טבלאות מטלות למשפחות וסטודנטים

זוהי דרך מהנה ומושכת מבחינה ויזואלית להקל על ניהול הניקיון גם למשפחות ולתלמידים
זוהי דרך מהנה ומושכת מבחינה ויזואלית להקל על ניהול הניקיון גם למשפחות ולתלמידים.

תרשימי מטלות הם דרך מהנה לערב את כל משק הבית בניקיון! צור טבלת מטלות משפחתית מרתקת באמצעות הטיפים והרעיונות האלה!

שלבים מרכזיים

  1. כשזה מגיע לחלוקת משימות בין משפחה וחברים, היו הגיוניים! בחרו מטלות המתאימות לגיל וליכולת.
  2. מטלות לא חייבות להיות מתוגמלות כלכלית - מדבקות הן דרך מהנה לעזור להניע ילדים.
  3. הפוך את טבלת המטלות שלך למהנה וויזואלית, כך שכולם יוכלו לעקוב אחריה ולהיות מעורבים.

יש הרבה עבודות הכרוכות בשמירה על ניקיון משק הבית. אחת הדרכים לעשות הכל במהירות - ולחלוק את העומס בין כולם - היא רשימת מטלות או תרשים.

כולם יכולים לתרום לניקיון הבית - בין אם אתם משפחה עם ילדים צעירים או קבוצת תלמידים או חברים שחיים יחד - על ידי שימוש בטבלאות מטלות כדי לעזור בארגון המשימות.

מומלץ ללמד את ילדיכם מגיל צעיר על אחריות וכיצד לדאוג לסביבתם. לעתים קרובות ילדים יתרגשו לעזור וללמוד דברים חדשים. אבל ברגע שההתרגשות הראשונית נגמרת, טבלת מטלות משפחתית יכולה לעזור להפוך את מטלות הילדים לחלק משגרת היומיום שלהם. זוהי דרך מהנה ומושכת מבחינה ויזואלית להקל על ניהול הניקיון גם למשפחות ולתלמידים. המשך לקרוא לקבלת הטיפים הטובים ביותר שלנו ליצירת טבלאות מטלות וארגון מטלות הבית שלך.

לאחר שיצרתם טבלת מטלות עבור משק הבית שלכם, אל תרגישו נעולים במערכת העשייה האחת הזו. זה רעיון טוב לערבב את מי שעושה מה המטלות מדי פעם כדי שזה יהיה מעניין!
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

טיפים ליצירת תרשימי מטלות

1. היו הגיוניים בציפיות שלכם

תרשימי מטלות הם דרך מהנה לערב את כל משק הבית בניקיון
תרשימי מטלות הם דרך מהנה לערב את כל משק הבית בניקיון!

אל תצפו מילד בן ארבע לנגב את הרצפות! בחרו מטלות המתאימות ליכולות ולגילאי המשפחה שלכם, זכרו לשמור את מוצרי הניקוי הרחק מהישג ידם של ילדים קטנים. עבור ילדים צעירים יותר, התחל עם משימות יומיומיות פשוטות כגון לימוד לסדר את המיטה שלהם.

כך גם לגבי תלמידים או חברים - שימו לב שלמשימות מסוימות (כמו ניקוי התנור) ייקח יותר זמן מאשר לטאטא את המטבח, וקחו בחשבון שגם חלק מהאנשים לא יודעים איך לבצע משימות ניקוי מסוימות. לעולם אל תפחד - גוגל כאן כדי לעזור לך עם משימות הניקיון שלך: הנה המדריך שלנו לטיפים לניקוי מהיר לתלמידים.

2. היו דוגמה

אתה לא יכול לצפות מהילדים שלך להשלים את המטלות שלהם אם אתה מפגר עם משלך. למד אותם לבצע את המטלות שלהם על ידי מתן דוגמה טובה. אתה יכול להקצות זמן בכל יום שבו כולם עושים מטלות יחד כדי ליישם זאת. כל אחד שעובד ביחד הוא גם טוב כדי לעזור להניע אחד את השני כצוות. זה רעיון נהדר גם לסטודנטים - פשוט מצא זמן שבו כולם בבית כדי לנקות בכיף ביחד.

3. תגמולים

חלק מהמשפחות עשויות לבחור להחליף תגמולים בדמי כיס. טבלת המטלות המשפחתית שלך יכולה לציין כמה שווה כל מטלה; זה יהווה תמריץ לילדים שלך. עם זאת, מטלות לא בהכרח חייבות להיות מתוגמלות כלכלית. תגמולים כמו מדבקה, פינוק אכיל או פעילות מהנה יכולים גם הם להניע ילדים לבצע את המטלות שלהם. לסטודנטים, ניתן לתגמל את האפשרות לנקות כולם במשקאות קבוצתיים כדי לחגוג את העבודה הקשה שלכם.

4. שתפו את כולם בהכנת התרשים

ככל שכולם ירגישו מעורבים יותר בהכנת התרשים ובהחלטה על רשימת המטלות, כך הם ירגישו בעלות על המשימות שלהם. לתלמידים, ודאו שקולם של כולם יישמע. עם ילדים, אפשרו להם לקבל כמה החלטות אבל וודאו שאתם נשארים בשליטה כדי לוודא שהתרשים הוגן והגיוני.

5. הפוך את תרשימי המטלות לחזותיים

שימוש בעזר חזותי יעזור לכל אחד מבני הבית לזכור את המשימות שלהם ולהישאר ממוקדים. במיוחד, אביזר חזותי יעזור לעסוק בילדים ויאפשר להם להבין את האחריות החדשה שלהם - אבל תרשימים אלה יהיו שימושיים גם עבור בני נוער או מבוגרים. זכור שאנשים לומדים בדרכים שונות, אז שקול סוגים שונים של תרשימי מטלות עבור משק הבית שלך.

רעיונות לתרשים מטלות

למה שלא תנסה את אחד מהרעיונות הנהדרים האלה כדי לעזור לארגן את המטלות במשק הבית שלך?

הפתעה

סיר מלא במטלות כתובות על נייר מקופל יוסיף אלמנט של הפתעה לבחירת המטלות.

לוח מחיק

זה רעיון נהדר גם לסטודנטים - פשוט מצא זמן שבו כולם בבית כדי לנקות בכיף ביחד
זה רעיון נהדר גם לסטודנטים - פשוט מצא זמן שבו כולם בבית כדי לנקות בכיף ביחד.

קל לכתוב על לוחות לבנים ומאפשרים לך לשנות תחומי אחריות בקלות. אפשרות אחת היא להדביק תמונות של כל אחד מבני הבית ללוח ולהשתמש במגנטים כדי לייעד או לעקוב אחר מטלות. השתמש בלוח לתחושה של בית ספר ישן.

קוביות מטלה

הפוך את המטלות למשחק לילדים. כתוב מטלה אחרת בכל צד של קוביית נייר. כל גלגול קובייה מחליט על המטלה שלך לאותו יום.

יתדות

צור לוח עם שמות ויתדות עם מטלות כתובות עליהם. המטלות של כל אדם מוצמדות מתחת לשמו. ניתן להסיר את היתדות לאחר השלמתם.

אפליקציות

נהדר עבור ילדים וסטודנטים חובבי טכנולוגיה. הם הופכים את הניקיון לאינטראקטיבי ומהנה יותר, בנוסף הם יכולים לעזור לעקוב אחר התקדמות ותגמולים. השתמש באפליקציה שנוצרה במיוחד, או עקוב אחר מטלות באמצעות גיליון אלקטרוני באתר שיתוף כמו Google Drive או Dropbox.