איך לא לחלות בזכות חיטוי ידיות הדלת בבית

ישנן מספר דרכים לגשת לחיטוי הבית ולניקוי ידיות הדלת
כמו תמיד, ישנן מספר דרכים לגשת לחיטוי הבית ולניקוי ידיות הדלת.

למד כיצד חיטוי בבית עוזר לך להימנע מטיפול בהצטננות

אחד מאיתנו משייך את הסתיו בעיקר להיכרות עדינה עם חורף ועצים אדומים-צהובים. עוד בסוף הקיץ וטיפול מתמיד בהצטננות. גם אם נצליח להימנע מזיהום במשהו בעבודה - שם מיזוג האוויר בלולאה סגורה יוצר תנאים אידיאליים להידבקות בהצטננות מעמית לעבודה - לעתים קרובות אנו נופלים קורבן לילדינו שלנו, שמביאים חיידקים וחיידקים מבית הספר. אך האם ניתן למנוע את הסיכון הזה או, במקרה הטוב, למזער? התשובה היא חיטוי בבית, במיוחד ניקוי ידיות הדלת.

לפעמים לא ניתן להימנע ממחלה. אם אתם סובלים מהצטננות או שפעת, נסו להיפטר מהם באמצעות השיטות המתוארות כאן - תרופות ביתיות לרוב יעילות מאוד.
איך שוטפים את הכלים?

היזהרו מידיות הדלת

כאשר אנו חושבים על המקומות המלוכלכים ביותר בבתים ובמשרדים, שירותים, כיורים או פחי אשפה בהחלט עולים בראשנו. עם זאת, האמת היא שתמיד יש ידיות לדלתות בקרב המנהיגים הידועים לשמצה של הדירוג הזה. למה? בדרך כלל נוגעים בהם אלפי אנשים תוך זמן קצר. אנשים שונים - בריאים, מעט מצוננים ומלאי שפעת. יתרה מכך, לעיתים רחוקות מחטאים או מנקים אותם באופן קבוע, במיוחד כשאנחנו חושבים בעיקר על טיפול בהצטננות. משמעות הדבר היא שהם כר גידול אמיתי לחיידקים וחיידקים אחרים.

כפור

ואם לבית שלך אין דלת, והידית היחידה שמשתמשים בה לעתים קרובות יותר היא בחוץ, האם אתה יכול לשכוח מהחיידקים שעל הידית? אחרי הכל, הכפור בחורף צריך לחטא אותו ביעילות. לצערי זה לא כך! מיקרואורגניזמים האחראים להעברת הצטננות והצטננות משגשגים בצורה מושלמת בטמפרטורות מתחת לאפס - רק כשהם חיוביים, הם מזיקים. לכן, אין מה לעשות מלבד לנקות ולחטא באופן קבוע את הידיות. אחרת מחכה לנו טיפול קור נוסף.

דרך טבעית לחיטוי ידיות לדלת

כמו תמיד, ישנן מספר דרכים לגשת לחיטוי הבית ולניקוי ידיות הדלת. אנחנו אוהבים חומץ ושמנים אתריים - לשניהם תכונות אנטיבקטריאליות. אז איך מכינים על בסיסם חומר חיטוי יעיל?

  • מערבבים 1 חלק מים, 1 חלק אלכוהול. האלכוהול בתערובת מושלם לימי כפור מכיוון שהוא לא יקפא.
  • הוסף 10-20 טיפות שמן עץ התה או שמן טימין.
  • רססו את הידיות בחומר החיטוי המוכן באופן שווה.
  • נגבו יבש.
  • חזור באופן קבוע.

דרכים טבעיות אחרות לחטא בבית

דרך טבעית לחיטוי ידיות לדלת
דרך טבעית לחיטוי ידיות לדלת.

המתכון לעיל אינו הדרך היחידה לחטא את ידיות הדלתות עם חומר חיטוי ביתי. הנה כמה הצעות נוספות:

  • מערבבים מעט סבון נוזלי (לחץ על המשאבה פעם אחת), 2 כפות וודקה, 10 טיפות שמן לבנדר, 5 טיפות שמן אתרי אורגנו ומים.
  • ערבבו מים עם שמן אתרי לבנדר - 20 טיפות לכוס מים.
  • מערבבים את החומץ והמים ביחס של 1:1.

ספריי אנטיבקטריאלי

מטבע הדברים, אנחנו לא תמיד רוצים או את האפשרות להשתמש בפתרונות ביתיים וטבעיים. במקרים כאלה, אתה יכול להשתמש בחומר ניקוי זמין בחנות, למשל תרסיס אנטיבקטריאלי cif power & shine. עם זאת, זכרו לקרוא את הוראות היצרן ולבדוק את השפעת התכשיר על משטח קטן ובלתי נראה.

ידיות נחושת לדלת

אם החיטוי הקבוע של הידיות נראה לך לא יעיל או לא מעשי, יש לנו הצעה נוספת. ידיות נחושת. יש להם תכונות אנטי-מיקרוביאליות, שבזכותן הם מכילים בדרך כלל מחצית ממספר המיקרואורגניזמים מאשר על ידיות מתכת או פלסטיק. פתרון יעיל ועמיד מאוד זה יקטין משמעותית את הסיכון למחלות ואת הצורך בטיפול מתמשך בהצטננות. הם כבר נבדקים בבתי חולים בגרמניה כדרך להפחית את מספר הזיהומים.

ניקיון לאחר מחלה

לפעמים, למרות המאמצים הטובים ביותר שלנו ואפילו הנוזלים הביתיים הטובים ביותר לחיטוי, כמה חיידקים פורצים ואנחנו נופלים קורבן למחלה. על מנת להתגונן מפניה בעתיד או להגן על יקירינו, כדאי לנקות ולחטא את הדירה לאחר מחלה, לרבות מצעים, מגבות, ידיות לדלתות, מתגים וציוד נוסף. אנחנו כותבים על זה בפירוט כאן.

אף אחד לא אוהב להיות חולה. לכן כדאי לנקוט באמצעי מניעה בסיסיים שיפחיתו משמעותית את הסיכון לחלות, במיוחד בסתיו או בחורף.