ניקוי כלוב ארנב או אוגר

יש לשמור על ניקיון כלוב הארנב
בנוסף, יש לשמור על ניקיון כלוב הארנב, האוגר או השפן כל יום כך שניקוי שבועי לא יהיה משימה קשה.

גלה על דרכים יעילות לנקות את הכלובים של חיות מחמד קטנות.

ניקוי כלוב ארנב, אוגר או שפן ניסיונות אינו התענוג הגדול ביותר. עם זאת, ההחלטה שקיבלת קודם לכן לקבל בן לוויה קטן מלווה באחריות - הגיע הזמן להתמודד איתה. אם אתם רוצים לספק לחיית המחמד שלכם תנאים נוחים או לפחות מתאימים להתפתחות, כדאי לעשות זאת לפחות פעם בשבוע.

ניקוי יומיומי של כלוב האוגר והארנב - איך עושים את זה
ניקוי יומיומי של כלוב האוגר והארנב - איך עושים את זה?

בנוסף, יש לשמור על ניקיון כלוב הארנב, האוגר או כלוב השפן כל יום כדי שניקוי שבועי לא יהיה משימה קשה. באופן זה, החדר בו נמצא הכלוב לא יהיה ספוג בריח אופייני.

זכור לארגן אמבטיה עבור החבר הקטן שלך באופן קבוע. כך תוכלו לשלוט ביעילות על מידת הלכלוך בכלוב, והניקיון והניקוי שלו לא יקבלו זמן רב כל כך.
איך שוטפים את הכלים?

ניקוי יומיומי של כלוב האוגר והארנב - איך עושים את זה?

בצע את השלבים הבאים מדי יום כדי שהכלוב של הארנב או האוגר שלך ייראה רענן ולא יפיץ ריחות לא נעימים:

 1. הסר חתיכות מזון מעופשות שלא נאכלו, כגון גזר או תפוחים שלא נאכלו. זכור שחיית המחמד שלך, כמוך, לא אוהבת "פינוקים" מעופשים. מזון יבש בקערה של חיית מחמד אין לשמור יותר מ-24 שעות, אחרת הוא עלול להזיק לבריאותו. נסה לתת לו רק כמה שהוא יכול לאכול ביום אחד.
 2. שטפו את קערות האוכל מדי יום. גם מצלחות מלוכלכות לא אוכלים.
 3. שטפו את בקבוק המים מדי יום. תזדקק למברשת מיוחדת לניקוי מיכלים מסוג זה. אתה יכול להשיג את זה בחנות חיות.
 4. נגב את המקומות שבהם נשפכו המים.
 5. חיות מחמד כגון אוגרים, ארנבות או שפני ניסיונות מסדרים בדרך כלל שירותים במקום אחד. הסר צואת בעלי חיים מדי יום והוסף מעט נסורת טרייה או חציר. כך תמנעו מכל ריחות רעים לצאת מהכלוב.
 6. כמו כן, כדאי לזכור להחליף תוספי מזון (מה שנקרא ליקוקים או אחרים) לפחות פעם בשבועיים.

ניקוי שבועי של כלוב האוגר או הארנב - מה לעשות?

הדרך הטובה ביותר לשמור על ניקוי קבוע של כלוב האוגר או הארנב שלך היא לבחור יום אחד בשבוע שבו תמיד תהיה לך משימה זו. אז יהיה קל יותר לא לפספס את זה.

 1. ראשית, כמובן, הוציאו את חיית המחמד מהכלוב שלה. אם הוא עדיין לא מאולף ואתם חוששים שהוא יתפוצץ, שימו אותו בקופסה גבוהה או במנשא מיוחד למכרסמים (תוכלו למצוא את המוצר ללא כל בעיה בחנויות לחיות מחמד).
 2. הוציאו את כל האביזרים והצעצועים מהכלוב ושטפו אותם בכיור מתחת למים חמימים באמצעות נוזל כביסה רגיל, למשל דור שביעי, וספוג שעוצב במיוחד. לאחר מכן יש לחטא את הספוג באופן מיידי - קרא עוד על כך כאן. אפשר לאביזרים ולצעצועים להתייבש או לנגב ביסודיות עם מטלית נקייה.
 3. יתכן שלמכרסם שלכם יש את ה"קן" שלו, כלומר מחסן פלסטיק קטן שבו הוא מאחסן אספקה או מבלה. מותר לנקות את השקע רק כאשר האוכל מתחיל להתקלקל או שיש שם יותר מדי צואה. אחרת, אנחנו לא נוגעים בשקע - זה המקום שבו חיית המחמד שלך סימנה את הטריטוריה שלה ומרגישה הכי בטוחה. החלפת נסורת או שטיפת השקע עלולים לגרום לו להרגיש מבולבל.
 4. השתמש במרית כדי להיפטר ממצעים מזוהמים. עם זאת, השאר חופן של נסורת ישנה להתערבב עם אלה הטריים, כך שהמכרסם שלך לא ירגיש לגמרי לא מוכר בכלוב מנוקה.
 5. נגב את כל הכלוב עם מטלית נקייה ספוגה במים חמים. אז אתה יכול לנקות אותו עם אלכוהול או וודקה כדי לחטא אותו.