כיצד לנקות מחשב נייד

כאן תלמדו כיצד לנקות מחשב נייד על כל מרכיביו
כאן תלמדו כיצד לנקות מחשב נייד על כל מרכיביו: מקלדת, מסך ועכבר.

עבודה על מחשב נייד מלוכלך היא לא החוויה הכי מהנה. כאן תלמדו כיצד לנקות מחשב נייד על כל מרכיביו: מקלדת, מסך ועכבר.

מחשב נייד יכול להיות אחד הדברים החשובים ביותר בבית שלך לעבודה, קשר עם חברים, משפחה ולמידה על העולם. לכן כל כך חשוב לטפל בו. פירורים ואבק יכולים בקלות להיתפס בין המקשים והמסך יכול להימרח משומן. היזהר מאוד בעת ניקוי המחשב הנייד שלך. מים או נוזל שנכנסים לתוכו של המחשב הנייד עלולים לגרום נזק לאלקטרוניקה העדינה שלו, ואתם לא רוצים להרוס ציוד חשוב ויקר כל כך.

הטיפים שלנו יעזרו לך ללמוד כיצד לנקות את המחשב הנייד שלך. זכור לכבות את המכשיר ולנתק אותו מהחשמל לפני הניקוי. עדיף לבצע את העבודה בחדר מואר, יבש ונקי, ללא אבק.

מקל אוזניים מכותנה מושלם ככלי לניקוי חריצים צרים בין מקשי המקלדת. על ידי ניגוב המרווחים בין המקשים בעזרת מקל, ניתן להסיר בקלות אבק ופירורים שהצטברו שם. להשפעה טובה יותר, אפשר להרטיב את המקל באלכוהול, אך זכרו לסחוט אותו היטב כדי שטיפות הרוח לא יכנסו בין המקשים. כמו כן, זכור לכבות את המחשב הנייד ולנתק אותו מהחשמל לפני הניקוי.
איך שוטפים את הכלים?

כיצד לנקות מסך מחשב נייד

לרוב המחשבים הניידים יש מסכי LCD הדורשים טיפול רב יותר בעת הניקוי מאשר מסכים של מסכים ישנים. ניתן למצוא חומרי ניקוי LCD מיוחדים בחנויות מחשבים. עם זאת, ניתן יהיה גם לנקות את המסך עם חומרי ניקוי זמינים.

כיצד לנקות מסך מחשב נייד
כיצד לנקות מסך מחשב נייד.

הכלי החשוב ביותר בכל המשימה יהיה מטלית מיקרופייבר יבשה ונקייה. זה יעיל ביותר. הימנע משימוש במגבות נייר מכיוון שהן עלולות לשרוט את המסך. גם בדים רכים ומתקלפים יהיו לא מעשיים מכיוון שהם משאירים מוך על המסך. ניגוב משטח המסך עם מטלית יבשה תסיר כל אבק או ציפוי שומני. למסך מלוכלך יותר, אתה יכול להשתמש במעט מים או בחומר ניקוי מדולל מאוד ועדין. עם זאת, לעולם אל תרטב את המסך. רק להרטיב את הבד ולסחוט אותו בזהירות כדי שלא ייצאו ממנו מים. חשוב לכסות את המקלדת במטלית או בפיסות נייר לפני שמתחילים במשימה כדי שהיא לא תירטב. כל נוזל שנטפטף על המקלדת עלול לגרום נזק למחשב שלך.

כיצד לנקות את המקלדת

עכשיו כשיודעים לנקות את המסך, כדאי לטפל במקלדת. זהו השלב הקשה ביותר של ניקוי מחשב נייד, מכיוון שלכלוך, פירורים, אבק או חלקיקים אחרים השוקעים בין המקשים יכולים אפילו לחסום אותם.

הנה כמה צעדים פשוטים שיעזרו לך למנוע את זה:

 • הפוך את המקלדת על פיה כך שאבק וחלקיקים אחרים ייפלו החוצה. אתה יכול לנער אותו בעדינות כדי לשחרר את הפירורים הכלואים.
 • אתה יכול גם להשתמש באוויר דחוס כדי לפוצץ אבק ופירורים שקשה להסיר. הקפידו להחזיק את פחית האוויר הדחוס בזווית הנכונה כדי שהפירורים ייפלו החוצה ולא ייטבעו יותר במקלדת.
 • נגב בעדינות את פני המקלדת ואת החריצים בין המקשים בעזרת צמר גפן או צמר גפן, והרטיב אותו באלכוהול לפני כן. השאר את המשטח המחוטא לייבוש.

כיצד לנקות את לוח המגע או העכבר של המחשב הנייד

אם אתה משתמש במשטח המגע במחשב הנייד שלך, יש לנקות אותו בצורה דומה - עם צמר גפן או ספוגיות אלכוהול. במקרה של העכבר, העניין קצת יותר מסובך, אבל ניתן לניהול מושלם.

 • נתק את העכבר מהמחשב הנייד.
 • במקרה של עכברי כדור מכאניים מהסוג הישן, פתחו את העכבר לפי הוראות היצרן והוציאו ממנו את הכדור. שטפו אותו במים והניחו לו להתייבש לחלוטין. אל תשכח להסיר כל אבק ולכלוך ממכסה הכדור.
 • יש לנקות את הצד החיצוני של מעטפת העכבר עם מטלית לחה באלכוהול או בנוזל כביסה לכל מטרה. אם ברצונך להשתמש בחומר ניקוי כזה, קרא את המידע על התווית לפני תחילת העבודה כדי לוודא שחומר הניקוי בטוח.
 • יש לשטוף באותו אופן את הצד החיצוני של מעטפת העכבר האופטי, עם זהירות מיוחדת בעת שטיפת אזור הלייזר.
 • כבה את המחשב הנייד ונתק אותו.
 • נגב את המסך עם מטלית מיקרופייבר. אתה יכול גם להשתמש במים ובחומר ניקוי.
 • נקה את המקלדת ביסודיות, תוך התחשבות הן במשטחי המקשים והן במרווחים ביניהם.
 • אל תשכח לשטוף את העכבר ומשטח המגע של המחשב הנייד שלך.