כיצד להגן על הבית שלך מפני התפרצות הנגיף

היגיינה טובה לצמצום התפשטות הנגיף היא אמצעי הזהירות העיקריים שיש לנקוט נגד נגיף הקורונה
היגיינה טובה לצמצום התפשטות הנגיף היא אמצעי הזהירות העיקריים שיש לנקוט נגד נגיף הקורונה.

אמצעי זהירות נגד הנגיף מתחילים בהרגלי היגיינה פשוטים בבית.

היגיינה טובה לצמצום התפשטות הנגיף היא אמצעי הזהירות העיקריים שיש לנקוט נגד נגיף הקורונה. זה תקף הן עבור הבית שלך, כמו עבור כל מקום, שכן וירוסים יכולים להישאר על משטחים במשך ימים. עקוב אחר עצות הניקוי הבאות כדי לחטא כראוי את הבית שלך.

תחילה יש לנקות ולאחר מכן לחטא משטחים

כדי להתחיל, עליך לנקות את המשטחים היטב. מוצרי ניקוי ביתיים נפוצים בדרך כלל יעילים בהסרת לכלוך. לאחר מכן, אתה צריך לחטא את המשטחים עם מוצרי חיטוי כדי להרוג וירוסים או עם אקונומיקה מדוללת (עקוב אחר ההוראות על המוצר). אלה יתקפו את כל החיידקים שעברו את סבב הניקוי ויפחיתו את הסיכון לזיהום.

תמיד ללבוש כפפות בעת ניקוי הבית

באופן אידיאלי, ללבוש כפפות חד פעמיות ולזרוק אותן לפח האשפה בסיום הניקוי (היזהר בעת הסרתן, כדי לא לזהם את הידיים). אם יש לך כפפות לשימוש חוזר, הקפד לנקות אותן היטב ואל תשתמש בהן למשימות אחרות. בכל מקרה, שטפו ידיים כשאתם מורידים את הכפפות.

תוקף היטב משטחי מגע גבוהים

תחילה יש לנקות ולאחר מכן לחטא משטחים
תחילה יש לנקות ולאחר מכן לחטא משטחים.

אמצעי זהירות טוב נגד נגיף הקורונה הוא לזהות את החפצים בבית שלך שאתה ומשפחתך נוגעים בהם על בסיס יומי. נקו היטב מתגים, ידיות דלתות, משטחים, שולחנות, כיור אמבטיה, ברזים, כיורים ושירותים. אל תשכחו דברים שתמיד יש לנו בהישג יד, כמו טלפון, ארנקים ומפתחות. השתמש במטלית או בספוג לניקוי, ובמטליות שונות לחיטוי. יש לנקוט באמצעים אלו בתדירות גבוהה ובקפדנות יותר במקרה שאחד מבני המשפחה נאלץ ללכת לעבודה, נאלץ לעזוב את הבית כדי לקנות אספקה או לטפל במצב חירום.

אל תשכח גאדג'טים אלקטרוניים

שלטים, טלפונים ומקלדות מחשב נוטים לאסוף הרבה חיידקים. אבל ניקוים באמצעות תרסיסים ותמיסות אגרסיביות עלול לפגוע בהם, לכן עליכם להיות זהירים במיוחד. הקפד לכבות אותם ולנתק אותם לפני שתתחיל לנקות. השתמש במטלית מיקרופייבר לחה עם מעט מים מזוקקים כדי לנקות את הטלפון החכם שלך. עבור מחשבים ומחברות, רצוי לעקוב אחר המלצות היצרן. ניתן להשתמש במגבונים מחטאים שאינם רטובים מדי (הימנע מהכנסת נוזלים בין המקשים) או צמר גפן עם כמה טיפות אלכוהול לניקוי המקלדת.

שמרו על שגרת היגיינה ובריאות

בנוסף לניקיון הרגיל, אם אתה צריך לעשות קניות או עבודה יוצאת דופן, התרגל לחלוץ נעליים (כן, נעליים מביאות חיידקים הביתה) ולשטוף ידיים ברגע שאתה מגיע הביתה. באותו אופן, נצלו את ניקיון כל מה שנוסע אתכם מחוץ לבית - הטלפון, המפתחות, הארנק או הארנק. תמיד יש להצטייד ברקמות חד פעמיות וג'ל אלכוהול כדי לצאת מהבית מצויד. כל בני המשפחה צריכים לאמץ את השגרה הזו של היגיינה טובה.

מצא מידע נוסף על עצות הניקוי, החיטוי והמניעה הטובות ביותר שיש לגוגל עבורך, על ידי לחיצה כאן.

הכרזה חשובה:

המידע במאמר זה מדויק בזמן הפרסום. עם זאת, ככל שהמצב סביב COVID-19 ממשיך להתפתח, ייתכן שההנחיות השתנו מאז מועד הפרסום. בעוד אנו בגוגל מנסים לשמור על התוכן שלנו עדכני ככל האפשר, אנו גם מעודדים את הקוראים להישאר מעודכנים לגבי חדשות והמלצות על ידי ביקור באתר הממשל הרשמי ובאתר ארגון הבריאות העולמי.

מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד עוזר ניקיון ביתי במניעת הרעלת מזון?
  2. טיפים לבית מאורגן
  3. עוזרות בית, ניקיון הבית והבית שלך
  4. ניקוי ספות - טיפים וטריקים
  5. איך לסדר את הסלון?
  6. רשימת ניהול משק בית