היתרונות והנזקים של חומרי ניקוי

מומחי גוגל יספרו לכם על הסכנות והיתרונות של חומרי הניקוי שאנו משתמשים בהם
מומחי גוגל יספרו לכם על הסכנות והיתרונות של חומרי הניקוי שאנו משתמשים בהם.

אנחנו כבר לא יכולים לדמיין את החיים שלנו בלי ג'ל כביסה, קרמים ותרסיסים. אמצעים לשטיפת כלים, ניקוי האמבטיה, האסלה, הרצפה, האריחים - כמעט לכולם יש את כל זה בבית. אבל מעטים חושבים שבנוסף ליתרונות, הם יכולים להשפיע לרעה על הגוף והעור. מומחי גוגל יספרו לכם על הסכנות והיתרונות של חומרי הניקוי שאנו משתמשים בהם.

איזה נזק הם חומרי ניקוי סינתטיים וכימיים

יש אנשים שמודאגים מכך שעם התפתחות התעשייה הכימית, ריכוז התרכובות והתוספים הסינתטיים בהרכב מוצרי הניקוי עלול לעלות.

המרכיבים העיקריים של רוב מוצרי הניקוי הסינתטיים כוללים:

  • חומרים פעילי שטח (חומרי שטח). מולקולת פעילי השטח היא דו-רכיבית. חלק אחד נועד להילחם בזיהום (קוטב הידרופובי), והשני הוא ליצירת אינטראקציה עם מים (קוטב הידרופילי של המולקולה). התוצאה היא הקצף עצמו שנלחם בלכלוך. ככל שהקצף טוב יותר, כך יש יותר פעיל שטח בהרכב. ובמגע ממושך עם עור רגיש, מוצרים עם תכולה גבוהה של חומרים פעילי שטח עלולים לגרום לגירוי.

לכן, אנשים הנוטים לתגובות אלרגיות יכולים לנסות לנקות עם חומרי ניקוי המשתמשים ב-cocamidopropyl betaine כחומר פעיל שטח, שהוא חלק משמפו. לדוגמה, domestos eco gel, שאינו מכיל רכיבים ביוצידיים אגרסיביים, מושלם. הוא גם נבדק דרמטולוגית וניתן להשתמש בו גם ללא כפפות.

  • כלור. שימו לב כי בשימוש נכון הוא אינו מזיק לחלוטין לגוף. הכלל העיקרי הוא לעקוב אחר הוראות השימוש, להשתמש במוצר לפי ההוראות ולהשתמש בכפפות. אבל אם אתה לא משתמש בהם, או מערבבים בשוגג כלור וחומרי ניקוי חומציים, אז קיים סיכון לגירוי ואפילו הרעלה. לכן, היזהר. קרא תמיד בעיון את המלצות היצרן.

כיצד להפחית את הנזק של חומרי ניקוי לבני אדם

סירוב להשתמש בתרכובות ניקוי לא צפוי להצליח כלל. אבל חשוב להיות מודעים לגבי הבחירה והשימוש במוצרי ניקוי.

במקרה זה, יש צורך לעקוב בקפדנות אחר הוראות השימוש. אין להזניח את השימוש בציוד מגן אישי (כפפות). כמו כן, זכרו לאוורר את האזור לאחר הניקוי.

המרכיבים העיקריים של רוב מוצרי הניקוי הסינתטיים כוללים
המרכיבים העיקריים של רוב מוצרי הניקוי הסינתטיים כוללים.

לפני הקנייה, למד היטב את הרכב המוצרים. אם אתם מתכננים לעבוד ללא כפפות, אז העדיפו קרמים, תרסיסים וג'לים ללא רכיבים המכילים כלור ועם כמות מינימלית של חומרים פעילי שטח. שימו לב גם שהאחרונים הם ממקור טבעי, וזה יתרון מובהק.

בדטרגנטים לשטיפת כלים משתמשים בחומרי שטח להסרה יעילה של שומנים ומזהמים אחרים, אשר במגע ממושך עם עור רגיש/פגום עלולים להוביל ליובש, אדמומיות וגירוי. כפפות יפתרו בעיה זו, תוך שמירה על בריאות ויופי עור הידיים.

בנוסף, ניתן להפחית משמעותית את ההשפעות המזיקות של כימיקלים על ידי בחירה במוצרים בעלי pH נמוך (<10).

אם אתה רוצה לקנות מנקה כלים סניטריים, אז המומחים שלנו ממליצים לך לתת עדיפות לתרסיס Cif Power of Nature. זהו מוצר ייחודי בקו יוניליוור, המנוסח עם מרכיבים טבעיים: חומץ, חומצת לימון ובסיס ניקוי פעיל. Cif יעזור להילחם במרבצי מינרלים ולשמור על חדר האמבטיה שלך נקי.

למטבח השתמש ב-Cif Active Fresh. הוא מתאים להסרת לכלוך מסוגים שונים מהתנור, כיריים, משטחים, אקריליק. הפיצול הפעיל של הלכלוך המושרש מתבצע על ידי מיקרו-גבישים. מומלץ לנער את הבקבוק היטב לפני השימוש ולאחר מכן למרוח Cif על המשטח בעזרת מטלית או ספוג. תן לזה לרוץ כמה דקות. לאחר מכן שפשפו את האזור הבעייתי ושטפו במים.

אל תשכח ציוד מגן. לשטוף ולנקות עם כפפות ביתיות או רפואיות רגילות.

המומחים שלנו אמרו לכם אילו חומרי ניקוי מועילים ומזיקים. בחרו לעצמכם "עוזרים" כאלה, המכילים מרכיבים טבעיים. הם יעזרו להתמודד בצורה מושלמת עם מגוון של לכלוך, להסיר אבנית, לחטא ולבצע את אותן פונקציות כמו מוצרים עם ריכוז גבוה של תוספים סינתטיים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. טיפול ברהיטי עץ טבעי
  2. כיצד לנקות אבק מסורגי אוורור
  3. כיצד להיפטר מקרדית האבק בדירה
  4. חיטוי דירה לאחר קורונה
  5. חיטוי שטחי חנות במקרה של קורונה
  6. חיטוי של טלפון נייד