איך להיפטר מעש בבית?

אם אתה תוהה איך להיפטר מעש בגדים
אם אתה תוהה איך להיפטר מעש בגדים, דבר אחד שאתה לא צריך לעשות הוא להגיע לנפטלין.

עש יכול באמת להזיק לבגדים ולרהיטים שלך, אבל יש לנו כמה עצות נהדרות להיפטר מעשים שעלולים להתרבות בבית שלך.

עש בגדים, הידוע גם בשם Tineola Bisselliella, ניתן למצוא במספר בתים ברחבי דרום אפריקה ומתחילים להיות נפוצים הרבה יותר. אוכלוסיית העשים בדרך כלל גדולה יותר במהלך הקיץ כאשר מזג האוויר חם יותר, מסכנת את בגדי הצמר והמשי שלך ועולה לך כסף.

איך להיפטר מעשים
איך להיפטר מעשים.

אם אתם מחפשים דרכים להיפטר מעש, יש לנו כמה עצות בשבילכם. בעוד שניתן לראות את רוב העשים בדרום אפריקה מתנופפים סביב האורות בחוץ, עש הבגדים מעדיפים פינות חשוכות, מה שעלול להקשות על הזיהוי שלהם. רוב האנשים מבינים שיש להם בעיית עש רק כשהם מבחינים בחורים בבגדים ובשטיחים שלהם. חיטוי הוא אופציה אבל זה בדרך כלל די יקר, בנוסף הכימיקלים המשמשים יכולים להזיק למשפחה שלך. אנו בוחנים כמה דרכים בטוחות יותר שבהן תוכלו להיפטר מעש בביתכם.

קניית חומר ניקוי באיכות טובה תבטיח שהבגדים שלך תמיד מריחים טריים ושיהיה להם סיכוי טוב יותר להרתיע עש.

אתה תצטרך:

איך להיפטר מעשים

 1. אל תשתמש בנפטלין

  אם אתה תוהה איך להיפטר מעש בגדים, דבר אחד שאתה לא צריך לעשות הוא להגיע לנפטלין. אמנם זה המסלול שרוב האנשים עוברים, אבל המציאות היא שלנפטלין יש ריח נורא בגלל הכימיקלים שהם פולטים, ומשאירים לבגדים ולבית שלך ריח נורא.

  נפטלין גם לא תמיד חזק מספיק כדי להרוג את העשים הגדולים יותר שאורבים לכם בארונות, ולכן מומלץ להשתמש בכדורי ארז במקום. הם אלטרנטיבה בטוחה הרבה יותר, אבל הם עשויים גם לעבוד רק לתקופת זמן קצרה מכיוון שעש יכולים להיות חסינים מפני ההשפעות.

 2. הסר את זחלי העש על ידי שטיפה

  כביסה של הבגדים שלך בטמפרטורה של לפחות 48 מעלות צלזיוס היא אחת הדרכים הטובות ביותר להיפטר מכל זחלי העש. כביסה גם עוזרת להסיר את הריח המזיע שאליו נמשכים עש על הבגדים שלך. בחר חומר ניקוי שמתאים לבגד שאתה רוצה לכבס, OMO הוא אפשרות טובה, והקפד לקרוא את כל תוויות הטיפול כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר.

  אמנם יש מלכוד קטן; עשים נמשכים בדרך כלל לצמר ולמשי, בדים שאסור לכבס אותם בטמפרטורות גבוהות. אז מה אתה יכול לעשות כדי למנוע נזק והתכווצות?

  גישה נוספת שתוכל לנקוט כדי להיפטר מעש היא להקפיא את הבגדים שלך במקום לכבס אותם בטמפרטורות גבוהות. הניחו את פריטי המשי או הצמר שלכם בשקית והקפיאו למשך שעתיים. לאחר מכן תוכל לכבס את הבגדים במים חמים כרגיל, תוך הקפדה על הוראות טיפול ספציפיות.

  שיטה זו אמורה להרוג כל זחל עש שאולי היה מחובר לבגדים שלך ולהפוך את הבגדים שלך לפחות מושכים גם לעשים. עם זאת, עדיין יש את הנושא של העשים שעלולים להתרבות בארון שלך. אם לא תטפל בשורש הבעיה, תחזור לנקודת ההתחלה תוך זמן קצר. תחזוקה שוטפת נחוצה אם אתה רוצה להרחיק עש בגדים לתמיד.

 3. כמה שינויים יכולים להרחיק עש

  על מנת להקטין את הסיכוי שהעשים יחזרו, הנה כמה שינויים שתוכלו לבצע בביתכם שיעזרו להגן על הבגדים שלכם מהמשך הדרך:

  - הקדישו זמן לכבס את הבגדים שלכם על בסיס קבוע במקום להשאירו שוכב, מה שמגביר את הסבירות שיחזרו עש.

  - מכיוון שעש מעדיפים חללים כהים יותר, העבר את כל הגופיות למדף פתוח במקום לקפל אותן בחלק האחורי של הארון.

  - נקה את הארונות שלך כדי ליצור יותר מרווח בין הבגדים שלך, מה שיפחית את הסיכוי של עש להגיע למספר בגדים בו זמנית.

  - השתמש בוואקום כדי לנקות את הארונות שלך. אנשים בדרך כלל לא חושבים לעשות את זה אבל זה באמת יעשה את ההבדל.

  - תליית קצת צמר ישן בין הבגדים האחרים שלך תעזור לשמור על בטיחות הבגדים האחרים שלך, שכן עש תמיד יבחר קודם כל על צמר.

האם משטר הניקיון שלך השתנה במהלך הנעילה של קוביד-19?

שימו לב לתוויות שעל הבגדים שלכם

אם אתם מסוגלים לכבס בגדים מסוימים בטמפרטורות גבוהות יותר, שטפו אותם ב-48 מעלות צלזיוס כדי להסיר זחלים. לפריטים שלא ניתן לכבס בטמפרטורות גבוהות, הנח אותם בשקית במקפיא למשך שעתיים. לאחר מכן תוכל לכבס את הבגדים בטמפרטורה הנכונה כדי להסיר כל זחל.

לנקוט באמצעי מניעה

לאחר שניקית את הבגדים שלך, אתה רוצה לוודא שלא תהיה לך את אותה בעיה שוב ולכן זה עוזר לשאוב את הארונות שלך ולארוז מחדש את הבגדים שלך כדי שיהיה להם קצת מרווח ביניהם. אריזת פריטי הצמר שלך באזור פתוח יותר היא שיטת מניעה מצוינת נוספת.