אסטרטגיות לניקוי הרצפה

זכור לסחוט את המגב באופן קבוע כדי למנוע עודפי מים לפגוע ברצפה או להאריך את זמן הייבוש שלה
בעת הניקוי, זכור לסחוט את המגב באופן קבוע כדי למנוע עודפי מים לפגוע ברצפה או להאריך את זמן הייבוש שלה.

חשוב לנקות רצפות באופן קבוע, והטיפים האלה לשטיפת אבק יעזרו לך להתמודד עם המטלה הזו ביעילות וביעילות! המשך לקרוא למידע נוסף.

הקפד לבדוק את התוויות של מוצרי ניקוי הרצפה שלך עבור מדריך הבטיחות
הקפד לבדוק את התוויות של מוצרי ניקוי הרצפה שלך עבור מדריך הבטיחות.

הרצפות בבית שלך מושכות את האבק, האוכל, הלכלוך והשאריות שלא נכנסות לפח שלך, לכן חשוב מאוד לתת להן נקייה באופן קבוע - במיוחד לרצפת המטבח שלך. רצפות מטבח מתלכלכות במהירות, ולכן הן דורשות את מירב תשומת הלב. שאיבת אבק וניקוי הם חלקים מרכזיים בתהליך זה. להלן כמה אסטרטגיות שיעזרו להפוך את ניקוי הרצפה לקל ויעיל יותר.

מגוון גדול של חומרי ניקוי רצפות מסחריים, כמו אלה שמציע Jif, זמינים כדי להקל בהרבה על ניקוי רצפות. בעת הניקוי, זכור לסחוט את המגב באופן קבוע כדי למנוע עודפי מים לפגוע ברצפה או להאריך את זמן הייבוש שלה. רק זכור לקרוא את התווית של המוצר לפני שמתחילים, כמו גם לבדוק תחילה כל מוצר חדש באזור קטן.

מוצרים חיוניים לניקוי הרצפה

 • ואקום, או מטאטא ומחבת ומברשת
 • כפפות גומי
 • מגב - או סמרטוט או סוג ספוג
 • דלי מגב
 • תמיסת ניקוי רצפות ומים

איך לנגב את הרצפה

 1. התחל בשאיבת אבק או בניקוי האזור. קשה יותר לנגב אם יש חלקיקי מזון או לכלוך על הרצפה. תמיד לסדר את השטח קודם.
 2. שים את הבטיחות במקום הראשון. הצמד את כפפות הגומי השימושיות ובדוק את התווית בגב המוצר לניקוי הרצפה שלך לקבלת מידע בטיחותי.
 3. מלא את דלי המגב שלך. ערבבו מים חמים וכמות מתאימה של תמיסת ניקוי רצפות, לפי ההוראות על התווית.
 4. תתחיל לנגב! תכניס את המגב שלך פנימה, צלצל אותו החוצה והתחיל לעבוד!
 5. שטפו את הרצפה. לאחר שסיימת לנגב, הקפד לתת לרצפה שטיפה נוספת - במיוחד אם יש לך ילדים או חיות מחמד. זה נעשה בקלות על ידי שטיפת המגב שהרגע השתמשת בו (או שימוש במגב 'שטיפה' ייעודי), ומעבר על האזור שוב עם מים רגילים.

טיפים לניגוב

 • אם יש לך מגב סמרטוט, ניגוב בדמות אופקית הדוקה של שמונה יעבוד הכי טוב, מכיוון שזה לא משאיר מאחור שום חתיכות שאולי פספסת בעת טאטוא או שאיבת אבק.
 • נער מעת לעת את מגב הסמרטוטים שלך מעל הפח במידת הצורך.
 • אם יש לך מגב ספוג, נקה כמו שאוב - בקווים אנכיים.
 • אם נתקלתם בנקודות בעייתיות שהמגב לא ינקה, אל דאגה; אתה יכול לעבור על אלה מאוחר יותר עם מטלית.

בטיחות ניקוי רצפות

אם יש לכם ילדים או חיות מחמד, סביר להניח שתצטרכו לנקות את הרצפות בתדירות גבוהה יותר מרובם, אבל תצטרכו גם להיות זהירים יותר לגבי המוצרים והשיטות שבהם אתם משתמשים. פעוטות וחיות מחמד לרוב שכבו על הרצפה, נוגעים בה בעור חשוף - וכן, הם עשויים אפילו לאכול מהרצפה! חשוב, אם כן, לוודא שהרצפות שלכם נקיות, אך כדאי להשתמש גם במוצרים הכי פחות רעילים שיש, כדי לא לסכן את ילדכם או חיית המחמד שלכם. מוצרי ניקוי רצפות רבים נפלאים במיגור הלכלוך, אך עלולים לגרום לגירוי אם הם באים במגע ישיר עם העור. הקפד לבדוק את התוויות של מוצרי ניקוי הרצפה שלך למדריך הבטיחות. אם מומלץ לך להשתמש בכפפות בעת טיפול במוצר, רגלי התינוק שלך לא אמורות ללכת בו! הקפד לשטוף רצפות ביסודיות לאחר הניקוי.

 • שאבו או טאטא את הרצפה לפני שתתחיל לנגב.
 • פעל תמיד לפי הוראות הבטיחות על התווית של מוצר הניקוי שלך.
 • זכור לשטוף את הרצפה במים מתוקים לאחר שסיימת לנגב.