גינה בתחזוקה נמוכה: רעיונות לשוליים לייחד את הגינה שלך

הנה כמה רעיונות יצירתיים לקצוות גינה כדי להבטיח גינה בתחזוקה נמוכה שעדיין נראית נהדר
הנה כמה רעיונות יצירתיים לקצוות גינה כדי להבטיח גינה בתחזוקה נמוכה שעדיין נראית נהדר.

תן לחצר שלך את הקצה עם הטיפים שלנו כיצד לגדל מדשאה יפה וליצור גן עדן ירוק.

שלבים מרכזיים

כדי להשיג גינה בתחזוקה נמוכה, פעל לפי הטיפים הבאים:

 1. החלף את הדשא בריצוף או דק כדי לבזבז פחות זמן בכיסוח.
 2. בחר צמחים בתחזוקה נמוכה לגינה שלך.
 3. בחרו בשולי גינה בצבעים כהים יותר כדי למנוע כתמים וסימנים.
 4. השתמש במיכלים עבור הצמחים או הפרחים שלך והוסף שכבה עבה של מאלץ כדי לשמור על לחות האדמה. זה יחסוך זמן על השקיה.
צריכים רעיונות לגינה בתחזוקה נמוכה בתקציב
צריכים רעיונות לגינה בתחזוקה נמוכה בתקציב?

אתה יכול ליצור נוף תחזוקה נמוך באמת עם כמה כללי זהב, כמו הוספת גבול פרקטי כדי לחדד את מראה הגינה שלך. מגבולות מדשאה מסודרים ועד אבני ריצוף מדויקות, יש לנו רעיונות לשולי גינה כדי לתת לכל חלל חיצוני את הגימור המושלם (ללא הרבה עבודה)! הנה כמה רעיונות יצירתיים לקצוות גינה כדי להבטיח גינה בתחזוקה נמוכה שעדיין נראית נהדר.

שמירה על גינה נקייה וברורה בתחזוקה נמוכה מאפשרת לך להשתמש בה לכל מיני פעילויות, מאירוח אורחים ועד ייבוש כביסה.

רעיונות לשולי גינה

נסה את הרעיונות האלה לשולי גינה בעצמך כדי לעזור ליצור קצת סדר בגינה שלך:

 • לבנים מסורתיות: לבנים עמידות בפני מזג אוויר וקלות להשגה, הן אחת האפשרויות הפופולריות ביותר. הם נותנים מראה נצחי התואם הן להגדרות המסורתיות והן העכשוויות. הניחו אותם זה לצד זה או סדרו אותם באומנות כדי ליצור גינת סלעים - רק זכרו להציב אותם במצע מיושר של חול כדי למנוע אי אחידות.
 • רעפי גג: רעיון מצוין למי שיש לו תקציב ומעוניין למחזר. רעפי חימר שנשארו יכולים ליצור שוליים מסוגננים במראה שכבות. אל תדאג אם הם לא מושלמים, הקצוות השבורים יכולים להיקבר באדמה!
 • אדני רכבת: אחרי מראה תעשייתי? כפכפי רכבת משופצים הם החומר האידיאלי לבניית ערוגות פרחים מוגבהות או לתת קצה מוגדר לאזורי דשא. כדאי להשקיע בעץ מוסמך ואיכותי כדי להבטיח שהם יישארו במצב טוב ולא יהוו סיכון לפציעה לך או לאחרים.
 • אבני ריצוף: מעט יותר יקרות, אלו נותנות גימור מלוטש מאוד. אבני ריצוף בגוונים ניטרליים משתלבים יפה עם הסביבה הטבעית. ניתן להניח אבני ריצוף מבטון בגודל אחיד יחיד לגימור מסודר או לערבב ולהתאים גדלים שונים לתחושה כפרית יותר.
 • קיר עץ: בין אם מונח אופקית או אנכית, שימוש בקיר עץ הוא דרך פשוטה וידידותית לסביבה לגבול את הגינה שלך. אתה יכול לשלב אותו עם חצץ קל כדי ליצור תכונת גינה יפה ומעשית.

רעיונות לא יקרים לקצוות גינה

צריכים רעיונות לגינה בתחזוקה נמוכה בתקציב? בחר מבין האפשרויות הבאות:

 • בלוקים של סינדר: חלק מהפופולריות שלו הוא שהוא יכול לשמש גם כקצה וגם כעציץ. הם סבירים, קלים ליישום, ותוכלו ליצור שכבה שנייה של פרחים שתחדד את הצמחים שהיא תוחמת.
 • פלדה: אם אתה חובב עשה זאת בעצמך, אתה תאהב את הרעיון הזה. שולי פלדה מאפשרים לך לחקור את היצירתיות שלך וליצור שוליים מכל צורה.
 • סירי טרקוטה: דברים במספרים גדולים יותר יכולים להפוך ליפים אפילו יותר! הנח את עציצי הטרקוטה שלך אנכית עם צמחים או אופקית אחד על גבי השני כדי ליצור שוליים גרפיים.
 • בקבוקי זכוכית: הם עמידים במיוחד ומשאב נהדר. הניחו אותם הפוכים עמוק באדמה כך שתוכלו לראות רק את תחתית הבסיס. השתמש בהם בגוונים שונים כדי להשיג מראה נקי אך היזהרו מכל זכוכית שבורה שאבדה בתהליך.

רעיונות לעיצוב גינה: עצות תחזוקה נמוכות

נסה את הרעיונות האלה לשולי גינה עשה זאת בעצמך כדי לעזור ליצור קצת סדר בגינה שלך
נסה את הרעיונות האלה לשולי גינה עשה זאת בעצמך כדי לעזור ליצור קצת סדר בגינה שלך.

יש הרבה רעיונות לגינה בתחזוקה נמוכה שיצמצמו את כמות העבודה שנדרש כדי לגרום לגינה שלך להיראות בדיוק כמו שאתה רוצה. שימו לב לטיפים הבאים:

 • לאבד את הדשא: חיסכון מיידי בזמן הוא להחליף את הדשא בריצוף או דק. תוכל לצמצם את השעות שאתה צריך לבלות בכיסוח ולהרוויח זמן להתמקד בגבולות הירקות או הפרחים שלך, למשל. אם אתה רוצה לשמר לפחות חלק מהדשא שלך, קרא את הטיפים שלנו כיצד לכסח את הגינה כדי לשמור על מראה נהדר.
 • שמור על הדשא עם צמחים בתחזוקה נמוכה: אלה נהדרים אם אין לך הרבה זמן אבל אתה רוצה גינה יפה. הסוג הטוב ביותר יהיה תלוי באקלים המקומי אבל עבור גנים חמים שטופי שמש, קקטוסים הם בחירה ברורה. סוקולנטים הם גם מצוינים, מכיוון שהם מאוד מושכים אך דורשים מעט מאוד טיפול קבוע.
 • שולי גינה בתחזוקה נמוכה: כל מה שלא צריך ניקוי קבוע הוא הטוב ביותר. אנו ממליצים לבחור בחומרים בצבעים כהים יותר כדי למנוע צורך להיפטר מכתמים או סימנים.
 • השתמש במיכלים ובריפוי: שתילה במיכלים חוסכת לך זמן ומאמץ - קרא את המאמר שלנו על הכנת עציצים משלך כדי להתחיל כמו כן, אחת הדרכים לצמצם את זמן השקיה ונייכוש היא הוספת שכבה עבה של חיפוי - כגון קליפה או עלים מגוררים - לשמור על לחות הקרקע.

אלה הרעיונות האהובים עלינו עשה זאת בעצמך לקצוות גינה. זכור, לשים קצוות במקומו לא חייב להיות קשה או יקר. אם אי פעם יש לך ספק, בקש עצה מהצוות של מרכז הגן המקומי שלך והתנסה עם אפשרויות סגנון שונות כדי למצוא את המועדף עליך.

רוצה טיפים נוספים לשינוי הגינה שלך? קרא את המאמר שלנו על איך להפוך את הגינה לחלל המועדף עליך לקבלת עצות כלליות או נסה את הטיפים שלנו ליצירת פרטיות עם גדרות וקירות גינה או יצירת גינה אנכית לאתגר ה-DIY הבא שלך.