כיצד להסיר כתמי עובש

כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים: עצות בסיסיות
כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים: עצות בסיסיות.

עובש תמיד מגעיל ואפילו לא אם תמצא אותו על הבגדים שלך! עקוב אחר הטיפים האלה של גוגל כדי ללמוד כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים.

כיצד למנוע כתמי עובש על בגדים

עובש יכול להתחיל לצמוח על בגדים כאשר אנו משאירים אותם לחים או רטובים וכולם מצטופפים בפינה. האם אי פעם מצאתם גרב רטוב שנפל מגב המיטה? או מגבות רטובות שישבו בתחתית סל הכביסה למי יודע כמה זמן? לעתים קרובות לחות צומחת על בגדים, ובדים כמו כותנה וסיבים אורגניים מספקים מקור מזון לצמיחת עובש. למרבה המזל, ניתן למגר עובש ולחות בעזרת הטיפים שאנו חולקים אתכם למטה.

כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים: עצות בסיסיות

ישנם פתרונות שונים שיכולים לפעול להסרת כתמי עובש מבגדים. הנה כמה הצעות כלליות שתוכלו לעקוב אחריהם:

  • בדוק תחילה את התג על הבגדים שלך. כמו תמיד, עליך לעקוב אחר הוראות יצרן הבגד לפני כל ניסיון לנקות אותו. שימו לב במיוחד לטמפרטורת המים וכבסו במחזור הכביסה החם ביותר המותר כדי שהבד לא ייפגע. באינטרנט ניתן למצוא הרבה מדריכים להבנת סמלי הכביסה. בדוק גם את המידע שגוגל נותנת לך או התייעץ עם זה שעלה מציעה לך באתר האינטרנט שלה לגבי סמלי הכביסה.
  • השתמש במברשת שיניים ישנה כדי להבריש את התבנית. אם תבחר לטפל בכתם מראש, תוכל להבריש בעדינות את הבד בכל אחד מפתרונות הניקוי שלהלן. עם זאת, תצטרך לשטוף לאחר מכן כדי להרוג את נבגי העובש.
  • כביסה בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית. למים חמים יש סיכוי טוב יותר להרוג נבגי עובש. כותנה ובדים אורגניים צריכים להיות מסוגלים לכבס בטמפרטורה גבוהה מספיק מבלי לפגוע בהם. השתמש בסבון איכותי כמו Skip.

באיזה סוג סבון אתה משתמש כדי לכבס בגדים?

מוצרים להסרת כתמי עובש על בגדים

כתמי עובש אינם יפים ויש לטפל בהם בהקדם האפשרי. כאן נספר לכם 3 פתרונות יעילים כדי שתדעו איך.

כיצד להסיר כתמי עובש עם אקונומיקה

כיצד להסיר כתמי עובש עם בורקס
כיצד להסיר כתמי עובש עם בורקס.

זהו חומר כימי חזק, והוא יכול להיות יעיל מאוד בהעלמת כתמי עובש ולחות. עם זאת, זה ישפיע גם על צבעי הבדים, לכן אנו ממליצים להשתמש בו רק עבור בגדים לבנים, או תחילה לעשות בדיקה במקום לא בולט על הבגד כדי לוודא שהוא לא פגום. קניית מוצר מסחרי עם אקונומיקה חוסכת מכם את הצורך להכין את התמיסה עם אקונומיקה ומים בבית, אך אם תחליטו להכין חומר ניקוי תוצרת בית משלכם, עקבו אחר ההוראות שעל גבי האריזה של המוצר שבו אתם הולכים להשתמש כדי להבטיח שה ריכוז המוצר נכון.

אם הבגדים שלך עמידים לצבע, אתה יכול לכבס אותם מראש: להשרות אותם לכמה שעות בתמיסה המכילה אקונומיקה (מעורבבת לפי ההוראות על תווית המוצר). אפשרות נוספת היא לעקוב אחר ההוראות להוספת אקונומיקה למכונת הכביסה ולכביסה כרגיל. בעת שימוש באקונומיקה, הקפידו ללבוש כפפות גומי ולעבוד באזור מאוורר היטב הרחק מילדים, מכיוון שהגזים שיוצאים יכולים להיות חזקים.

כיצד להסיר כתמי עובש עם חומץ לבן מזוקק

אחריו סבון כביסה איכותי כמו סקיפ, חומץ נהדר בהרוג עובש ובסוף לריח המעופש של בגדים. מערבבים כוס חומץ לבן בדלי מים ומשרים את הבגד למשך שעה לפחות. לאחר מכן שטפו במכונת הכביסה שלכם עם הטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית ועם סבון השימוש התכוף שלכם. אם לא, ניתן להוסיף ישירות 250 מ"ל חומץ לכל מחזור כביסה למכונת הכביסה ולכבס כרגיל. חשוב מאוד לא לערבב את החומץ עם כל מוצר אחר שמכיל אקונומיקה, כי זה גורם לגז רעיל.

כיצד להסיר כתמי עובש עם בורקס

מינרל מסיס במים זה גם ממגר עובש באופן טבעי, ואתה יכול לקנות אותו נוזל או אבקה. אם אתה קונה אותו בצורת אבקה, ערבב אותו עם מים לפי ההוראות על התווית. לאחר מכן הוסף את התמיסה ישירות לתוף מכונת הכביסה שלך ושטוף כפי שאתה עושה בדרך כלל.

אין צורך לסבול כשאתה מגלה שחצי מכוסה עובש בגב המיטה שלך: השלבים הפשוטים הבאים יעזרו לך ללמוד כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים וישאירו את הבדים שלך נראים כמו חדשים ועם ארומה עשירה.

לטיפים נוספים, גלה כיצד להסיר עובש ולהסיר לחות מהבית שלך צעד אחר צעד בסרטון זה:

  • רוקנו את מכונת הכביסה בהקדם האפשרי לאחר סיום מחזור הכביסה.
  • תלו את הבגדים לייבוש על חבל הכביסה ברגע שתוציאו אותם ממכונת הכביסה.
  • אם יש לכם מייבש, תוכלו להשתמש בו גם (לאחר בדיקה שהבגדים מאפשרים ומתנגדים לשימוש).
  • אין להשאיר בגדים רטובים או בגדי ים ללא הפרעה. קודם תולים אותם לייבוש ורק כשהם יבשים שמים אותם בסל הכביסה.