כיצד להשתמש בסבון כלים

למד טיפים וטריקים לשטיפת כלים ולייעל את השימוש בדטרגנט הכלים שלך
למד טיפים וטריקים לשטיפת כלים ולייעל את השימוש בדטרגנט הכלים שלך.

בעת שטיפת כלים, חומר ניקוי חיוני. למד טיפים וטריקים לשטיפת כלים ולייעל את השימוש בדטרגנט הכלים שלך.

חומר ניקוי לכלים הוא משהו שאנחנו תמיד לוקחים כמובן מאליו. אנחנו משתמשים בו כל יום, הוא חיוני במטבח, למרות שרק מעטים מאיתנו באמת יודעים איך זה עובד. האם אתה יודע למה חשוב להשתמש בדטרגנט לשטיפת כלים? אתה יודע איך זה עובד? האם אתה יודע איך לוודא שאתה משתמש בו בבטחה בבית? לא? אז קרא את המדריך הזה וגלה את כל מה שאתה צריך לדעת.

חומר ניקוי לשטיפת כלים חיוני בכל מטבח. חפשו מוצר שנלחם בכתמי שומן ושהבועות והקצף שלו מחזיקים מעמד זמן רב יותר, כך שלא תצטרכו להשתמש בכמות כזו בעת הכביסה. כמו כן, חשוב מאוד שזה יהיה עדין על העור שלך. אנחנו אוהבים את קו חומרי הניקוי של Cif.

למה משמשים חומרי ניקוי?

למה אנחנו משתמשים בחומר ניקוי ולא רק במים? טוב זה ברור. תארו לעצמכם אם שטפתם רק את השיער במים, או אם שטפתם את הבגדים שלכם מבלי להשתמש בסבון כביסה. הסבון הוא שבאמת מסיר את הלכלוך מהכלים ומסיר את החיידקים שנותרו מהבשר והדגים.

אם נהניתם מארוחה קצת שמנונית או שמנונית, חומר ניקוי לכלים בהחלט הולך להציל אתכם. שומן נדבק לכלים ושמנים חסינים מפני השפעת המים: מה שאתה צריך זה חומר ניקוי נוזלי כמו אחד מסדרת Cif Bio Active. שמסתיימים בכך שהשומן באופן סופי מותיר את הכלים נקיים ומשתמש בכמות פחותה של מוצר. איך?

איך עובד חומר ניקוי כלים
איך עובד חומר ניקוי כלים?

ל- Cif Bio Active נוסחה בלעדית, שונה מחומרי ניקוי אחרים הקיימים בשוק. כאשר מניחים אותו על הספוג, ובמגע עם מים, Cif Bio Active מגביר משמעותית את הצמיגות שלו, ויוצר בתוכו ג'ל, שניתן להשתחרר בהדרגה לאורך כל הכביסה. בצורה זו, הוא שומר על הספוג טעון לאורך זמן, וזה אומר שצריך להטעין אותו פחות פעמים עם תכשיר לשטיפת כלים.

איך עובד חומר ניקוי כלים?

הדרך שבה זה עובד היא באמת חכמה. התמיסה מכילה מולקולות שיש להן שני צדדים מנוגדים: צד אחד הידרופילי (מה שאומר שהוא נמשך למים) והשני הידרופובי (היא עושה כמיטב יכולתו להתרחק מהמים). הצד ההידרופובי של המולקולות נצמד לשומן בלכלוך על הכלים שלך, בעוד הצד ההידרופילי עושה כמיטב יכולתו לבוא במגע עם מים. למרבה המזל, הקצוות ההידרופיליים מעט חזקים יותר, והמולקולות נסחפות על ידי המים, יחד עם הלכלוך. חומרי ניקוי לא משמשים רק לשטיפת כלים: אם מדללים אותם במים, מקבלים תמיסת ניקוי מצוינת. מעניין, נכון?

כמה חומר ניקוי נוזלי אני צריך להשתמש?

האם אתה מאלה ששמים חומר ניקוי ישירות על הכלים? אז אתה מבזבז את הכסף שלך. סוג סבון זה מכיל SDS (sodium dodecyl sulfate, אבל על זה נדבר בהמשך), מה שיוצר קצף רב, שמוסיף לניקיון. עבור כל קערת מים, אתה צריך רק טיפה אחת או שתיים של חומר ניקוי כדי לשטוף את כל הכלים שלך.

לאחר שימוש בחומר ניקוי לכלים

לאחר שסיימת לשטוף, שטפו את הכלים במים חמים או קרים, תמיד. במטבחים רבים תראו שיש שני כיורים, האחד משמש לשטיפה והשני לשטיפה. אז למה השטיפה כל כך חשובה? ובכן, ישנן מספר סיבות מדוע לא תרצו את חלאות הסבון האלה על הכלים הנקיים שלכם.

ראשית, לתת לסבון להתייבש על הכלים שלך יכול לשנות את הטעם של האוכל והשתייה. לא כולם מבינים את זה, אבל מי שרגיש יותר לטעמים בהחלט יוכל להגיד לך מתי הוא מרגיש את הסבון. בנוסף, חלאת סבון יכולה להשפיע על המראה של זכוכית וקריסטל, ולגרום לה להיראות מעורפל. מצד שני, שטיפת הכלים במים חשובה מאוד לבריאותכם. חומרי ניקוי רבים מכילים סודיום דודציל סולפט (או SDS), כימיקל שנמצא בדטרגנטים, שמפו ומשחות שיניים להכנת קצף סבון, המעמיק את הניקוי. למרבה הצער, SDS הוא גורם גירוי, וזו הסיבה שהשמפו מגרה כשהוא בא במגע עם העיניים.

אחרי ההסברים האלה, אתה כנראה לא רוצה את הכלים שלך עם SDS. הקפידו לשטוף היטב לפני ייבוש הכלים.