עד כמה הבית שלך נקי?

וכך להפוך את הבית שלך ליפה ונקי שוב לקראת הסתיו והחורף הקרים
גלה להלן כיצד לנקות את המקומות הקטנים והבלתי בולטים, וכך להפוך את הבית שלך ליפה ונקי שוב לקראת הסתיו והחורף הקרים.

הבית שלך אולי נראה כל כך נקי, אבל המראה יכול להטעות! גלה כאן כיצד אתה יכול לנקות נכון את הנקודות שאתה תמיד מתעלם מהן.

כולם תמיד מדברים על ניקיון אביב, אבל במיוחד בסתיו - כשהטמפרטורות יורדות - כולנו חוזרים פנימה בהמוניהם. לכן אנו ממליצים לנסות השנה גם את ניקוי הסתיו הגדול. האם תהיתם פעם עד כמה הבית שלכם באמת נקי?

כשהבתים שלנו נראים טוב, אנחנו אוהבים לשבת ולהירגע, אבל בינתיים אתה שוכח מנקודות קטנות יותר שיכולות למשוך הרבה חיידקים מבלי שתבין זאת. אם אתה רוצה לגור בבית נקי באמת, יש כמה דברים שאסור לשכוח. גלה להלן כיצד לנקות את המקומות הקטנים והבלתי בולטים, וכך להפוך את הבית שלך ליפה ונקי שוב לקראת הסתיו והחורף הקרים.

המראה החיצוני יכול להטעות - הלכלוך נמצא לעתים קרובות מתחת למשטחים שחשבתם שהם נקיים בצורה חורקת. לכן, העבירו את האצבעות באופן קבוע לאורך רהיטים, ארונות ודלתות כדי לבדוק אם הם באמת כל כך נקיים. תתפלאו ממה שתמצאו!

ניקוי מאחורי החימום

חשבתם פעם לנקות מאחורי תנור החימום? גם את זה צריך לעשות מדי פעם. השתמש במקל ארוך ודק (ענף מהגינה, למשל) וקשור סביבו מטלית יבשה עם גומייה חזקה. הניחו עיתון מתחת למחמם כדי לאסוף אבק והשתמשו במקל עם מטלית הכלים כדי לשחרר את כל הלכלוך והאבק. זוהי דרך טובה להפוך את הבית למגורים יותר עבור הסובלים מאלרגיות - אל תיבהלו אם נתקלתם בעכביש או שניים במהלך העבודה הזו.

נקו גם את המרווחים בין המחממים. אם תסתכלו לתוכו מלמעלה, תראו שיש הרבה אבק שלא ניתן להגיע אליו בקלות. ישנן מספר טכניקות כדי להוציא את זה. יש לך מנקה אדים? לאחר מכן הנח את הפיה על החלק העליון של המחמם ונושף בעזרתו נמרצות. לחילופין, אתה יכול להעביר מטלית ארוכה דרך שני הקצוות כדי להדנט את החלק הפנימי של המחמם - זה אולי נשמע מוזר, אבל זה בהחלט יעיל!

לשטוף מכונת כביסה

עד כמה הבית שלך נקי
עד כמה הבית שלך נקי?

מכונות כביסה מנקות את עצמן, נכון? לצערי לא. בעוד שהם מנקים את הבגדים שלך בצורה הטובה ביותר, הם לא כל כך טובים בשמירה על עצמם נקיים. אשפה, לכלוך ואבק מהבגדים שלנו עלולים להילכד בביוב ולגרום לעובש וריח עבש. לכן חשוב לתת למכונת הכביסה שלכם ניקוי יסודי מדי פעם. למרבה המזל זה לא קשה. אתה רק צריך להוסיף קצת חומר ניקוי ואז לתת למכונה להפעיל שטיפת בישול ריקה. החום (עם שטיפת בישול טמפרטורת המים היא 90 מעלות) ממיס את כל הלכלוך המצויר וגם הורג את כל החיידקים. השאר את דלת מכונת הכביסה פתוחה לאחר מכן. או אפילו יותר טוב, השאירו את הדלת פתוחה תמיד כשלא בשימוש - זה מאפשר למכונה לצאת לאוויר ומונע צמיחה של חיידקים.

גם החלק החיצוני של מכונת הכביסה עלול להתלכלך - במיוחד אם הוא נמצא במטבח. השתמש ב- Glorix מנקה לכל מטרה ובמטלית רכה כדי לנקות היטב את החלק החיצוני של המכונה, תוך הקפדה יתרה על הכפתורים: זה מונע מלכלוך ואבק להיכנס פנימה ומבטיח שהלחצנים ימשיכו לפעול כראוי.

ניקוי המדיח

מדיח כלים גם צריך קצת עזרה כדי לשמור על עצמו נקי. כמו מכונות כביסה, הן עלולות להיסתם בלכלוך ובחלקיקי מזון. כאשר אתה מתחיל לנקות את המדיח, לבש כפפות גומי והשתמש בידיים כדי להסיר את כל שאריות המזון מהפילטר. לאחר מכן הוסיפו למכונה את Sun Machine Cleaner - או שפכו שתי כוסות גדולות של חומץ מנקה לתחתית המכונה. כוונו את המכונה לטמפרטורה גבוהה והפעילו תוכנית רגילה (ללא כלים).

יש לחזור על תהליך ניקוי זה באופן קבוע וכדי למנוע סתימה, לשטוף את כל הכלים לפני הכנסתם למדיח הכלים. נקו גם את החלק החיצוני של המכונה עם Cif Power & Shine ומטלית כלים רכה. שימו לב במיוחד לכפתורים כאן.

עד כמה הבית שלך נקי? טיפים לקיום היגייני

חשוב לזכור שמשהו שנראה נקי הוא לא בהכרח זה. שימו לב לאזורים שנשכחו, במיוחד אם יש לכם אלרגיות או ילדים קטנים. הסתובב בבית באופן קבוע ושקול אילו אזורים עשויים להיות מלוכלכים יותר ממה שהם נראים - כמו מאחורי הטלוויזיה, על גבי ארונות, ובחלק האחורי של ארונות. לאחר מכן הוסף את הנקודות הללו ללוח הזמנים הסטנדרטי של הניקיון שלך ושאל "כמה נקי הבית שלי?" לא יגרום לך יותר ללחץ.

מסכם

  • נקו מאחורי מכשירי חשמל ביתיים גדולים - אך זכרו לכבות אותם ולנתק אותם.

  • נקו מכשירים סתומים או מסריחים - ככל שתשתמשו במכשיר לעתים קרובות יותר, כך סביר שהוא יהיה מלוכלך יותר.

  • כמו כן, אל תשכח לקחת שלטים, כפתורי תאורה, וכל פריט שנמצא בשימוש יומיומי!