כיצד להיפטר מעובש בקיר ולנקות כתמי עובש ב-13 שלבים

כיצד להיפטר מעובש קיר באזור מוגבל
כיצד להיפטר מעובש קיר באזור מוגבל.

האם בבית שלך יש נקודות לחות שבסופו של דבר מתעצבנות? למד כיצד להסיר עובש מהקיר בצורה פשוטה ופרקטית עם פתרונות תוצרת בית ואמינים.

הידעתם שעובש נוצר על ידי פטריות? כדי לדעת כיצד להסיר עובש מהקיר, חשוב להבין שעובשים מתרבים באזורים חמים ולחים, ולכן בסביבות עם זרימת אוויר קטנה ופחות תאורה טבעית, בסופו של דבר מופיעות פינות עובשות.

באופן כללי, פטריות אלו גדלות רק בגלל תנאי הסביבה. אך מספר מצבים עלולים לגרום לקירות לחות, כגון נזילה בצנרת, נזילה בגג, או כאשר בידוד המזגן לא נעשה כראוי.

ופטריות לא צומחות רק על קירות! סוג זה של מיקרואורגניזם יכול להיות על משטחים שונים, כגון רהיטים, בגדים עובשים, נעליים ואפילו מזון.

כדי לגלות אם מה שיש על הקיר שלך הוא באמת עובש, מרחו מעט אקונומיקה על הכתמים באמצעות סמרטוט. אם הכתם מתבהר לאחר מספר דקות, מצאת פטרייה. אם לא, כנראה שהקירות שלך פשוט מלוכלכים.

כיצד להסיר עובש מהקיר

כדי להסיר עובש מקיר הבית שלך, יש צורך לנקוט באמצעי זהירות מסוימים. וזכור, אם יש לך בעיה רצינית עם פטרת קיר, אולי עדיף לפנות לעזרה של מומחה.

הנה איך להמשיך אם הבעיה ממוקמת באזור מוגבל. נסו ללבוש מגן עיניים וכפפות כדי להימנע ממגע עם הנבגים שמשחררים הפטרייה. פתחו חלונות או השתמשו במאוורר כדי להבטיח את זרימת האוויר בחדר.

אתה תצטרך את זה:

 • מסכה
 • כפפות גומי
 • הגנה על העיניים
 • מים סניטריים או מנקה משטחים עם כלור
 • דלי
 • מברשת או ספוג עם זיפים קשים
 • מטליות ניקוי

כיצד להיפטר מעובש קיר באזור מוגבל

 1. יש לדלל את האקונומיקה במים או להשתמש בחומר ניקוי עם כלור.

  בתור התחלה, יש לדלל חלק אחד של אקונומיקה לשלושה חלקים מים או להשתמש בחומר ניקוי משטחים שיש בו כלור בהרכב הפעיל שלו, כגון רפש כלורי Cif.

 2. לשפשף עם מברשת זיפים נוקשה או ספוג.

  יש למרוח את התמיסה המדוללת או את חומר ניקוי השטח על המקום העובש והשתמש במברשת או בספוג קשיח כדי לקרצף את כתם העובש.

 3. מסיימים עם מטלית לחה מעט.

  לבסוף יש להסיר עודפי מוצר ולשטוף את האזור בעזרת מטלית לחה. זכרו לייבש את המקום היטב.

כיצד להסיר עובש מהקיר
כיצד להסיר עובש מהקיר.

אם שיטה זו לא עובדת, ישנם מוצרים שנוסחו במיוחד להסרת עובש מהקיר. אך זכרו לבדוק תחילה על שטח קטן של הקיר ולעולם אל תערבבו פתרונות ניקוי מכיוון שהדבר עלול להוביל לתגובות כימיות מסוכנות.

כיצד להסיר עובש מהקיר

כתמי עובש בקירות ובפינות הבית הם בעיה שחוזרת על עצמה. למרבה המזל, הסרת כתמי עובש מהקירות היא משימה פשוטה יחסית, אך היא דורשת טיפול מסוים. אתה תצטרך אקונומיקה, אבל אם אין לך את זה, אתה יכול להחליף חומץ.

 1. הגנה

  ללבוש בגדים ישנים וציוד מגן כגון מסכה, כפפות גומי והגנה על העיניים.

 2. אקונומיקה או חומץ

  השתמש בבקבוק ספריי כדי לרסס תמיסה של 1 כף אקונומיקה או חומץ ל-3 כדורי מים על גבי התבנית. תן לזה לפעול במשך 30 דקות.

 3. שפשפו את הכתם

  צחצח את האזור הפגוע עם מברשת זיפים נוקשה.

 4. נגב מטלית מיקרופייבר

  נגב את עודפי התמיסה עם מטלית לחה.

 5. יבש

  אפשר לצייר מספר שעות.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

איך להיפטר מעובש קיר עם פתרונות תוצרת בית

 1. חומץ לבן. מכיוון שיש לו תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי פטרייתיות, חומץ הוא בעל ברית נהדר בהסרת עובש! ממלאים בקבוק ספריי במידת כוס חומץ לבן (ללא דילול במים) ומרחים על אזורים עובשים. תן לזה לפעול במשך כמה דקות ואז נגב אותו עם מטלית לחה. חוזרים על התהליך עד להסרת כל התבנית.

 2. כוהל. מורחים כמות טובה של נוזל או ג'ל אלכוהול על הקירות המוכתמים, שפשפו עם ספוג לח או מטלית לחה והניחו לזה לפעול כ-10 דקות. וחוזרים על התהליך עד שכל הקיר נקי.

 3. מי חמצן. בשל תכונותיו האנטיבקטריאליות וההלבנה, מי חמצן הוא אפשרות מצוינת להסרת כתמי עובש מקירות לבנים. השתמשו במוצר ללא דילול, יש למרוח ישירות על כתמים כהים על הקיר בעזרת כותנה או מטלית ולהשאיר אותו לפעול כ-15 דקות. לשפשף עם מברשת זיפים נוקשה או ספוג ולחזור על התהליך במידת הצורך.

 4. נתרן בוראט. לנתרן בוראט מאפיינים אנטי פטרייתיים, אינו פולט גזים רעילים ויש לו אפקט מפיג ריח. מניחים תערובת של 2 כפות נתרן בוראט, 0.25 כוס חומץ ו-2 כוסות מים חמים בבקבוק ספריי. יש למרוח את התמיסה על האזורים הפגועים, לשפשף עם ספוג לח או מטלית לחה, ולאחר מכן לייבש את הקיר ביסודיות.

אם תבחרו להכין את אחת מהנוסחאות הביתיות המתוארות לעיל, בדוק תחילה את תמיסת הניקוי על שטח קטן כדי לוודא שהיא לא תפגע בצבע או בחומר שעל הקיר שלך.

לאחר שנפטרתם מהעובש שעל הקירות, השלב הבא הוא למנוע ממנו לחזור. הטיפ הטוב ביותר למניעת הופעת עובש הוא לחסל את תנאי החום והלחות, שהם אידיאליים לצמיחתו.

איך למנוע עובש לחזור

 1. בסביבות יבשות. עבור סביבות יבשות, מומלץ להשתמש ב- cif רב-תכליתי מונע עובש כדי למנוע את התפשטות הפטריות. השתמש לפי ההוראות על האריזה.

 2. באזורים רטובים. שמור על חדרי אמבטיה, מטבחים וסביבות לחות אחרות מאווררות ויבשות היטב. במידת האפשר, השאר חלונות ודלתות פתוחות לאוויר.

 3. וילונות ומגבות לאמבטיה. גלגל את וילונות המקלחת והמגבות לייבוש, מניעת הצטברות לחות באזורים מסוימים.

 4. בסביבות ללא אוורור טבעי. כדי למנוע היווצרות עובש לטווח ארוך, שקול התקנת מסיר לחות חשמלי באזורים בהם זרימת האוויר הקשה ביותר.

 5. הימר על ציפויים איכותיים. במקרים מסוימים, ניקיון אינו מספיק. אם טבוע עובש בקיר, או אם הצבע מתקלף, יהיה צורך לגרד את כל האזור הפגוע, לשייף ולהכין את הקיר לצביעה מחדש. קירות ותקרות מצופים היטב גם יושפעו פחות מעיבוי ומכאן עובש. אתה יכול לכסות אזורים אלה עם צבע נגד טחב, אשר זמין ברוב החנויות בענף. קרא תמיד את הוראות היצרן ובדוק אם המוצר מומלץ לסוג הקיר שלך.

 6. תקן נזילות והסתננות. תקן נזילות בזמן הגילוי כדי למנוע מלחות לחדור לחללים ומתחת לרצפה. אם הבחנתם בקירות נרטבים, חפשו רטיבות מבחוץ או אם יש סימנים לבעיות בצנרת. ולחזק את האיטום במידת הצורך. צנרת מיזוג אוויר. ניתן אפילו לאטום את צנרת המיזוג אם תגלו שזהו מקור הבעיה.

אבל אם העובש על הקיר שלך חוזר, אל תיבהל. זו בעיה נפוצה ועכשיו אתה יודע איך להיפטר ממנה!

איך להסיר ריח עבש מהארון?

כדי להוציא את ריח העובש מהארון, התחל בהוצאת הכל. שימו חומץ לבן בקערה והשאירו אותו בארון למשך 24 שעות, זה יעזור להיפטר מהריח המעופש הזה. למחרת, נקו את פנים הארון עם מטלית לחה בחומץ ותנו לו להתייבש היטב לפני שתחזירו את הבגדים למקומם. כדי להבטיח שהריח לא יחזור, ההימור האידיאלי הוא ניקוי תקופתי של הארון.

כיצד להסיר ריח עבש מהחדר?

הריח המעופש בחדר עלול לגרום לאלרגיות ואי נוחות. אבל עם הטיפ הזה מגוגל לעולם לא תצטרכו לעבור מצב כזה שוב! והטיפ הזה תקף גם לסביבות אחרות, כמו סלון ומטבח, למשל.

כדי לגלות אם מה שיש על הקיר שלך הוא באמת עובש
כדי לגלות אם מה שיש על הקיר שלך הוא באמת עובש, מרחו מעט אקונומיקה על הכתמים באמצעות סמרטוט.

ההצעה שלנו היא להכין חומר טעם באמצעות חומרים טבעיים, כגון ציפורן וחתיכות עץ ארז, כדי להרחיק את הריח המעופש. ארז הוא עץ הסופג לחות ומבטל ריחות רעים, ולציפורן יש ריח אופייני שמתפשט בקלות בסביבה.

כיצד להסיר ריח עובש מהמזרן?

המזרון הוא משטח שעלול לצבור בקלות פטריות, מה שמביא לריח אופייני ולא מאוד נעים. הטיפ להסרת ריח העובש מהמזרון משתנה בהתאם לגודל האזור הפגוע. למקרים שטחיים יותר, פשוט השאר את המזרן חשוף לשמש למשך מספר שעות.

אבל אם התבנית כבר יותר מפוזרת על הבד, האידיאל הוא לנקות את המקום עם ספוג או מטלית לחה מעט ולהשתמש בסודה לשתייה, לפזר את האבקה על המזרון כך שתספוג את הלחות והעובש. השאר למשך יומיים עד ארבעה ימים ולאחר מכן הסר את האבק בוואקום.

כפי שכבר אמרנו, עובש נוצר על ידי פטריות, שגדלות במקומות לחים. קירות ומשטחים עובשים אחרים עלולים להוות סיכונים בריאותיים מכיוון שהנבגים נישאים באוויר ועלולים לגרום לאלרגיות או להחמיר מחלות בדרכי הנשימה. אז, תהנה מהטיפים שלנו לשמירה על עובש בבית שלך!

לכן, באופן אידיאלי, מקומות ללא חלונות כמו מזווה, ארונות ומוסכים מאווררים מעת לעת. ויש להקפיד במיוחד גם על אזורים רטובים, כמו מטבחים וחדרי רחצה, למניעת הצטברות לחות ועובש!

אהבתם את המאמר שלנו? אז, המשיכו לעקוב אחר התוכן שלנו: