טיפים כיצד להסיר חלודה ממתכת

ישנן כמה טכניקות שבהן אתה יכול להשתמש כדי להסיר חלודה ממתכת
ישנן כמה טכניקות שבהן אתה יכול להשתמש כדי להסיר חלודה ממתכת, כגון שימוש בנייר זכוכית עדין או צמר פלדה כדי להסיר אבנית ממשטחי מתכת שנגרמו מחמצון.

גלה עם Google שיטות יעילות להסרת חלודה מברזל. אנו גם מלמדים כיצד להסיר חלודה מכלי עבודה. קרא עוד!

חלודה נוצרת בקלות על משטחי מתכת שלרוב רטובים, כתוצאה מחמצון הנגרם ממגע של ברזל עם חמצן הכלול במים. אם אינה מטופלת, חלודה עלולה לשחית משטחים ולהותיר אותם במראה לא יפה, לכן ניקוי ותחזוקה שוטפת של אזורים אלו חשובים. לפניכם טיפים כיצד להסיר חלודה מברזל לטיפול ולמניעת חמצון על משטחים שונים בבית.

כמה חומרי ניקוי לכל מטרה יעילים למשימות כמו הסרת חלודה ממתכת. השתמש ב-Cif Creamy כדי להבטיח ניקוי עמוק וברק למשטחי מתכת.

מה מסיר חלודה ממתכת

השתמשו בצמר הפלדה כדי להסיר חלודה ממתכת
לאחר השריית החלקים בתמיסה זו, השתמשו בצמר הפלדה כדי להסיר חלודה ממתכת.

אם החלודה עדיין בשלב מוקדם, קל יותר להילחם בה מבלי להשתמש במוצרים ספציפיים. למקרים אלו יספיק חומר ניקוי לכל מטרה המבטיח ניקוי עמוק, כמו Cif creamy, להסרת חלודה ולתת ברק. רק זכרו לסיים את הניקוי על ידי מריחת שכבה דקה של שמן או חומר סיכה מתחת למשטחים.

כיצד להסיר חלודה מברזל במטבח ובאמבטיה

בשל הלחות, חלק מהאזורים בחדר האמבטיה והמטבח חשופים יותר לבעיית החמצון. פעולה מהירה חיונית כדי להכיל את התפשטות החלודה ולמנוע נזקים למשטחים ולמתקנים העשויים מברזל או פלדה.

 1. לשפשף את פני השטח עם נייר זכוכית עדין

  ישנן כמה טכניקות שבהן אתה יכול להשתמש כדי להסיר חלודה ממתכת, כגון שימוש בנייר זכוכית עדין או צמר פלדה כדי להסיר אבנית ממשטחי מתכת שנגרמו מחמצון.

  שניהם יעילים בשחרור מוחלט של הגלדים, אך היזהרו לא לשפשף אותם חזק ולפגוע במשטחים.

 2. תפוס מחסה

  כמו כן, הרכיבו משקפיים מיוחדים כדי להגן על העיניים שלכם עבור חלק זה של המשימה. כדי לסיים את הניקוי ולהעניק ברק, השתמשו בחומר ניקוי לכל מטרה כמו Cif Creamy.

 3. משרים בחומץ

  במידה והחלודה אינה בשלב מתקדם במיוחד, ניתן להעלים אותה בעזרת חומץ. חלקים קטנים או נשלפים, למשל, אפשר להשרות כמה שעות במיכל עם חלקים שווים של חומץ ומים.

 4. שפשפו במתינות עם צמר פלדה

  לאחר השריית החלקים בתמיסה זו, השתמשו בצמר הפלדה כדי להסיר חלודה ממתכת. שפשפו בעדינות להסרת גלדים ובמידת הצורך חזרו על התהליך.

 5. למרוח נוזל מנטרל

  לאחר הניקוי מומלץ למרוח נוזל מנטרל חלודה מתחת למשטח. אם הבעיה נמשכת, בנוסף למוצר זה, סביר להניח שתצטרך למרוח שכבה של צבע חלודה על המשטח הפגוע ולאחר מכן לסיים אותו עם אמייל או צבע גלוון.

בעת הסרת חלודה מברזל, שימו לב להסרת שאריות מהמשטחים. גלה על המוצרים והחומרים המתאימים לסוג זה של משימה. הרכיבו תמיד משקפי מגן כדי להימנע ממגע עם עיניכם עם הפסולת שיורדת במהלך הניקוי.

כיצד להסיר חלודה מכלים

חלודה היא גם האויב של כלי העבודה הידניים, אך ישנן מספר דרכים למנוע זאת. אם השקעת לאחרונה בציוד מסוג זה, אתה כנראה רוצה שזה יחזיק מעמד. להלן רשימה של אזהרות וטיפים מועילים להסרת חלודה מכלים:

 1. שמן או חומר סיכה

  מעת לעת, שמרו על פני הכלים בעזרת שכבת שמן או חומר סיכה.

 2. העבירו נייר זכוכית עדין

  אם הכלים כבר מחומצנים, השתמש בנייר זכוכית עדין כדי להסיר את החלודה מהברזל. לאחר מכן יש למרוח את חומר הסיכה.

 3. מיקום אחסון מאובטח

  הגנה על המקום שבו אתה מאחסן כלי עבודה מפני רטיבות היא פתרון טוב. גבישי סיליקה ג'ל יעילים, אך מעדיפים להשתמש בהם בארונות קטנים. פרט נוסף הוא שכדי לא לאבד מהיעילות יש לייבש את הגבישים באופן קבוע בתנור.

 4. בחר חומרים שאינם מחלידים

  עצות אלו כיצד להסיר חלודה מכלים בהחלט יעזרו לצמצם את הבעיה, אך אם הסביבה לחה מדי, בפעם הבאה שתרכוש ערכה חדשה, ייתכן שיהיה מועיל יותר לבחור בכלים העשויים מחומרים שאינם מחלידים כגון כמו פלדה. נירוסטה או אלומיניום, או עם סוג של ציפוי.

כיצד למנוע היווצרות חלודה

 1. שמור את הצבע מעודכן

  דרך טובה למנוע קורוזיה הנגרמת על ידי חלודה, במיוחד באזורים חיצוניים, היא לשמור על צבע פני השטח עדכני ותקין.

 2. סביבה יבשה

  בתוך הבית, השתדלו לשמור על המטבח, האמבטיה והארונות תמיד יבשים ונקיים מלחות.

 3. מרחו חומר סיכה על משטחים

  בנוסף לתחזוקה שוטפת, יש למרוח שכבה דקה של חומר סיכה כדי למנוע חלודה על משטחי מתכת ומתקנים. חזור על התהליך לעתים קרובות יותר במהלך החודשים הרטובים ביותר של השנה.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?