כיצד לנקות את המחשב מבפנים

למד כיצד לטפל בחלק הפנימי של המחשב וכיצד לנקות את המחשב
למד כיצד לטפל בחלק הפנימי של המחשב וכיצד לנקות את המחשב.

למד כיצד לטפל בחלק הפנימי של המחשב וכיצד לנקות את המחשב

אתה יושב מול המחשב עם סיפוק על הפנים. אין כתמים על המסך. לאחר התהפכות, המקלדת הפסיקה להפעיל את המרכיבים של כל החטיפים מ-5 השנים האחרונות. והעכבר נחמד למגע ופחות דביק מהרגיל. האם זה אומר שהמחשב השולחני שלך כבר נקי? בהחלט לא. בעוד שניקוי המחשב הנייד, כפי שאנו יודעים מכאן, חייב להיות מוגבל למגורים ולאלמנטים חיצוניים אחרים, המקרה שונה במקרה של מחשבים שולחניים.

אם נראה שהחלק שאתה נושף עדיין רטוב לאחר השימוש באוויר דחוס, אתה מחזיק את המיכל בצורה גרועה. הפוך אותו הפוך - זה אמור לפתור את הבעיה.
איך שוטפים את הכלים?

מדוע כדאי לנקות את המחשב השולחני באופן קבוע

החלק הפנימי המלוכלך של מחשב שולחני הוא לא רק עניין של אסתטיקה. זה גם נושא בטיחותי. במקרים קיצוניים, עודפי לכלוך ואבק בתוך מארז מחשב שולחני עלולים להתלקח בהשפעת הטמפרטורה ולפגוע בספק הכוח, בכרטיס הגרפי ובלוח האם. מה עוד? רכיבים המכוסים באבק פולטים חום בצורה פחות יעילה, ולכן מתחממים מהר יותר. זה מאט ומפריע לעבודתם, ובנוסף מצריך עבודה אינטנסיבית יותר של המאווררים, כך שכל המחשב פשוט חזק יותר. אם המחשב שלך מאובק מאוד מבפנים, ההבדל בעוצמת ההפעלה אמור להיות נשמע ברגע שאתה מנקה אותו. בואו לא נשכח את הבריאות! ככל שפחות אבק בתוך המחשב שלך, כך פחות אבק באוויר שאתה נושם.

הכנה

נקודה חשובה מאוד - לפני ניקוי המארז של המחשב השולחני, אתה צריך לכבות אותו. אבל זה לא מספיק רק להשתמש בכפתור ההפעלה בשביל זה. עליך לנתק אותו משקע החשמל, אחרת רכיבי המחשב עדיין פעילים. גע גם במשהו מתכת כדי לקרקע את עצמך. לאחר מכן פתח את המארז. לרוב המכונות המודרניות יש תפסים, אבל אם המחשב שלך ישן יותר תצטרך להסיר כמה ברגים. אם עבר הרבה זמן מאז שניקיתם בפעם האחרונה, אולי אתם קצת מפחדים ממה שתמצאו בפנים. במיוחד אם יש לך חיות מחמד (אנחנו מציעים: שיער).

כיצד לנקות את המחשב מבפנים

כיצד לנקות את המחשב מבפנים
כיצד לנקות את המחשב מבפנים.

עדיף להשתמש באוויר דחוס כדי לנקות את המחשב. אתה יכול לקנות אותם כמעט בכל חנות מחשבים, חנות אלקטרוניקה וברוב הסופרמרקטים הגדולים. לאוויר דחוס יש את היתרון של פעולה ללא מגע, כך שהוא מסיר אבק בבטחה. חסרון? כל האבק הזה צף באוויר. אתה יכול גם להשתמש בשואב אבק, אבל זה הרבה יותר מסוכן, כי אתה צריך לדאוג לא למשוך שום אלמנט, אז אנחנו ממליצים על שיטה זו רק לאנשים זהירים מאוד או שמעריכים את הריגוש שברגשות. בשום פנים ואופן אין לנקות את רכיבי המחשב עם מטליות לחות. התמקד בעיקר באלמנטים הבאים:

 • מרכז ספק הכוח והמאוורר שלו
 • כל המאווררים בבית
 • מאוורר מעבד
 • קירור הכרטיס מסך
 • סביב הכונן הקשיח
 • מסביב ללוח האם
 • כל הרשתות.

ניקוי המגעים

מגעים מלוכלכים וכבלים רופפים הם גורם שכיח לבעיות מחשב מעצבנות. לכן כדאי גם לטפל בהם. נתק כבלים בודדים ונקה את השקעים. אתה יכול להשתמש באלכוהול איזופרופיל, הידוע בכינויו IPA, לשם כך. אתה יכול לקנות אותו כמעט בכל חנות אלקטרוניקה. רק תזכור איזה כבל היה מחובר לאן ואיך. אתה יכול לצלם תמונה או שאתה יכול פשוט לשחרר ולצרף אותם אחד בכל פעם. במקרה כזה, ניקוי המגעים לא אמורה להיות בעיה.

שימון עם משחה תרמית

אם המחשב שלך כבר בן כמה שנים, עליך לרענן גם את הגריז התרמי. זהו חומר מיוחד המונח בין האלמנטים המשפר את זרימת האנרגיה התרמית בין גוף הקירור למעבד. כשהמשחה מתייבשת, היא גורמת לעלייה בטמפרטורת הפעולה של המעבד, ולעתים קרובות להאטה. זכרו, הסרת גוף הקירור והמאוורר מהמעבד היא די קלה, אך היזהר לא לפגוע במעבד בלחץ רב מדי בעת התקנתו. אם אינכם בטוחים כיצד לנהוג - פנו לשירות.

אם המחשב השולחני שלך האט לאחרונה, פועל חזק יותר או קופא בתדירות גבוהה יותר, ייתכן שזה בגלל עודף לכלוך ואבק בפנים. לכן כדאי לבדוק את הדיור באופן קבוע.

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי אהיל
 2. איך מנקים ציורי שמן?
 3. איך לטפל בשואב אבק?
 4. 12 שימושים חריגים במברשת שיניים
 5. ניקוי, השחזה ושימון מגלשיים לפני העונה
 6. כיצד להסיר כתמי קוסמטיקה מבדים שונים?