איך לשטוף דוונה?

אם ניתן לכבס את דוונה הנוצות שלך במכונת הכביסה לפי תווית הטיפול
אם ניתן לכבס את דוונה הנוצות שלך במכונת הכביסה לפי תווית הטיפול, הכנס כמה כדורי טניס למכונת הכביסה יחד עם הדוונה כדי לוודא שהנוצות מפוזרות באופן שווה בתוך הדוונה.

האם אתה יכול לשטוף דונאות בבית? כמובן שאתה יכול! למד את הטריקים שלנו לשטיפת דוונאות נוצות וסינטטיות בבית שלך.

מעטים הדברים שהם נחמדים כמו שכיבה בסוף השבוע עטופה בדונה מנוצה או שמיכה רכה במהלך חודשי החורף, אבל לפעמים הדונה שלך צריכה גם קצת TLC. אבל אתה יכול לשטוף דוונים בבית? אם תווית הטיפול אומרת שאפשר, אז אפשר לנקות אותו בבית במכונת הכביסה או באמבטיה. למד כיצד לשטוף דוונה בבית באמצעות כמה טכניקות שונות כאן.

אתה יכול לשטוף דוונים במכונת הכביסה
אם מכונת הכביסה שלך גדולה מספיק, אתה יכול לשטוף דוונים במכונת הכביסה.

אם ניתן לכבס את דוונה הנוצות שלך במכונת הכביסה לפי תווית הטיפול, הכנס כמה כדורי טניס למכונת הכביסה יחד עם הדוונה כדי לוודא שהנוצות מפוזרות באופן שווה בתוך הדוונה.

איך לשטוף דוונה בבית

כולנו (בתקווה!) שוטפים את המצעים שלנו באופן קבוע, אבל כשזה מגיע לדונאות וכריות, התחזוקה נוטה להיות קצת פחות סדירה. למרות שאינך צריך לשטוף דונאות וכריות לעתים קרובות (מספיקות כמה פעמים בשנה), חשוב לשמור על פריטים אלו נקיים בדיוק כמו שאר המצעים שלך, שכן דונאות יכולות להכיל דברים כגון תאי עור מתים, קרדית אבק וחיידקים - לא בדיוק מה שאתה רוצה להתעטף בו!

מכיוון שדוונה נוטה להיות פריט גדול, שטיפת דוונים במכונת הכביסה בבית יכולה להיראות כמו משימה לא פשוטה. עם זאת, ניתן לעשות זאת, וזה יחסוך לך מזומנים שאחרת היו מוציאים במכון הניקוי היבש. ראשית, ודא תמיד שהדוונה שלך ניתנת לכביסה במכונה לפני הכנסתה למכונת הכביסה - פשוט בדוק את תווית הטיפול. אם מכונת הכביסה שלך גדולה מספיק, אתה יכול לשטוף doonas במכונת הכביסה. אחרת, אתה יכול לשטוף אותם ביד באמבטיה. פשוט בצע את השלבים הבאים אם אתה שוטף דוונה ביד:

איך לשטוף דוונה באמבטיה

  1. מלאו את האמבטיה בכמות מספקת של מים כדי שהדונה תהיה שקועה אם תלחצו אותה למים.

  2. הוסף כמות קטנה של חומר ניקוי מתאים למים (בדוק את תווית המוצר לקבלת הוראות מינון מדויקות) והזיז את המכסה במים כדי לפזר את חומר הניקוי. נוזל רגיש ל-OMO יהיה בחירה מצוינת לשטיפת דוונה במילוי סינטטי.

  3. דחפו בעדינות את הדוונה לתוך המים. אם הדוונה שלך מוכתמת, אתה יכול להשתמש במעט אבקת כביסה נוספת כטיפול מקדים ולאחר מכן להתמקד בשפשוף עדין של הכתמים עם הנוזל לפני סחיטת המים מהדוונה.

  4. תן למי הסבון לצאת מהאמבט ושטוף את הדוונה במספיק מים טריים כדי לטבול אותה.

  5. סחטו בעדינות את המים מהדונה והשתמשו במייבש כביסה (אם יש לכם אחד גדול מספיק) או השאירו את הדוונה לייבוש בשמש על חבל כביסה או מתלה ייבוש. ייבוש באור שמש ישיר יעזור להיפטר מקרדית האבק. זכור להתאזר בסבלנות, כי לדונאות יכול לקחת קצת זמן להתייבש.

איך לשטוף דונה נוצה

השתמש בכביסה של 30 מעלות צלזיוס עבור דוונאות נוצות וצמר ועד כביסה של עד 60 מעלות צלזיוס עבור דוונים מלאים
אם תווית הטיפוח שלך חסרה, השתמש בכביסה של 30 מעלות צלזיוס עבור דוונאות נוצות וצמר ועד כביסה של עד 60 מעלות צלזיוס עבור דוונים מלאים סינתטיים.

שטיפת דוונאות נוצות יכולה להיות קצת שונה מכביסה מהסוג הסינטטי. חלק מהדונות מנוצות ניתנות לניקוי יבש בלבד, ובמקרה זה עדיף לקחת אותן לניקוי יבש. אם אתה רק מנסה להסיר כתם קטן, עם זאת, אתה יכול לבודד אותו על ידי סחיטת הנוצות מהאזור המוכתם ולאחר מכן להשתמש במסיר כתמים כלשהו (או כמות קטנה מאוד של נוזל כביסה) ובמים כדי להסיר את הכתם.

אם התווית על הדונה הנוצה שלך מציינת שניתן לכבס את הדוונה במכונת הכביסה, תוכל לעקוב אחר הוראות הכביסה במכונה למעלה ולהוסיף כמה כדורי טניס כדי לשמור על פיזור הנוצות בצורה אחידה. שטפו את הדוונה בטמפרטורה המצוינת בתווית הטיפול ותנו לה הרבה זמן (ייתכן שנדבר על ימים) להתייבש בחלל חמים לאחר מכן. שוב, הנח אותו במקום שטוף שמש תלוי למטה.

עכשיו אתה יודע איך לשטוף דוונה בבית, אתה יכול פשוט לבדוק את תווית הטיפול של הדוונה שלך כדי לראות איזו שיטה תתאים לה ביותר ולהתכונן להתכרבלות שלאחר הכביסה עם דוונה נקייה וריחנית! ואל תשכח את שאר המצעים שלך - גלה כיצד הכי טוב לכבס מצעים כאן.

  • בדוק את תווית הטיפול של הדוונה שלך כדי לראות אם ניתן לכבס אותה ביד או במכונת הכביסה. אם יש לך דוונה במילוי נוצה או צמר, עליך להשתמש בחומר ניקוי המיועד למשי וצמר. אם לדוונה שלך יש מילוי סינתטי, השתמש בנוזל OMO לניקוי מיטבי.

  • אם אפשר לשטוף אותו בבית ויש לך מכונת כביסה גדולה מספיק, מדדו מספיק חומר ניקוי לטעינה מלאה והשתמשו בטמפרטורת הכביסה המצוינת בתווית הטיפול של הדונה שלכם. אם תווית הטיפוח שלך חסרה, השתמש בכביסה של 30 מעלות צלזיוס עבור דוונאות נוצות וצמר ועד כביסה של עד 60 מעלות צלזיוס עבור דוונים מלאים סינתטיים.

  • אם אתה שוטף דוונה ביד, מלא את האמבטיה במספיק מים כדי להטביע את הדוונה וכמות קטנה של חומר ניקוי נוזלי מתאים (בדוק את תווית המוצר לקבלת הוראות מינון).

  • לטבול את הדוונה ולהתמקד בטיפול באזורים מוכתמים. סחטו את מי הסבון החוצה ומלאו מחדש את האמבט במים טריים. שוטפים את חומר הניקוי וסוחטים שוב את המים מהדונה.

  • הניחו לדוונה להתייבש לחלוטין על חבל כביסה או על מתלה ייבוש, אולי למשך מספר ימים.