איך מנקים כסף?

השתמש במטלית ניקוי מיוחדת מכסף או במטלית מיקרופייבר כדי לנקות את הכסף שלך וייבש אותו במגבת רכה
השתמש במטלית ניקוי מיוחדת מכסף או במטלית מיקרופייבר כדי לנקות את הכסף שלך וייבש אותו במגבת רכה.

תכשיטי כסף וסכו"ם הם חפצים יקרים, לכן חשוב לשמור אותם נקיים ומבריקים! המשך לקרוא לקבלת טיפים על טכניקות ניקוי הכסף הטובות ביותר.

כשאתם מנקים את הבית או דואגים לארגון ביתי כלשהו, בהחלט עלולים להיתקל בכסף - בין אם זה סכו"ם, כלי הגשה או תכשיטים - שבאמת יכול לעשות קצת תשומת לב. בעוד שכסף יפה, הוא נוטה להכתים בקלות, במיוחד כאשר הוא נותר ללא נגיעה לזמן מה. אולי אתה לא שש לנסות לנקות את הכסף שלך כי אתה דואג מפגיעה במשטח, אבל למעשה קל מאוד לשמור אותו נוצץ כמו חדש.

ניקוי כסף עם כלים רכים הוא חיוני מכיוון שכלי ניקוי מחוספסים יכולים לשרוט את הכסף שלך. השתמש במטלית ניקוי מיוחדת מכסף או במטלית מיקרופייבר כדי לנקות את הכסף שלך וייבש אותו במגבת רכה.
איך אתה יודע שהמשטחים במטבח ובאמבטיה שלך עברו חיטוי?

האם עלי להשתמש במוצרים מסחריים או במטלית ניקוי כסופה?

מוצרים מסחריים מצוינים בניקוי כסף, ושווה להשתמש בהם. בדרך כלל אתה יכול לקנות פולנית כסף רגילה שנועדה להפחית את הסיכון להכתמה ולשמור על הברק מהחנות המקומית שלך, אבל אולי תחשוב גם על רכישת מוצרים נוספים כדי להקל על העבודה. מוצר אחד כזה צריך להיות מטלית ניקוי כסופה, או כדורי צמר גפן באיכות טובה. עדיף להשתמש במשהו שאתה יודע שלא יפגע בפריטי הכסף שלך - תמיד בדוק תחילה מוצר חדש במקום קטן ולא בולט כדי לוודא שלא נגרם נזק.

איך מנקים כסף עם מוצרים טבעיים?

איך מנקים כסף עם מוצרים טבעיים
איך מנקים כסף עם מוצרים טבעיים?

מוצרים טבעיים הם דרך מצוינת לנקות כסף. לא רק שהם יעילים, הם גם עדינים על פני המתכת - והם גם לא יקרים. אתה יכול גם להשתמש בהם עם מטלית ניקוי מכסף מיוחדת. שוב, בכל פעם שאתה משתמש במוצר חדש, זכור לבדוק אותו תחילה, כדי לוודא שהוא לא פוגע בכסף שלך. הנה כמה מהדרכים הטובות ביותר שתוכל לנקות את הכסף שלך עם מרכיבים שתוכל למצוא ברחבי הבית:

 • משחת שיניים. יש אנשים שנשבעים במשחת שיניים רגילה לניקוי כסף. השתמש כפי שהיית משתמש בלק רגיל, ושטוף במים חמים לאחר מכן. עם זאת, הקפד להשתמש במשחת שיניים עדינה ובסיסית - אלה המכילות אקונומיקה מלבינה שוחקות מדי.
 • סודה לשתייה. נסו לערבב כמות קטנה של סודה לשתייה עם מעט מים - מספיק כדי ליצור משחה סמיכה. יש למרוח את התערובת כפי שהיית משתמשת בלק כסף מסורתי, ולשטוף במים חמימים לאחר מכן.
 • מלח. מעורבב עם סודה לשתייה ומים, ניתן להשתמש במלח ליצירת אמבט כסף. השאר את פריטי הכסף שלך בתערובת כדי להשרות, ובאמת תקבל תוצאות מצוינות.

ניקוי כסף: מהן הטכניקות הטובות ביותר?

למרות שניקוי כסף הוא פשוט, טכניקות מסוימות מייצרות גימור יפה יותר. אם מעולם לא ניקית או הברקת כסף לפני כן, הנה כמה שיטות שימושיות:

 • השתמשו בתנועה קדימה ואחורה, בקווים ישרים, בעת ליטוש כסף עם מטלית ניקוי כסופה. לאחר שהפריט כולו עבר ליטוש, חזור על הפעולה באמצעות משיכות קצרות ומהירות כדי לשפשף את המתכת.
 • אם משתמשים בסודה לשתיה ומלח ליצירת אמבט כסף, רפדו סיר בנייר אלומיניום, הוסיפו את פריטי הכסף שלכם, מלאו במים ופזרו פנימה את החומרים היבשים. השאר למשך הלילה לפני הניקוז והייבוש.
 • יבש תמיד כסף עם מגבת נקייה ורכה. מגבת גסה עלולה לשרוט בקלות את המתכת.

איך אוכל לשמור על מראה הכסף שלי טוב?

ניקוי כסף זה דבר אחד, אבל לשמור על מראה טוב לטווח ארוך זה דבר אחר לגמרי. הנה כמה עצות שימושיות כיצד לנקות מוצרי כסף ולשמור על הברק שלהם:

 • תן לכסף שלך שימוש רב, והבריק אותו באופן קבוע. כסף סובל הכי הרבה כאשר הוא נותר ללא נגיעה לתקופות ארוכות, אז הוציאו אותו מדי כמה זמן כדי להשתמש בו ולהתרענן.
 • אם אתה צריך לאחסן את הכסף שלך לתקופות ארוכות, צפי תחילה פריטים בכמות קטנה של שמן זית. זה עשוי לעזור להפחית כל הכתמה.
 • בעת שטיפת סכו"ם וכלי הגשה מכסף, שטפו אותם בנפרד מכלים אחרים, ותמיד השתמשו בקערת פלסטיק במקום לשטוף ישירות באגן מתכת מכיוון שזה עלול לשרוט את פני הכסף.
מאמרים בנושאים דומים
 1. טיפול בשעווה למשטחים
 2. הסרת כתמים מאריחים קלה
 3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 4. אבן פולנית ונקייה
 5. ויניל נקי
 6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך