כיצד להסיר כתמי פיח

ישנן תרופות ביתיות וחומרי ניקוי רבים שבהם תוכלו להשתמש כדי להסיר כתמי פיח
הסרת כתמי פיח: ישנן תרופות ביתיות וחומרי ניקוי רבים שבהם תוכלו להשתמש כדי להסיר כתמי פיח.

יש לכם אח פתוח או גריל? אז כדאי לדעת כיצד להסיר פיח וממה להימנע בכל מחיר. קרא עוד כאן.

כתמי פיח בבגדים או על השטיח אינם רק מכוערים - אם מטפלים בהם בצורה לא נכונה, הם יכולים גם להגדיל. לכן חשוב לדעת כיצד להסיר נכון כתמי פיח. מאמר זה מסביר ממה להיזהר ומספק תשובות לשאלה "מהו פיח" כדי שתוכלו לקבל החלטות מושכלות אם תגלו כתמי פיח על בגדים או שטיחים לאחר מדורה על שפת האגם או מנגל בגינה.

אם ברצונך להסיר כתמי פיח מבגדים, יש לטפל תחילה בכתם ולאחר מכן - כמו בכתמים אחרים - לכבס את הבגד בטמפרטורה הגבוהה ביותר שניתן עם חומר ניקוי איכותי כמו Coral universal +. חיוני להקפיד על המידע על תווית הטיפול ועל הוראות השימוש על המוצר בו נעשה שימוש.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הסרת פיח מבגדים - השלבים החשובים ביותר

יש לזכור שני דברים חשובים בעת הסרת פיח: לעולם אל תשתמש במים ותעשה כמה שפחות שפשוף, שכן שני האמצעים יגדילו את הכתם במקום להסירו. בצע את השלבים הבאים כדי להסיר כתמי פיח מבגדים ושטיחים:

  1. הסר חלקיקי פיח: ראשית הסר חלקיקי פיח רופפים על ידי ניעור עדין של הבגד או הקשה עליו מאחור. השואב מתאים לכתמי פיח על שטיחים.
  2. הסרת כתמי פיח: ישנן תרופות ביתיות וחומרי ניקוי רבים שבהם תוכלו להשתמש כדי להסיר כתמי פיח. יש לעיין תמיד בתווית הטיפול על גבי הטקסטיל המיועד לטיפול לפני ההחלטה על מוצר, ולעקוב אחר הוראות היצרן לשימוש בעת שימוש במסיר כתמים זמין מסחרית.
  • מלח: מפזרים את הכתם במלח שולחן ומשאירים אותו למשך כמה שעות.
  • נוזל כביסה: ניתן לטפל בפריטי לבוש במעט נוזל כביסה, אותו שמים לא מדולל על מטלית נקייה. טפטפו בזהירות את הכתם, השתדלו לא לשפשף כדי שהפיח לא יכנס לתוך הבד. תן לזה להשפיע.
  • שמן בישול: טפטפו שמן בישול על הכתם עם צמר גפן ולאחר מכן טפטפו את הכתם עם צמר גפן טרי. כאשר הפיח מוסר לחלוטין, יש לשטוף את שאריות השמן עם נוזל כביסה ומעט מים.
  • קרם גילוח: כדי להסיר כתמי פיח מהשטיחים, פזרו עליו מעט קרם גילוח והניחו לו לשבת כעשר דקות. שפשפו את הקצף עם סמרטוט נקי.
  • סובין מלח וחיטה: זה נשמע מוזר, אבל זוהי תרופה ביתית בדוקה בכל הנוגע להסרת כתמי פיח מכותנה, פשתן או צמר. מפזרים את הכתם בנדיבות בתערובת של מלח וסובין חיטה ונותנים לתערובת לשבת במשך שעה.
  • מסיר כתמים מיוחד: אם אתה לא אוהב להסתמך על תרופות ביתיות, אתה יכול להשתמש במסיר כתמים זמין מסחרית. האם זה מתאים לכתמי פיח, על איזה טקסטיל אפשר להשתמש בו וכיצד להשתמש נכון בפרטי היצרן על תווית המוצר.
  1. הסרת חומרי ניקוי: אם השתמשת במלח או סובין חיטה, עליך להקיש, להבריש או לשאוב אותם לאחר שהם פעלו.
  1. כביסה של בגדים: לאחר שהסרתם את כתמי הפיח מהבגדים, יש לכבס אותם בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית. חיוני להקפיד על מידע הטמפרטורה על תווית הטיפול של כל פריט לבוש בודד ולפעול לפי הוראות השימוש של חומר הניקוי המשמש.

מה זה פיח

בצע את השלבים הבאים כדי להסיר כתמי פיח מבגדים ושטיחים
בצע את השלבים הבאים כדי להסיר כתמי פיח מבגדים ושטיחים.

פיח הוא תוצר לוואי אבקתי, אך לעיתים גם קשה או שומני של תהליכי בעירה ולכן ניתן לייצר אותו במדורות, מדורות פתוחות או ברביקיו ועלול לעלות על הבגדים שלנו בקלות. הוא ידוע בעיקר בזכות פיגמנטי הצבע השחורים שלו, המקשים על הסרת כתמי פיח. בנוסף, הוא עמיד בפני קרינת UV – בעוד שכתמים אחרים יכולים לדעוך עוד לאחר הטיפול והכביסה עקב ייבוש באור השמש, בקושי יש לכם סיכוי להשתמש בעצמכם בכוח השמש עם כתמי פיח.

פיח יכול להכיל גם מוצרים שמנים אם לא נשרף לחלוטין, וזו הסיבה שחומר ניקוי ממיס שומנים הוא בדרך כלל בחירה טובה אם רוצים להסיר פיח. עם זאת, אם הוא בא במגע עם מים או משפשף אותו, פיח יכול להיקשר עם סיבי הבד ואז קשה להסירו.

עם זאת, על ידי ביצוע השלבים לעיל, אתה אמור להיות מסוגל להסיר כתמי פיח ככל האפשר, כך שהבגדים שלך ייראו שוב כמעט חדשים לאחר הכביסה!