איך אני מנקה את מכשיר האדים שלי?

כיצד לנקות את פנים מכשיר האדים
כיצד לנקות את פנים מכשיר האדים.

מכשיר אדים הוא עוזר מצוין לשמירה על מיקרו אקלים נוח בביתכם. עם זאת, מעטים מבעליו מבצעים ניקוי וחיטוי שוטפים. ולשווא. טכניקה כזו, ללא טיפול הולם, תהפוך לקרקע גידול אמיתית לחיידקים. מומחי גוגל יגידו לך איך וכיצד לנקות את מכשיר האדים שלך מעובש, אבנית ולכלוך.

מהם הגורמים העיקריים לזיהום הכל ברור מבחוץ של המכשיר - זה אבק ולכלוך אחר מהסביבה, שניתן להסיר בקלות עם סמרטוט.

מבפנים, הזיהום חמור יותר. אבל מאיפה הם באים? אחת הסיבות העיקריות היא מים קשים. זה מוביל להיווצרות אבנית, אותה יש להסיר מיד. אחרת, אבנית תצטבר ויוצרת שכבה עבה של משקעי מינרלים שלא ניתן להסירם עם מטלית רגילה.

טיפ מומחה: השתמש רק במים מסוננים. אז תפחית משמעותית את כמות האבנית.

מים, העומדים במיכל במשך זמן רב, הופכים לקרקע גידול נוחה למיקרואורגניזמים. התוצאה היא עובש. כביסה לא סדירה עלולה לגרום למשפחה שלך לנשום אוויר מזוהם, מה שעלול לעורר תגובות אלרגיות או מחלות אחרות. בנוסף, חוסר תחזוקה יגרום לכשל במכשיר.

כיצד לנקות את פנים מכשיר האדים

כיצד לנקות את הממברנה של מכשיר אדים
כיצד לנקות את הממברנה של מכשיר אדים?

ראשית, נציין כי ישנם מספר סוגים של מכשירים:

 1. יצירת אדים קרים (הלחנת לחות קרה);

 2. הפקת אדים חמים (לחלוח חם);

 3. אולטרסאונד.

עקרון הכביסה שלהם כמעט זהה, למעט מכשירים קוליים. במקרה זה, יש צורך להסיר בזהירות אבק ולכלוך מהממברנה. כיצד לנקות את הממברנה של מכשיר אדים? הכל פשוט כאן. השתמש במברשת הכלולה בערכה. אם לא, קח ספוג או מטלית רכה.

ההוראות שלב אחר שלב לכביסה בבית הן כדלקמן:

 • נתק את המכשיר מהחשמל;

 • אנו מסירים את המאגר ומפרקים אותו;

 • אנחנו מנקזים את המים;

 • שטפו ביסודיות, עבדו דרך כל האזורים עם משקעי אבנית וסיד עם הצד הרך של הספוג. אנו שמים לב לאלמנט המסנן;

 • יבש את כל החלקים עם מגבות נייר;

 • חיבור המכשיר.

שימו לב שהתדירות המומלצת לניקוי המסנן היא 1-2 פעמים בשבוע. טנק ואלמנטים נשלפים אחרים - אחת ל-5-7 ימים.

אם, מסיבה כלשהי, המכשיר אינו בשימוש במשך זמן רב, אז הקפד לנקז את המים, לייבש את כל החלקים. עדיף להשאיר את מכשיר האדים לא מורכב.

כיצד לנקות מכשיר אדים מבפנים ומבחוץ

ישנם מספר כלים שימושיים שבהם אתה יכול להשתמש כדי להסיר לכלוך:

 • חומצה לימון. איך מנקים מכשיר אדים עם חומצת לימון? לשם כך, הוסיפו 8 כפות מהחומר הפעיל ל-400 מ"ל מים חמימים, ערבבו היטב עד להמסה מלאה של הגבישים. יוצקים את המוצר המתקבל למיכל המים, הפעל את המכשיר למשך 40-60 דקות. בדרך זו מנקים את המיכל עצמו, הבור, אביזרי האידוי, אלמנטי האידוי (מסננים, מחסניות, דיסקים).

 • אבקת סודה לשתייה. זה יעבוד על אותו עיקרון כמו חומצת לימון, מנקה את כל החלקים בנתיב הקיטור. קח כמה כפות מהאבקה והוסיפו לשתי כוסות מים חמימים. יוצקים למיכל ומשאירים למשך הלילה או הפעל את מכשיר האדים למשך שעה. לבסוף, נגב את הקירות עם ספוג או סמרטוט, תוך שימת לב לאזורים הבעייתיים. לעולם אל תשתמש בסודה יבשה. זה יהיה לא יעיל, ובנוסף עלול לשרוט את פני השטח.

 • חומץ שולחן (9%). יש לדלל אותו במים ביחס של 1:1. עבד את הקירות הפנימיים ואת כל החלקים הזמינים. ניתן לשפוך את התמיסה למיכל ולהפעיל את המכשיר למשך 60 דקות.

מדריך הניקוי באמצעות המוצרים המפורטים מניח את פעולתו של המכשיר מחוץ לאזור המגורים (לדוגמה, במרפסת). מותר לשים אותו ליד חלון פתוח עם אף מופנה לרחוב. כמו כן, ניתן להשתמש בתמיסות שהתקבלו כדי לנגב את הגוף מבחוץ.

חומר ניקוי לשטיפת כלים משמש גם לעתים קרובות למדי. יש צורך להפיל כמה טיפות של חומר הניקוי לתוך המים, לנקות את המכשיר עם ספוג. שיטה זו תעזור להיפטר מלכלוך פשוט וטרי יחסית, אך אין זה סביר שניתן יהיה להתמודד עם רובד.

חיטוי המכשיר

איך מנקים מכשיר אדים עם חומצת לימון
איך מנקים מכשיר אדים עם חומצת לימון?

כפי שצוין קודם לכן, מים עומדים הם סביבה נוחה להתרבות של מיקרופלורה פתוגנית. עובש עשוי להופיע על המשטחים לאחר מספר ימים בלבד. לכן, לצד ניקוי קבוע, יש צורך בחיטוי. מספיק לערוך אותו פעמיים בחודש.

איך לשטוף מכשיר אדים כדי לחטא אותו? אחד החומרים הפעילים היעילים ביותר לחיטוי הוא נתרן היפוכלוריט, הכלול בתרסיס האוניברסלי של domestos. רק לרסס אותו על פני השטח ולנגב עם מטלית לחה. זה יהרוג את כל החיידקים והחיידקים הידועים תוך שניות.

מה לא מומלץ לניקוי

המוצרים הבאים אסורים בהחלט לשימוש:

 • בנזין, נפט;

 • נוזלים המכילים אצטון;

 • ממיסים;

 • קומפוזיציות על בסיס שמנים אתריים.

כמובן שבפעם הראשונה הם לא יפגעו במכשיר, אבל בהמשך אפשר לשים לב איך הגוף מתחיל להצהיב ולשנות את המבנה שלו. כתוצאה מכך, קרם הלחות ייהרס, ואיתו גם מצב הרוח שלך.

חשוב לא רק להפעיל את המכשיר כראוי, אלא גם להקפיד על הטיפול בו. ככל שזה נעשה באופן קבוע יותר, כך טוב יותר לבריאותם של בני המשפחה. ולכך, כמובן, תהיה השפעה חיובית על משך החיים השימושיים. המומחים שלנו סיפרו לכם על מוצרי ניקוי וחיטוי יעילים, שבזכותם מכשיר האדים לא יכשל בטרם עת ויהיה יעיל ככל האפשר.