשימוש תכוף. היזהרו מאפר בוער. אתה עלול למצוא חלקיקים זוהרים גם לאחר מספר ימים. לכן, רוקנו תמיד את תבנית האפר בדלי מתכת הניתן לנעילה. השאר את הפיח בדלי עד שהוא מפסיק לזרוח. לאחר מכן ניתן פשוט להשליך אותו עם האשפה הביתית. חלופה היא להשתמש באפר מעץ נקי ולא מטופל כדשן.

תחזוקה שנתית

השאר תמיד שכבת אפר בתחתית תנור העצים
השאר תמיד שכבת אפר בתחתית תנור העצים.

הזמינו מומחה לעזרה או בצעו את התחזוקה השנתית בעצמכם. יש לבדוק את חלקי הכיריים לפחות כל שנה. נגב חלקיקי פיח והחלף חלקים בלויים. יש לבדוק את מסך האש, לוחות האש, סורג האש וצלחת האש התחתונה. אל תשכח את הטבעות מסביב לזכוכית ולדלת.

מנקה ארובות

מומלץ לטאטא את הארובה לפחות כל ארבע שנים. ארובה נקייה חשובה למניעת שריפות. קמינים ישנים בוערים פחות נקי והיזהר עם עצים לחים שגורמים גם לפיח.

ניקוי הזכוכית

ישנן מספר דרכים לנקות את חלון הכיריים. בחר את מה שמתאים לך ביותר. אם תנקה את החלונות באופן קבוע לאחר השימוש בתנור, העבודה תהיה הרבה פחות.

  1. כדאי להדליק את האש כדי להיפטר מפיח ולכלוך. לאחר כשמונה שעות קירור ניתן לנקות את הזכוכית. להבות עוזרות לשחרר את הכתמים.

  2. גם מסיר כתמים לתנור העצים יכול להועיל. רססו אותו על הכוס והניחו לו להיספג לפחות שלושים דקות. לאחר מכן נגב את הזכוכית עם מטלית מיקרופייבר לחה.

  3. יש לנו גם שיטה ידידותית יותר לסביבה ופחות יקרה: השתמשו בעיתון לח וטבלו אותו בזהירות באפר שבתחתית תנור העצים. שפשפו את העיתון הלח בכוס וחזרו על הפעולה עד שכל הפיח יורד. לבסוף, לשפשף את החלקיקים עם פיסת עיתון נקייה.

  4. לפעמים נשארים פסים על הזכוכית. הסר אותם עם תמיסה של חומץ ומים. מערבבים חלק אחד חומץ עם שלושה חלקים מים בבקבוק תרסיס. רססו אותו על הזכוכית ונגבו עם מטלית יבשה.

משחה של אפר

ניתן גם לבחור לנקות את הקמין עם משחת אפר. קל יחסית להכין את הפסטה:

  • אספו קצת אפר

  • מערבבים את זה עם מספיק מים כדי ליצור משחה

  • מורחים את המשחה על הכוס עם מטלית או פיסת עיתון ומסירים את הפיח והלכלוך

  • נגב את הזכוכית עם מטלית לחה ונקייה או עיתון