איך להסיר דבק וסופר דבק מבגדים?

איך מסירים דבק מהבד: דבק על בסיס מים
איך מסירים דבק מהבד: דבק על בסיס מים.

אומנויות ומלאכות קצת מבולגנים? דבק קל מספיק כדי לצאת מהבגדים כשאתה עוקב אחר המדריך הזה! המשך לקרוא כדי להסיר דבק לתמיד!

אם יש לך ילדים, רוב הסיכויים שהם ישתמשו בדבק על בסיס מים בבית הספר כדי להשלים פרויקטים אמנותיים וכן הלאה. הדבק הלבן הנפוץ הזה הוא בדרך כלל בטוח מאוד ולא רעיל. עם זאת, הוא די נוזלי, ויש לו נטייה להגיע לכל מקום - ילדים שופכים אותו על עצמם, טובלים בו את המרפקים, ואפילו יושבים בשלוליות שלו, ומשאירים כתם דביק ויפה בגב המכנסיים. אפילו מבוגרים יכולים להיאבק כדי למנוע שפיכה. בין אם יש לכם ילדים עם בגדים מוכתמים, או שפרויקטי יצירה משלכם השאירו אתכם עם כתם לא רצוי, מאמר זה המסביר כיצד להסיר דבק סופר ודבק על בסיס מים הוא בשבילכם. זה מאוד פשוט!

הסרת כתמי דבק היא למעשה פשוטה מאוד – אך חשוב לוודא שנפטרת מכל הכתם לפני שמאפשרים לבגד להתייבש. נסה להשתמש בחומר ניקוי נוזלי אולטימטיבי של Omo בכביסה - הנוסחה העוצמתית שלו אומרת שהוא יכול להרים אפילו כתמים שהתייבשו ב-48 שעות! במידת האפשר, יבש את הבגדים שלך באופן טבעי: מייבשי כביסה ורדיאטורים יכולים לעזור להדביק כתמי דבק יותר לתוך הבד.

איך מסירים דבק מהבד: דבק על בסיס מים

 1. יבש ושפשף

 2. להשרות מים קרים

 3. אבקת כביסה

 4. לשטוף כרגיל

ראשית, אפשר לדבק להתייבש לחלוטין (הוא יתבהר כשהוא יתייבש), ולאחר מכן השתמש במברשת קשיחה או בחפץ קהה כמו קצה של כפית כדי לגרד כל מה שאתה יכול. לא תוריד את כל הדבק, אבל אתה אמור להיות מסוגל להסיר את רוב השכבות העליונות, ולהשאיר רק את הדבק שמוצמד לבד. חשוב מאוד שתשאיר את הדבק לייבוש, שכן קרצוף בו בזמן שהוא רטוב יכול פשוט לפזר את השאריות הדביקות.

מייבשי כביסה ורדיאטורים יכולים לעזור להדביק כתמי דבק יותר לתוך הבד
במידת האפשר, יבש את הבגדים שלך באופן טבעי: מייבשי כביסה ורדיאטורים יכולים לעזור להדביק כתמי דבק יותר לתוך הבד.

אם עדיין נראה כתם, אתה יכול לנסות להשרות אותו במים קרים. מכיוון שסוג זה של דבק הוא על בסיס מים, הוא מגיב טוב מאוד לטכניקת השטיפה - פשוט השתמשו במים כדי לשטוף את החומר הדביק. כסו אותו במים קרים (מים חמים יכולים להגדיר את הדבק, מה שהופך אותו למאתגר יותר להסרה), והשאירו אותו שקוע לחלוטין למשך הלילה. זה אמור לרכך את הדבק מספיק כדי שיהיה קל להסיר אותו למחרת.

הסר את הבגדים מהמים הקרים, ומיד מיד כמות קטנה של אבקת כביסה נוזלית מסודרת. עדיף להשתמש במוצר שעוצב במיוחד לשימוש כקדם טיפול - נסו את נוזל האומו. לא משנה באיזה מוצר אתה משתמש, בדוק את התווית כדי לוודא שהיא תואמת את הבד שלך ושאתה משתמש בו כראוי. עבדו את חומר הניקוי לתוך הדבק שנותר, לעסו אותו בעדינות כדי לוודא שהוא חודר עמוק לתוך הבד.

עכשיו כל מה שאתה צריך לעשות הוא להכניס את הבגדים למכונת הכביסה, רצוי במצב חם ולא חם (30 מעלות זה בערך נכון), ולהוסיף את חומר הכביסה שלך. יהיה לך בגדים נקיים ולא דביקים במהירות.

הסרת דבק סופר מבגדים

אם אתם רוצים לדעת כיצד להסיר דבק על מבגדים, חשוב לציין שהתהליך מעט שונה, שכן המוצר אינו על בסיס מים. זה אומר ששטיפה של הדליפה במים לא תגרום לחתוך אותה. במקום זאת, תזדקק למשהו קצת יותר חזק - אך הקפד במיוחד בבדים עדינים. לפני ניסיון להסיר דבק סופר, זכור לבדוק את תווית הטיפול על הבגד שלך עבור הנחיות כביסה - אם יש לך ספק אם זה בטוח לנסות בעצמך או לא, התייעץ תחילה עם ניקוי יבש מקצועי.

אזהרת בטיחות

הרחק אצטון מילדים

 1. יבש ושפשף

 2. השתמש באציטון

 3. לשטוף כרגיל

עכשיו אתה יודע איך להסיר דבק סופר מבגדים בשיטה הנכונה
עכשיו אתה יודע איך להסיר דבק סופר מבגדים בשיטה הנכונה, זה כבר לא יהיה מבחן, וכמו כן, דבקים על בסיס מים יהפכו פשוטים להפליא להזזה.

שוב, לפני הסרת דבק העל, תרצה לתת לו להתייבש. אז אתה יכול לנסות לתת לו קצת לשפשף או לגרד, אם כי אל תצפה להסיר כמו שאתה מתמודד עם דבק על בסיס מים. אל תשפשפו בדים עדינים יותר מדי - אם אף אחד מהדבק לא יורד, עברו לשלב הבא במקום ללבוש את הבד בחיכוך.

אצטון - שנמצא בחלק ממסירי לק - הוא אחד הכימיקלים היחידים שיכולים לאכול את דרכו דרך דבק העל. זה יעיל על בדים, ואפילו שימש להסרה מוצלחת של דבק סופר מהעור, וזה רמז שימושי אם אי פעם תגלה שהדבקת בטעות את האצבעות. מרחו את מסיר הלק על פיסת צמר גפן, ונגבו בעדינות את הכתם. זה לא תהליך מהיר, מכיוון שהאצטון יסיר רק שכבה אחת של הדבק בכל פעם, אז תצטרך להמשיך. החיסרון של אצטון הוא שהוא יכול להזיק לבד, כלומר כמה חומרים עדינים עלול להיות דהוי. היזהרו תמיד כשעוסקים באציטון - בדוק תחילה על תפר פנימי! אם האציטון אכן משפיע על הבד, הפסק מיד, ושקול ניקוי יבש.

השלב האחרון של הסרת כל כתם צריך להיות תמיד מחזור במכונת הכביסה עם חומר ניקוי כביסה באיכות טובה כגון נוזל אומו (או ניקוי יבש עבור בדים לניקוי יבש בלבד), שכן זה יבטיח שהשאריות הנותרות יוסרו, משאיר אותך עם בגדים רעננים ונקיים. תמיד כדאי לבדוק שהכתם הוסר לפני הייבוש - אם נשאר דבק, פשוט הכנס אותו בחזרה למכונת הכביסה.

עכשיו אתה יודע איך להסיר דבק סופר מבגדים בשיטה הנכונה, זה כבר לא יהיה מבחן, וכמו כן, דבקים על בסיס מים יהפכו פשוטים להפליא להזזה. אז בפעם הבאה שהילדים חוזרים הביתה עם בגדים מכוסים בדבק, פשוט תנסו את הטיפים האלה.

 • הניחו לדבק להתייבש לחלוטין.

 • יש לגרד כמה שיותר שכבות מהדבק.

 • משרים במים קרים למשך הלילה.

 • הסר מהמים ולעס את חומר ניקוי הכביסה הנוזלי לתוך הכתם.

 • מכניסים למכונת הכביסה כרגיל ולכבס על סביבה חמה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשטוף מגבות?
 2. איך לנקות את מכונת הכביסה?
 3. איך לשטוף דוונה?
 4. מכונות כביסה עם מעמיס קדמי או עליון: מה הכי טוב?
 5. איך להסיר כתמי חלודה מהבגדים?
 6. איך לכבס בגדים ביד?