איך להיפטר מכתמי בוץ מבגדי הסתיו?

כיצד להסיר כתמי בוץ מיובשים
כיצד להסיר כתמי בוץ מיובשים.

הדרכים הטובות ביותר להסיר כתמי בוץ.

סתיו, מזג אוויר גשום ודמדומים מהירים יותר ומהר יותר מעדיפים כתמי בוץ על הבגדים. זה חל לא רק על ילדים, אלא גם על מבוגרים. חברנו אנדז'יי הגיע לאחרונה כולו מכוסה בבוץ. המכונית הדוהרת והגשם שירד במשך מספר ימים עשו את עבודתם. לכן החלטנו לבדוק איך מסירים כתמי בוץ מבלי לפגוע בבגדים?

אם אתה מסיר בוץ מבגדים עם מברשת, אתה יכול להשרות אותו עם מיץ לימון או חומצת לימון מומסת במים חמים. זה מקל על הלכלוך לרדת. זכור, עם זאת, שלימון יכול להלבין בד - אז נסה את זה קודם על חלק בלתי נראה של הבגדים שלך.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

כיצד להיפטר מכתמי בוץ טריים

בדרך כלל, עד שנגיע הביתה, כתמי הבוץ יספיקו להתייבש כמו שצריך. זה לא כל כך נורא, כי אתה יכול להסיר כתמים יבשים הרבה יותר קל ויעילה מאשר טריים. עם זאת, אם אינך רוצה או פשוט לא יכול לחכות לייבוש הכתם, עקוב אחר ההוראות הבאות:

  1. נקה את האזור הבוצי מתחת למים זורמים.
  2. צחצחו את האזור המלוכלך מבוץ. היזהרו לא לפזר אותו יותר.
  3. שטפו את הבגדים כרגיל.

כיצד להסיר כתמי בוץ מיובשים

כתמי בוץ שהתייבש הם כתם קלאסי. בניגוד למראית עין, כתם בוץ שהתייבש אינו בעיה גדולה יותר מכתם טרי. איך להסיר אותו?

  1. גרד השתמש בסכין קטנה כדי לגרד שכבה גסה של חול מהבד. אם אתה רוצה להקל על העבודה, אתה יכול פשוט לשאוב את הכתם עם צינור ללא קצה.
  2. מברשת חלקיקים קמלים של חול ואדמה צחצחו מברשת רכה.
  3. שטפו את הבגדים כרגיל, כמו אבקת OMO Color, שיכולה להתמודד בקלות עם שאריות בוץ.

מה לעשות אם כתם הבוץ לא ירד?

כיצד להיפטר מכתמי בוץ טריים
כיצד להיפטר מכתמי בוץ טריים.

כאשר כתם הבוץ מתמשך ולא יורד למרות מאמציך, הגיע הזמן לאמצעים חזקים יותר. במצב כזה, אנו ממליצים לנגב את האזור המוכתם בעזרת צמר גפן טבול בוודקה או באלכוהול סליצילי. ואז, כמובן, לשטוף אותו במכונת הכביסה. הכתם אמור להיעלם.

כתמי בוץ על בגדים לבנים

אסון? לא בהכרח. צחצחו בעדינות כתם בוץ שהתייבש על בד בהיר. אם הוא לא נעלם, טפלו ב... לחם לבן. שפשפו אותו בזהירות בלחם לבן עד שהוא סופג לכלוך.

כיצד להסיר כתמי בוץ על בדים עדינים

בגדים מבדים עדינים יש להפקיד בידי אנשי מקצוע ולקחת אותם למכבסה. עם זאת, אם תחליט להשתמש בתרופות ביתיות, מיץ לימון חם או חומצת לימון מומסת במים חמימים יעזרו לך לנקות בגדים מבדים עדינים. אם יתמזל מזלכם שיש לכם כתמי בוץ על בגדי הצמר, למשל מעיל הסתיו האהוב עליכם, הכינו תמיסת אמוניה (1 ליטר מים / 1 כף אמוניה) והשרו את הבגדים למשך חצי שעה. ואז פשוט לשטוף היטב וזה מוכן!

ואיך מנקים בוץ מנעליים?

נעלי זמש בוציות אינן מה לדאוג. לצוות גוגל יש דרך מוכחת להתמודד עם ה"מחלה" הסתווית הזו.

  • תן לבוץ להתייבש. הדרך הקלה ביותר להסיר בוץ מיובש היא לתת לו להתייבש. אבל אל תנסה לזרז את התהליך - אל תניח את הנעליים שלך מתחת לרדיאטור או למקור חום אחר מכיוון שהן עלולות להתעוות.
  • הכן מברשת ניקוי. הכלי הטוב ביותר לניקוי נעלי זמש הוא מברשת שיניים רגילה. לפני שאתם מתחילים לצחצח אותם, בדקו שהמברשת נקייה ממשחת שיניים והיא יבשה לחלוטין.
  • נקה עם המברשת כדי לשפשף את כתמי הבוץ. עשה זאת בכיוון הזיפים, אחרת אתה עלול לגרום נזק לחומר. היזהרו לא לפזר את הבוץ על חלקים גדולים יותר של הנעליים.
  • Dust Finish מנקה בעדינות את כל חלקיקי הלכלוך מהנעליים שלך.