איך לכבס מסכת בד צבעונית: היגיינה מלאה ב-7 שלבים

איך לכבס מסכת בד צבעוני
איך לכבס מסכת בד צבעוני?

מסיכת הבד הצבעונית שלך, בנוסף להיותה יפה, צריכה להיות מחוטאת היטב כדי להיות יעילה. למד כיצד לחטא מסכת בד צבעונית כדי להבטיח את ההגנה שלך מבלי לאבד את הסגנון.

מי אמר שכדי להגן על עצמך צריך לשים את הסטייל בצד? מסכות מגן נגד קוביד-19 הפכו למושא שימוש יומיומי עבור כולנו. מכיוון שאי אפשר להסתובב בלעדיהם יותר, לפחות הם יפים, נכון? אם אתה אוהב להשתמש במסכות עם סגנונות וצבעים שונים, אבל לא יודע איך לכבס מסכת בד צבעוני, המדריך הזה הוא בשבילך.

בנוסף לבגדים הצבעוניים שלנו, יש צורך לנקוט בזהירות מיוחדת בעת שטיפת מסכות הבד, כדי שהן תמיד יישארו יפות ולא ידהו. הבעיה היא שמכיוון שתפקידן העיקרי הוא לשמור על הבריאות שלנו, גם מסכות בד דורשות היגיינה עמוקה ותכופה כדי למנוע, במקום להגן עלינו, הן הופכות למקור זיהום. אבל אז, איך ליישב את שני הנושאים הללו? עם זאת, צוות גוגל הכין את המדריך הזה עם מדריך שלב אחר שלב כיצד לשטוף ביעילות מסכת בד צבעונית מבלי לפגוע במראה היצירה. עיין בטיפים שלנו למטה:

האם מסכות בד באמת עובדות?

אם בתחילת המגיפה דובר רק על שימוש במסכות מקצועיות להגנה מפני קוביד-19, עם הזמן, מומחים הבינו שהכי כדאית עבור הציבור הרחב יהיה השימוש במסכות בד רב פעמיות.

איך לכבס את מסכת הבד הצבעונית במכונת הכביסה
איך לכבס את מסכת הבד הצבעונית במכונת הכביסה?

בין אם מייצרים בבית ובין אם קונים מוכנים, מסכות הגנה עשויות בד, אם כי פחות יעילות ממסכות כירורגיות, מהוות הגנה חשובה ויעילה לעצור את התפשטות הנגיף הגורם לקוביד-19, בנוסף להיותן חסכוניות וטובה יותר. עבור הסביבה.

מדוע חשוב לבצע חיטוי נכון של מסכות בד?

אם כבר קונצנזוס בקרב מומחים ברחבי העולם שמסכת המגן חיונית כדי להכיל את התקדמות קוביד-19, אותם אנשי מקצוע גם מדגישים כשאומרים שבשימוש לא נכון, אותן מסכות שמצילות חיים יכולות לתפקד כמחלה מפיצים.

מסכות מלוכלכות או לחות הופכות במהירות לסביבות אידיאליות להתרבות של סוגים שונים של חיידקים וחיידקים. מכיוון שמסיכות בד אינן נזרקות לאחר כל שימוש, כאשר אינן מחוטאות כראוי, לאביזרים אלה יש פוטנציאל לשאת חיידקים ישירות לאף ולפה שלנו, נתיבים אידיאליים לחדירת מיקרואורגניזמים לגוף האדם. בנוסף, אצל אנשים רגישים יותר קיים גם סיכון לפתח מחלות עור ואלרגיות.

אתה תצטרך את זה:

 • קערת פלסטיק
 • כפפות גומי
 • מגבת נקייה
 • גיהוץ בגדים
 • מים
 • סבון ניטרלי
 • אקונומיקה ללא כלור

איך לכבס מסכת בד צבעוני?

למרבה המזל, כביסה שלב אחר שלב של מסכות בד צבעוניות אינה מסובכת, וכנראה שכבר יש לכם את כל מה שתצטרכו בבית כדי להכין את מסכת הבד שלכם לשימוש שוב.

על ידי ביצוע ההוראות שלהלן, לא רק שאתה מבטיח ניקוי יסודי לאביזרים הכל כך חשובים הללו, אתה גם משמר את המראה היפה של מסכות מבדים צבעוניים. תבדוק את זה:

 1. לשפשף עם סבון עדין

  לאחר הנחת כפפות הגומי, הרטיבו את המסכה במים ושפשפו אותה קלות עם סבון עדין, היזהרו לא לפגוע בבד.

 2. בצע את השטיפה הראשונה

  לאחר מכן, שטפו היטב את המסכה מתחת למים זורמים, עד שכל הסבון יוסר מהבגד.

 3. להשרות

  השרו את המסכה בקערה המכילה תערובת של מים ואקונומיקה ללא כלור, ביחס של 20 מ"ל אקונומיקה לכל ליטר מים.

 4. בצע שטיפה שנייה

  לאחר השריית המסכה בתמיסת האקונומיקה למשך 30 דקות, שטפו אותה שוב במים זורמים עד להסרה מלאה של האקונומיקה.

 5. הסר לחות עודפת

  לאחר מכן הנח את המסכה בתוך מגבת נקייה מקופלת לשניים, ולחץ קלות כמה פעמים כדי להסיר עודפי לחות.

  היזהר לא לשפשף את המסכה במגבת כדי למנוע פגיעה ברצועות האלסטיות.

 6. לשים לייבוש

  במקום מאוורר היטב, ורצוי בשמש, לשים את המסכה לייבוש טבעי.

 7. ברזל חם

  ברגע שמבחינים שהמסכה יבשה, גהצו אותה במגהץ חם, הימנעו ממגע של המגהץ עם הרצועות האלסטיות.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

איך לטפל במסכות בד משומשות?

יש לטפל במסכות משומשות בזהירות כדי למנוע אפשרות של זיהום. כאשר המסכה שלך כבר רטובה או מלוכלכת ויש להחליף אותה, בצע את השלבים הבאים כדי להסיר אותה בבטחה:

 • שחרר את הלולאה מאחורי ראשך או משוך את הגומי סביב האוזניים; והחזק את המסכה בחלק זה בלבד;

 • קפל את המסכה לשניים, השאר את החלק שהיה במגע עם הפנים שלך בפנים;

 • הנח את המסכה בשקית ניילון, נפרד משאר המסכות הנקיות, והסר אותה מהפלסטיק רק בעת ניקוי האביזר;

 • אם אתה מתכוון לשים את המסכה המשומשת שלך על כל משטח, כגון שולחן או משטח, זכור לטהר את האזור עם מוצר ניקוי טוב, כגון מגבונים מחטאים של OMO.

 • הקפד לא להכניס את הידיים לאף, לפה או לעיניים במהלך תהליך זה, ולשטוף או לחטא את הידיים עם ג'ל אלכוהול לאחר מכן.

כיצד לאחסן ולטפל במסכות רקמות נקיות?

כעת, כשהמסכות שלך נקיות, חשוב לזכור לאחסן ולטפל בהן בצורה נכונה, כדי שלא תאבד את כל העבודה שנעשתה בחיטוי. ראה את אמצעי הזהירות שאנחנו חייבים לנקוט.

 • נקו תמיד את המשטחים שבהם אתם הולכים לשים את המסכות שכבר עברו חיטוי, ולאחר שהן ייבושו וגוהצו, אחסנו אותן מיד בשקיות ניילון נקיות;

 • בעת אכילה או שתייה, הסר את המסכה בידיות והניח אותה בשקית ניילון נפרדת ממסכות נקיות, וגם הרחק ממסכות אחרות שכבר מלוכלכות ואינן ניתנות לשימוש עוד לפני הכביסה;

 • גם אם אתה מתכנן לחבר מחדש את המסכה שלך מיד, אחסן אותה בשקית הניילון המתאימה במקום לשמור אותה תלויה מפרקי הידיים שלך, סביב הצוואר או הסנטר.

מידע חשוב נוסף על מסכות בד

מהו סוג המסכה הטוב ביותר?

אנחנו גם מלמדים אותך איך לכבס מסכת בד צבעונית באמצעות מכונת הכביסה
אם הפרקטיות היא הכל בשבילך, אנחנו גם מלמדים אותך איך לכבס מסכת בד צבעונית באמצעות מכונת הכביסה.

ישנם מספר סוגים של מסכות מקצועיות, הנקראות מסכות כירורגיות. מומחים הגיעו למסקנה שבין הסוגים השונים של מסכות כירורגיות, מסכת N95, הידועה במדינות מסוימות גם בשם FFP2, היא היעילה ביותר למניעת זיהום נגיף הקורונה, ולכן יש להשתמש בה בעיקר על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות.

יש להימנע ממסכות מקצועיות בעלות שסתומים לסינון האוויר, או כאלו עם מסנן פחם פעיל, שכן אין להן את היעילות הנדרשת למניעת זיהום. בדיקות הראו שהחלקיקים הנושאים את נגיף הקורונה קטנים מאוד ואינם נשמרים בסוג זה של מסנן.

ההנחיה של סוכנויות הבריאות היא שאנשים באופן כללי יכולים להשתמש במסכות ביתיות לשימוש חוזר, כל עוד הן עשויות משתי שכבות בד לפחות.

בנוסף, חשוב לזכור שאם האדם אובחן כחולה קוביד-19, או אם יש חשד לתסמינים, יש להחליף את מסיכת הרקמה במסכה כירורגית, כדי למנוע ככל האפשר את התפשטות החלקיקים הגורמים.. של המחלה.

איך לבחור את הבד הטוב ביותר להכנת מסכה ביתית?

במבט ראשון, זה עשוי להיראות כמו רעיון טוב ליצור מסכות עם בדים שאינם חדירים, המהווים מחסום מגן מוצק מפני המיקרו-חלקיקים הגורמים למחלות. עם זאת, אותן רקמות, בהיותן עבות יותר, מונעות בסופו של דבר נשימה תקינה, ושם טמונה הבעיה.

אי הנוחות שנוצרת כתוצאה משימוש ממושך במסכה מסוג זה מובילה את האדם להשתמש בה בצורה לא נכונה, להוריד אותה לנשימה, או אפילו לא להשתמש באביזר. לכן, הימנע מחומרים עבים או סינתטיים מדי, ובחר באלה עם סיבים טבעיים, במיוחד לייצור שכבת ההגנה שנמצאת במגע ישיר עם הפנים שלך.

על פי ארגון הבריאות העולמי, מסכת הרקמות האידיאלית להגנה מפני נגיף הקורונה חייבת להיות בעלת השכבות הבאות:

 • שכבה פנימית עשויה מבד סופג כגון כותנה;

 • שכבת ביניים עשויה מחומר לא סופג שהוא בד ולא בד עצמו, כמו פוליפרופילן או TNT (Non-Woven Fabric);

 • שכבה חיצונית עשויה מחומר לא סופג כגון פוליאסטר או תערובת סיבים המכילה פוליאסטר.

איך לעשות שימוש נכון במסכת הבד?

לא מספיק להחזיק את המסכה האידיאלית ביד, יש צורך להשתמש בה נכון כדי להבטיח את הגנתה. כדי לעשות זאת, בצע את ההוראות שלהלן.

 • לפני הנגיעה במסכה, שטפו את הידיים היטב במים וסבון, או נקו אותן עם ג'ל אלכוהול;

 • החזק את המסכה בגומיות, הנח אותה על הפנים, התאם אותה כך שתכסה היטב את הפה, הסנטר והאף, וודא שלא נותרו מרווחים גדולים בצדדים;

 • הימנע מקשירה או הצלבה של הגומיות על המסכה שלך, כך שהשינוי במיקום הבד לא ישאיר רווחים לא מכוסים בחלק העליון או הצדדים;

 • תמיד היו בהישג יד מסכות נוספות, והחליפו בכל פעם שהמסכה שלכם מלוכלכת או לחה;

 • במהלך השימוש, הימנעו מלגעת בחלק המרכזי של המסכה ובמידת הצורך נקו את הידיים מיד לאחר מכן.

אבל לא יודע איך לכבס מסכת בד צבעוני
אם אתה אוהב להשתמש במסכות עם סגנונות וצבעים שונים, אבל לא יודע איך לכבס מסכת בד צבעוני, המדריך הזה הוא בשבילך.

עם כל המידע היקר הזה, אתה שומר על הסגנון שלך על ידי הגנה על עצמך ועל משפחתך. שתפו עם החברים והמשפחה והקפידו לקרוא גם על כביסה של מסכת הגנה מבד.

שאלות נפוצות על שטיפת מסכות בד צבעוניות

האם קשה לחטא את מסכת הבד המודפסת?

לימוד הדרך הנכונה לכבס מסכת בד בדוגמת אינו מסובך. זה כמעט זהה לזה המשמש לצבעים. בצע את כל שלבי הכביסה המצוינים לעיל, ופשוט הימנעו מהעברת מגהץ חם על ההדפסים כדי להימנע מפגיעה בהם. במקרה זה, הניחו למסכה להתייבש לחלוטין בשמש לפני האחסון.

איך לכבס את מסכת הבד הצבעונית במכונת הכביסה?

אם הפרקטיות היא הכל בשבילך, אנחנו גם מלמדים אותך איך לכבס מסכת בד צבעונית באמצעות מכונת הכביסה. כדי לעשות זאת, פשוט הנח את המסכות בנפרד מכל חלק אחר במכונת הכביסה שלך ובחר מחזור שלם, כולל השרייה, כביסה ושטיפה. המחזור המלא צריך לקחת לפחות 30 דקות וטמפרטורת המים המינימלית צריכה להיות 60 מעלות. לאחר תהליך זה, הניחו לו להתייבש באופן טבעי וגהצו לפני האחסון.

מתי אני צריך לכבס מסכות בד?

למרות הניתנות לשימוש חוזר, שטיפת מסכות בד צריכה להיות פעילות יומיומית כדי למנוע את הסיכונים של זיהום שכבר הוזכר לעיל. מכיוון שיהיה צורך לכבס אותם לעתים קרובות, האידיאל הוא שלכל אדם יהיה יותר ממסכה אחת, כך שניתן יהיה להחליף אותם בכל פעם שצריך.