איך מנקים מיזוג אוויר בבית?

איך מנקים את מסנן המזגן
איך מנקים את מסנן המזגן?

גלה כיצד לנקות את מיזוג האוויר בבית בעצמך.

הקרחונים נמסים ועונת הקיץ נעשית אינטנסיבית יותר מדי שנה. אם בימים חמים הזדמן לנו לבלות בחדר צונן נעים לפחות פעם אחת, כעת יהיה לנו קשה לדמיין קיץ ללא מיזוג אוויר. מדובר באחת הברכות הטכנולוגיות השימושיות של העידן החדש ובהחלט כדאי להשקיע בה, למרבה הצער, התפעול מצריך תחזוקה וניקוי שוטף של מיזוג האוויר בבית.

בשל בריאותם הטובה של כל בני הבית, אין להתעלם מאבקנים, פטריות ומזהמים אחרים שישקעו בתוך המזגן הביתי שלנו עם הזמן. למד כיצד לנקות את המיזוג בבית בעצמך - בררו על תרופות ביתיות כדי להימנע מביקור של טכנאי שירות מקצועי.

זכרו שתחזוקת מיזוג האוויר תעשה טוב יותר אם הבית יישמר נקי. שימו לב במיוחד לניקיון השוטף של הרצפה, שכן שם שוקע הכי הרבה אבק, שבא במגע עם האוויר המסתובב ומתפשט ברחבי הפנים.
איך שוטפים את הכלים?

איך מנקים את מסנן המזגן?

החלק החשוב ביותר שאחראי על ניקיון האוויר הנפלט החוצה הוא מסנן המזגן. הוא אוסף את רוב האבקה, האבק, נבגי העובש, החיידקים והמזהמים. טיפול בפילטר גם יבטיח שהיחידה שלנו תעבוד ללא תקלות במשך שנים רבות. למרבה המזל, ניקוי המסנן הוא תהליך פשוט:

 1. ודא שהמיזוג אוויר כבוי
 2. הסר את המעטפת החיצונית הקדמית בהתאם להוראות היצרן
 3. הסר את מסנן מיזוג האוויר
 4. הסר את שכבת האבק הראשונה עם שואב אבק שהוגדר למהירות בינונית - קצה צר יעבוד כאן היטב
 5. אם היצרן מאפשר זאת, כעת ניתן לשטוף את הפילטר עם מטלית לחה עם מעט נוזל כביסה, למשל דור שביעי - לנגב עם מטלית נקייה ורטובה בסוף
 6. אם יש משקעים שחורים או עקבות של עובש על המסנן, השתמשו בחומר חזק יותר - זה יעבוד טוב בתפקיד זה, למשל Cif Perfect Finish
 7. המתן עד שהמסנן יתייבש לחלוטין לפני התקנתו מחדש

נקו את המעטפת, לוחות מיזוג האוויר ואת השלט הרחוק

הפאנלים והמארז נמצאים במגע ישיר עם האוויר הקריר המותש, אותו אנו נושמים בסופו של דבר. לכן כל כך חשוב שהם יהיו נקיים ללא רבב.

 1. ודא שהמיזוג אוויר כבוי
 2. נגב את הפאנלים והמארז עם מטלית מיקרופייבר רכה הרטובה במעט מים וטיפת חומץ
 3. נקה גם את השלט הרחוק מכיוון שיש עליו יותר חיידקים ופסולת ממה שאתה חושב

פטרייה של מיזוג אוויר בבית עם קצף

החלק החשוב ביותר שאחראי על ניקיון האוויר הנפלט החוצה הוא מסנן המזגן
החלק החשוב ביותר שאחראי על ניקיון האוויר הנפלט החוצה הוא מסנן המזגן.

תופעת לוואי של תהליך הקירור של המזגן היא היווצרות לחות. עודף שלה באוויר, בתורו, מוביל להתפתחות של עובש ומיקרואורגניזמים. זה יכול גם להזיק לבריאות שלך. הרחקת פטריות היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בניקוי מיזוג האוויר בביתכם, לכן אם אתם חשים ריח לא נעים אופייני מהמזגן, פעלו מיד.

תרסיס לניקוי מיזוג האוויר תוכלו למצוא בקלות בבית בכל חנות תעשייתית. הקצף הפעיל המוחל ישירות על מנגנון המאייד חוזר לאחר מכן למצב נוזלי ומסיר את כל המיקרואורגניזמים ממעגל מיזוג האוויר. עקבו אחר הוראות השימוש בתכשיר להשגת התוצאות הטובות ביותר.

שיטות אחרות של חיטוי מיזוג אוויר בבית

חלק מהפעילויות הבסיסיות הקשורות לתחזוקה שוטפת של המכשיר שלנו יכולים להתבצע בעצמנו. עם זאת, אם המזגן שלנו לא נצפה אצל מומחה מזה זמן רב, ויש לכם ספקות האם מעשיכם מספיקים, זה הזמן להזעיק עזרה מקצועית.

1. הסרת אוזון

אוזון הוא פתרון מצוין, המשמש גם במקרה של ניקוי מיזוג אוויר לרכב. הוא נלחם בכל המיקרואורגניזמים הפתוגניים, רדיקלים, אלרגנים ונבגי פטריות המרחפים באוויר ואינם נראים לעין בלתי מזוינת. מה גם ששיטת האוזון היא בחירה טובה לסובלים מאלרגיות ולבתים בהם מתגוררים ילדים.

2. פטריות עם אולטרסאונד

מבחינת יעילות הטיפול באולטרסאונד דומה לשיטת האוזון, אך בשל העובדה שהשימוש בו כרוך בשימוש בחומר כימי, מדובר בשיטה פחות אקולוגית. עם זאת, יש לזה יתרונות משלו - חומר הניקוי המותז יישאר במערכת המיזוג שלכם עד מספר חודשים לפני שהוא מתכלה לחלוטין, וימנע צמיחה של מיקרואורגניזמים מזיקים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות את המחשב מבפנים
 2. ניקוי אהיל
 3. איך מנקים ציורי שמן?
 4. איך לטפל בשואב אבק?
 5. 12 שימושים חריגים במברשת שיניים
 6. ניקוי, השחזה ושימון מגלשיים לפני העונה