איך מנקים מקרר?

לוח זמנים ניקוי מקיף יבטיח שהמקרר ותכולתו נשמרים נקיים ובריאים
לוח זמנים ניקוי מקיף יבטיח שהמקרר ותכולתו נשמרים נקיים ובריאים.

המקרר שלך קצת מסריח? תוהים איך הכי טוב לנקות או לארגן אותו? המשך לקרוא לקבלת טיפים מועילים כיצד לנקות מקרר!

ניקוי המטבח אינו כרוך רק בניגוב משטחי העבודה ושטיפת הכיריים - הוא כולל גם את המקרר! למעשה, המקרר הוא אחד המקומות החשובים ביותר לשמור על ניקיון, שכן מזון מיושן עלול לזהם מוצרי מזון טריים בפטריות וחיידקים, ולהגביר את הסיכון של המשפחה שלך להידבק בהרעלת מזון. הסיכון גדול עוד יותר מבשר נא ודגים שעלולים להפיץ חיידקים כמו e-coli וסלמונלה. בעת ניקוי המקרר, חשוב להשתמש במוצרים הנכונים, ומועיל לתכנן לוח זמנים שישמור על רמת היגיינה גבוהה במטבח. כך מנקים מקרר:

פעולות ניקיון יומיומיות הן חלק חשוב בשמירה על מקרר נקי. היצמד ללוח הזמנים של ניקוי ובדוק את המקרר מדי יום כדי להתמודד עם כל שפיכה חדשה באמצעות מוצר ניקוי למטבח שנוסח במיוחד כמו תרסיס רב תכליתי Jif.

כיצד לנקות את המקרר

אם למקרר שלך יש מדפים ומגירות נשלפים, ניתן לטפל בהם תחילה. אלא אם כן הם מוכתמים בכבדות עם שאריות מזון, הם צריכים לא יותר מאשר טבילה ארוכה טובה באגן של מים חמימים וסבון כלים כמו לימון אור שמש לוקס. לכתמים עקשניים, שקלו להשתמש בחומר ניקוי ייעודי המיועד למקרר, בחומר ניקוי אנטיבקטריאלי ידידותי למזון, או אפילו בתמיסה טבעית תוצרת בית.

איך לשמור על מקרר נקי
איך לשמור על מקרר נקי.

אתה יכול לקנות מוצרים שתוכננו במיוחד עבור המקרר ברוב החנויות המקומיות. לעתים קרובות הם מגיעים באמצעות בקבוקי תרסיס לנוחות השימוש, והם ידידותיים למזון - כלומר למרות שלא כדאי לרסס את התמיסות הללו ישירות על מזון, זה בדרך כלל בטוח להחלפת מזון למקרר לאחר שהוא ניקה עם מוצרים אלה. לחלופין, השתמשו בחומר ניקוי טוב לכל מטרה למטבח, כמו Jif Actifizz Summer Fresh, שהוא ידידותי לאוכל. תרסיסי חיטוי ומגבונים משטחים הם אידיאליים, אך התרחקו מכל דבר עם כימיקלים חזקים, במיוחד מוצרי הלבנה והלבנה.

יש אנשים שמעדיפים לנקוט בגישה טבעית יותר לניקוי המקרר. ניתן להתמודד עם פנים המקרר עם משחה שנוצרה מסודה לשתייה ומים חמים; או עם תמיסת חומץ לבן מזוקק ומים חמימים. כדאי לשקול להוסיף כמה טיפות של מיץ לימון כדי להעלים את הריח החזק של החומץ. צלחת פתוחה של סודה לשתייה שנותרה במקרר תספוג ריחות עזים של מזון.

ניקוי המקרר ועמידה בלוחות זמנים

לוח זמנים ניקוי מקיף יבטיח שהמקרר ותכולתו נשמרים נקיים ובריאים. זה לא צריך להיות מעמיק מדי, זה רק צריך להכיל תזכורות ששומרות אותך מעודכן. אם אתה רוצה לשמור על היגיינת המקרר שלך, חשוב לכלול את הדברים הבאים בלוח הזמנים של ניקוי המטבח שלך:

 • פעילויות יומיומיות. בזמן שאתם במטבח ומבשלים ארוחת ערב, הקדישו מספר דקות בלבד לבדיקת המקרר לאיתור נשפך. ככל שאתה מנקה מהר יותר שפך, כך צריך להיות קל יותר להסיר אותו. והשתמשו במגבון או ספריי אנטיבקטריאלי על ידית הדלת - זה אחד המקומות הכי מוכי חיידקים במטבח.
 • פעילויות שבועיות. לפני שאתה עושה את חנות המכולת השבועית שלך, סדר את כל הפריטים במקרר שלך. יש לזרוק מזון שעבר תאריך השימוש שלו. אם משהו עדיין בתאריך שלו אבל אתה לא צופה להשתמש בו, אולי תן אותו לשכן כדי למנוע בזבוז.
 • פעילויות פחות תכופות. לניקוי עמוק, הוציאו הכל מהמקרר, כולל המדפים והמגירות, ושפשפו אותו ונגבו היטב. אתה יכול גם לשקול ליצור רוטה לניקוי חלקים שונים של המקרר במהלך חודש.

איך לשמור על מקרר נקי

ניקוי מקרר קל אם תפעל לפי העצות הפשוטות הבאות:

 • צמצם את הסיכון לזיהום מזון על ידי שמירה על בשר נא ודגים במדפים התחתונים של המקרר שלך, כך שמיצים לא יטפטפו על האוכל מתחת.
 • הפרד מזון מבושל ונא באותו אופן, מאותה סיבה.
 • אל תאפשר לאוכל להתעבש במקרר. זה לא טוב למאכלים אחרים, ויעודד התפשטות חיידקים.
 • שימו מרכיבים מיד לאחר שהשתמשתם בהם - את רוב צנצנות המזון והתבלינים, לאחר פתיחתם, יש לאחסן במקרר במקום בארון.
 • נקה שפיכות בהקדם האפשרי, כשהן טריות. זה יקל על ניקוי עמוק של המקרר שלך וישמור על היגייני אזורי האוכל שלך.
 • פעילויות יומיות - נגב כל שפיכה טרייה
 • פעילויות שבועיות - לזרוק מוצרי מזון עבשים או לא מעודכנים
 • פעילויות פחות תכופות - הסר הכל מהמקרר ונגב עם מטלית וספריי ניקוי למטבח.