הסר כתמי עובש מהבגדים

המסביר כיצד ניתן להסיר כתמי עובש מטקסטיל
לפני שהתבנית יכולה להתפשט לפריטי לבוש אחרים, קרא את המדריך שלנו, המסביר כיצד ניתן להסיר כתמי עובש מטקסטיל.

אם אתה מבחין בכתמי עובש על בגדים, אתה לא צריך לזרוק אותם מיד. תוכלו לקרוא כאן כיצד ניתן להסיר כתמי עובש מטקסטיל.

בדירות ובבתים לחים, לא נדיר שעובש תוקף בגדים או מצעים ישנים שנשמרו זמן רב. מדריך מעשי זה לא רק מסביר אילו גורמים תורמים להתפשטות העובש בבית, אלא גם מספק הנחיות מעשיות המסבירות כיצד להסיר כתמי עובש מטקסטיל.

לפני שתתחיל, בדוק תמיד את המוצר שאתה מתכנן להשתמש בו על אזור קטן ולא בולט לפני שמריחים אותו על הבגד כולו. זה מאפשר לך לבדוק אם הסוכן מתאים לחומר, וזה חשוב במיוחד עבור תמיסות שערבבת בעצמך. בעוד שחומרי ניקוי מסחריים נתונים לבדיקות קפדניות וסוגי הטקסטיל שעבורם ניתן להשתמש בהם מצוינים בדרך כלל על תווית המוצר, קשה יותר להעריך את ההשפעות של תמיסות מעורבות אפילו.

כאשר מדובר על הסרת כתמי עובש מבגדים כדי למנוע פגיעה בבריאות, חשוב להשתמש קודם (ואחריו) בחומר ניקוי כביסה איכותי לפני השימוש בתכשירים ביתיים. חומר ניקוי נוזלי כגון נוזל צבע אופטימלי קורל מנקה ביסודיות ויכול להמיס חלקיקי לכלוך ועובש צבעוניים בצורה יעילה יותר מאשר תרופות ביתיות וחשוב במיוחד - אינו פוגע בבגדים שלך.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

איך עובש יכול לתקוף בגדים?

אם אתה מבחין בכתמי עובש על בגדים, אל תדאג. עובש היא בעיה נפוצה במשקי בית וזה לא אומר שהבית שלך מלוכלך. עובש, כמו פטריות אחרות, משגשג בסביבות לחות וחשוכות שהן מאווררות בצורה גרועה. אם תצטרכו להסיר באופן קבוע כתמי עובש מטקסטיל, ייתכן שהלחות בבית שלכם פשוט תהיה גבוהה מדי, מה שעלול לגרום לעובש לצמוח. כדי למנוע הצטברות של עובש על הבגדים שלכם, אווררו תמיד היטב את החדרים בהם אתם שומרים אותם ואל תדחסו אותם במגירות או בתאים צמוד מדי זה לזה.

סיבה נוספת שעובש משפיע על בגדים היא שכביסה טרייה לא יכולה להתייבש תוך 24 שעות. יש לייבש תמיד טקסטיל מיד לאחר הכביסה - ערימת כביסה לחה היא מקום מפלט אידיאלי לעובש. עדיף לייבש את הכביסה בחוץ על חבל כביסה בשמש, אבל אפשר גם להשתמש במייבש אם מזג האוויר לא משתף פעולה. לעולם אין לקפל או לאחסן בגדים שעדיין לחים - תמיד המתן עד שהם יתייבשו ב-100% כדי למנוע מהכביסה להיעדר.

עליך לטפל בכתמי עובש על בגדים באופן מיידי
באופן אידיאלי, עליך לטפל בכתמי עובש על בגדים באופן מיידי, לפני שהאורגניזם יכול להתפשט לפריט הלבוש.

כך גם לגבי בגדים שנרטבים או לחים כאשר לובשים אותם; הניחו להם להתייבש באוויר לפני הכנסתם לסל הכביסה או שטפו אותם מיד.

מדוע כדאי להסיר כתמי עובש מטקסטיל?

חשוב תמיד להסיר כתמי עובש מהבגדים באופן מיידי מכיוון שהעובש תוקף את הבד ועלול לגרום לנזק בלתי הפיך. הבגדים גם יתחילו להסריח, וזה לא נוח לך או לאנשים סביבך. ככל שתקדימו לטפל בביגוד הפגוע, כך קל יותר להסיר את הכתם ולמנוע נזק קבוע.

סיבה נוספת מדוע כדאי להסיר כתמי עובש מבגדים היא שהם עלולים לגרום לתגובות אלרגיות. שאיפת נבגי עובש עלולה לגרום לכאב בעיניים ולהתעטשות. כמו כן, לבישת בגדים עובשים עלולה לגרום לך לפריחה ולגרד. זה בעייתי במיוחד עבור חולי אסתמה ואנשים עם מחלות עור כרוניות. לפני שהתבנית יכולה להתפשט לפריטי לבוש אחרים, קרא את המדריך שלנו, המסביר כיצד ניתן להסיר כתמי עובש מטקסטיל. עקוב אחר העצות הפשוטות האלה כדי למנוע מהעובש להפוך לסיוט האישי שלך.

כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים

  • באופן אידיאלי, עליך לטפל בכתמי עובש על בגדים באופן מיידי, לפני שהאורגניזם יכול להתפשט לפריט הלבוש.
  • צחצחו בעדינות את הכתם בעזרת מברשת קרצוף או מברשת שיניים. עדיף לעשות זאת בחוץ כדי למזער את הסיכון של שאיפת נבגי עובש או הפצתם בביתך.
  • טקסטיל שבאו במגע עם פריט הלבוש הנגוע יש לתלות בחוץ. יש לנקות את הארון או המגירה שבה אוחסנו עם חומר ניקוי מתאים כדי להרוג את נבגי העובש הנותרים.
  • כדי להסיר כתמי עובש מטקסטיל, תחילה תן לבגדים להתייבש בחוץ בשמש על חבל כביסה - זה יעזור להילחם בעובש, שכן חום ואור השמש עלולים להרוס סוגים רבים של פטריות. עם זאת, סביר להניח שיישאר כתם מכיוון שהעובש משנה את צבע הטקסטיל. השתמש בטריקים הבאים כדי לעשות זאת.

משרים את כתמי העובש במים קרים. לאחר מכן שטפו את הבגדים עם חומר ניקוי באיכות טובה בטמפרטורה חמה או חמה. קרא את תווית המוצר לפני כן כדי לוודא שחומר הניקוי מתאים לסוג הבד. חזור על שלב זה עד שהכתם נעלם לחלוטין. לאחר מכן יבש את הבגד בשמש כדי להרוס את כל נבגי העובש שנותרו.

למידע נוסף על מרכיבי המוצרים המוזכרים בטיפ זה קראו "מה יש במוצרים שלנו".