הרבה אבק בבית? כמה שיטות חכמות להסרה ומניעת אבק

איך כל כך הרבה אבק נכנס לבית ואיך אפשר למנוע אבק
איך כל כך הרבה אבק נכנס לבית ואיך אפשר למנוע אבק?

נמאס לך מהרבה אבק בבית? עקוב אחר המדריך המעשי שלנו שלב אחר שלב כדי למנוע ולהסיר אבק וליהנות מבית נטול אבק.

האין זה נפלא כשרק שאבתם וניגבתם ויש לכם בית נקי מאבק? למרבה הצער, התחושה הזו בדרך כלל לא נמשכת זמן רב, שכן אבק מצטבר שוב במהירות - במיוחד על משטחים בשימוש פחות תכוף ומתחת לרהיטים. איך כל כך הרבה אבק נכנס לבית ואיך אפשר למנוע אבק? אנחנו כאן כדי לעזור לך עם זה.

הניחו מחצלת עבה בדלת הקדמית והאחורית. כך מונעים את כל הלכלוך והאבק מבחוץ להילקח פנימה. אל תשכח לדפוק את המחצלות מדי פעם (בחוץ!).

מהי הדרך הטובה ביותר להסיר אבק?

הסרת אבק יעילה מתחילה בניקוי. אנו נותנים לך כמה טיפים כדי להפוך את הבית שלך נקי מאבק ככל האפשר.

  1. לנקות. סידר את המיטות, פנה את כל הבלגן והכנס את הכביסה והכלים שלך בארון. כך יש לך מקום להתחיל לנקות אבק.

  2. עכשיו שאבו את כל הבית. אל תגביל את עצמך לרצפה, אלא השתמש באביזרים מיוחדים כדי לשאוב גם את הספה ושאר רהיטים מרופדים שמושכים אבק.

  3. נגב את שאר הרהיטים ומשטחים קשים אחרים עם מטלית לחה במי סבון חמימים או אנדי מנקה לכל מטרה. האבק נדבק לבד, וכתוצאה מכך משטחים מבריקים.

  4. עכשיו לנגב את הרצפה. הסתובב באופן שיטתי בחדר ואולי המיס מעט חומר ניקוי לכל מטרה של Glorix במים כדי להסיר לא רק אבק, אלא גם לכלוך וכתמים אחרים.

  5. נגב באופן קבוע את הסורגים בביתך. זה מקום שבו אבק ולכלוך מצטברים, אז הפוך את זה לחלק משגרת הניקוי שלך כדי להפחית את האבק בבית שלך.

איך נכנס אבק לבית ומה זה?

כך מונעים את כל הלכלוך והאבק מבחוץ להילקח פנימה
כך מונעים את כל הלכלוך והאבק מבחוץ להילקח פנימה.

אבק מורכב מחלקיקים קטנים. קשקשים וסיבי לבוש הם האשמים הגדולים ביותר, אבל גם שיער (שלך או חיית המחמד שלך), חרקים מתים, פסולת מזון ודברים אחרים הם חלק מהאבק. לכן מוצאים אבק בכל מקום בבית – למרות שבמקומות מסוימים יש סיכוי גבוה יותר להיות מאובקים כי פחות אוויר זורם דרכם (כמו מתחת לספה או מאחורי רהיטים גדולים).

חלקיקי אבק יכולים להיות גם גורם למצבים אפשריים, כגון אסטמה. שאיפת חלקיקי אבק עדינים עלולה לגרום גם למחלות בדרכי הנשימה, הריאות, הלב וכלי הדם, ולכן חשוב מאוד להפחית או למנוע אבק בבית. אתה יכול בקלות להגביל אותו על ידי הנחת מחצלת בדלת הכניסה, כדי שהאבק מבחוץ לא יוכנס פנימה ועל ידי ביצוע עצות הניקוי שלנו.

בית נטול אבק הוא לא רק נעים, אלא גם בריא. אם רוצים להסיר אבק, עבדו בצורה מובנית: תחילה לנקות, לאחר מכן לשאוב, לאחר מכן לאבק במטלית לחה ולסגור עם מגב. ואל תשכח להתמודד גם עם הפינות הקטנות!

מסכם

  • התכוננו לניקיון על ידי סידור כל החדרים והסדרת המיטות

  • שואבים את כל הבית כולל ריהוט מרופד

  • נגב את שאר הרהיטים במי סבון

  • נגב את הרצפה כדי להסיר את הלכלוך והאבק האחרונים