איך מנקים את החלק הפנימי ואת הסורג של מחמם תעלה?

גלה כיצד לנקות את הרדיאטור התת רצפתי ואת סורג רדיאטור התעלה
גלה כיצד לנקות את הרדיאטור התת רצפתי ואת סורג רדיאטור התעלה.

גלה כיצד לנקות את הרדיאטור התת רצפתי ואת סורג רדיאטור התעלה.

אתה מכיר את תחושת הקור הזה כשאתה יושב לא רחוק מדלת המרפסת שלך? זה לא נעים. למרבה המזל, כעת באים לעזרתנו מחממי תעלות, הידועים גם כמחממים תת רצפתיים. ממוקמים בשקע רצפה מתחת לחלונות גדולים או דלתות מרפסת, הם יוצרים מחסום של אוויר חם, שלא רק מונע את תחושת הקור ליד החלונות, אלא גם מחמם את החדר באופן שווה. למרבה הצער, בשל מיקומם הם דורשים ניקיון קבוע - הרי אנחנו הולכים עליהם, ולעתים קרובות אנו חוזרים דרכם מהגינה. אז איך מנקים מחממי תעלות והסורגים שלהם? זה לא קשה!

אם אתה רוצה שהפלטפורמה שלאחר העונה תתאים בצורה מושלמת לרצפה, השאר את החלק החתוך של הרצפה, שנשאר לאחר התקנת מחמם התעלה. הודות לכך, הרדיאטור יהיה דיסקרטי ומוגן בצורה מושלמת מפני לכלוך.
איך שוטפים את הכלים?

כיצד לנקות את סורג האלומיניום של הרדיאטור התת רצפתי מלכלוך קטן

ללכלוך קטן יותר, עדיף בד כותנה רך ונקי. השרו אותו עם חומר ניקוי זכוכית ביתי רגיל, למשל מנקה Cif Glass. השתמש במטלית המוכנה כדי לנגב את השבכה ואת השלבים. אם הסורג שלך מצופה אנודייז בצבע כהה, כגון חום או שחור, היזהר כי כל שריטה תהיה גלויה בקלות. כמו כן, זכרו כי חומרי ניקוי לניקוי הרשתות צריכים להיות בעלי PH של 6-8 וכי אין בהם כלור, אשר משפיע לרעה על פני השטח של חומרים אנודייזים. אם אתה שורט את הסורג וזה מפריע לך - זכור שרוב היצרנים מספקים שלבים חילופיים.

ניקוי סורג האלומיניום של מחמם התעלה מלכלוך גס

במקרה של לכלוך גדול יותר, כדאי להשתמש בממס מים, מדלל או ספירה מינרלית. לאחר הסרת הלכלוך הגדול, נגב את הסורג עם מטלית אחרת - עליו להיות נקי ורך. אם מנקה הזכוכית והממס לא עובדים, אפשר להגיע לתמיסה הסופית, כלומר חלב Cif. בכל מקרה, בדוק את ההשפעה על החלק הרזרבי או הבלתי נראה של הסורג כדי לא לפגוע בו. כמו כן, זכור לא להשתמש בחומרים שוחקים, בנייר זכוכית או ספוגים שוחקים העלולים לשרוט את פני הרשת.

איך מנקים סורגים מעץ?

השתמש בשואב אבק כדי לנקות את התעלה של מחמם התעלה
השתמש בשואב אבק כדי לנקות את התעלה של מחמם התעלה.

סורגים מעץ הם אסתטיים במיוחד ולרוב קל יותר לאחסן אותם מחוץ לעונה. עם זאת, הם דורשים טיפול מיוחד. למרבה המזל, הכללים זהים לאלו של רצפת עץ.

כיצד לנקות את הרדיאטור התת רצפתי עצמו?

לאחר שתתמודד עם הסורג, הגיע הזמן להתמודד עם האמבט ומחליף החום. הגישה אליהם קלה ביותר - אחרי הכל, גריל הרדיאטור התת רצפתי כבר הוסר. השתמש בשואב אבק כדי לנקות את התעלה של מחמם התעלה. לאחר מכן, נגב בזהירות את סנפירי המחליף ואת הצינור עצמו עם מטלית לחה וחומר ניקוי עדין. כדאי לעשות זאת לא רק בגלל שעודפי האבק גורמים לתנור לעבוד פחות ביעילות, אלא גם כדי למנוע צף אבק באוויר. מחמם התעלה משתמש בתנועת הסעה של אוויר העולה כלפי מעלה ונושא עמו לכלוך.

כיצד להגן על רדיאטור תת רצפתי?

בעונת החימום, הרדיאטור התת רצפתי תמיד צריך להיות חשוף - אחרת הוא לא יפעל כראוי ואף עלול להינזק. אבל אחרי שהעונה נגמרת, אפשר לכסות אותו בפלטפורמה מחוץ לעונה שמחליפה את השבכה. הודות לו, הפנים מוגן בצורה מושלמת מפני אבק, לכלוך ואבק. מה גם שהנחיתה מאריכה את השימושיות של הכיסוי שמפורק בשלב זה.

מחמם התעלה הוא פתרון מצוין ואסתטי לבתים ודירות עם חלונות גדולים. הוא אינו תופס מקום ומחמם ביעילות. מה עוד אפשר לרצות? למרות שמיקומו תורם לשקיעה מהירה של לכלוך ואבק, למרבה המזל ניקוי סוגים אלו של רדיאטורים תת רצפתיים הוא קל.