איך משיגים עובש מבגדים צבעוניים: 7 טיפים שעובדים

עיין בהוראות שלב אחר שלב כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים צבעוניים עם סודה לשתייה
עיין בהוראות שלב אחר שלב כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים צבעוניים עם סודה לשתייה.

הכתמתם את פיסת העובש האהובה עליכם? ראה כיצד להסיר עובש מבגדים צבעוניים מבלי לדהות את הבגד בעזרת הטיפים של גוגל, הם יהיו בעלי ברית שלך בעת שימור הבגדים שלך.

אם אתם מחפשים איך להסיר עובש מבגדים צבעוניים מבלי לדהות את הבגד, אתם במקום הנכון! הפרדנו 7 טיפים עם מרכיבים תוצרת בית ומוצרים מיוחדים, כך שלעולם לא תצטרכו לדאוג שוב לבגדים עובשים.

בסוף כל שלב במדריך זה, תן לבגדיך להתייבש בשמש. אם זה לא אפשרי, תלו את החלקים במקום קריר ואוורירי, או השתמשו במייבש בהתאם להוראות על התווית.

אתה תצטרך את זה:

 • בד נקי
 • דלי
 • מתז
 • חומץ אלכוהול לבן
 • חלב
 • להלבין
 • סוכר
 • לימון
 • מלח
 • OMO Perfect Wash
 • סודיום ביקרבונט
 • וודקה

כיצד להסיר עובש מבגדים צבעוניים

אם אתם חושבים ששיטות הסרת העובש מבגדים צבעוניים קשות, אז יש לנו חדשות טובות: בעזרת הטיפים הללו תוכלו להיפטר מפריטים עובשים בצורה קלה מאוד!

כיצד להסיר עובש מבגדים צבעוניים עם סודה לשתייה
כיצד להסיר עובש מבגדים צבעוניים עם סודה לשתייה.

למרבה הצער, זה די נפוץ למצוא את הבגדים שלנו מוכתמים בטחב. לפעמים, אנחנו שוכחים את הבגדים הרטובים בסל הכביסה או שאנחנו שומרים את הפריטים כשהם לא יבשים לחלוטין, מה שיוצר את התרחיש האידיאלי להתרבות של פטריות.

לכן, לדעת כיצד להסיר עובש מבגדים, בין אם צבעוניים או לבנים, חשובה כדי שלא נסכן לאבד את הפריטים האהובים עלינו.

בדוק כיצד להסיר עובש מבגדים צבעוניים:

 1. שפשפו את כתם העובש בחומץ

  רוצים לדעת איך להסיר עובש מבגדים צבעוניים עם חומץ? מרחו מעט חומץ אלכוהול לבן על מטלית נקייה ושפשפו את כתם העובש. לכתמים גדולים, מלאו דלי ב-2 ליטר מים ו-1.5 כוסות חומץ. השאירו את הבגד להשרות רק 20 דקות.

  בכל מקרה, כאשר הכתם מוסר, שטפו ושטפו את הבגדים כרגיל לאחר מכן.

 2. השתמש בחלב חם כדי להסיר עובש

  טיפ זה מושלם לפריטים עדינים יותר, כגון תחתונים. מרתיחים מעט חלב ויוצקים על האזור העובש. המתן עד שהכתם יתבהר, שטפו ושטפו את הבגדים כרגיל.

 3. מערבבים אקונומיקה וסוכר

  אתה תערבב סוכר, אקונומיקה ומים בחלקים שווים, מספיק כדי לטבול את החתיכה. מערבבים את החומרים עד שהסוכר נמס ומשרים למשך 30 דקות. לאחר מכן, פשוט לשטוף ולשטוף כרגיל.

  אקונומיקה היא אקונומיקה נהדרת להרוג עובש, אך היא עלולה לדהות את צבע הבד. לכן, בדוק באזור קטן ובקושי נראה לפני יישום על כל החלק.

 4. סוחטים לימון ומוסיפים מלח

  שיטה פשוטה נוספת כיצד להסיר עובש מבגדים צבעוניים היא עם מיץ לימון. יחד עם מלח, הדרים פועלים כהלבנה טבעית. פשוט סוחטים לימון ומוסיפים כף קטנה של מלח. מרחו את הפתרון הזה על הבגדים והניחו לו להתייבש. לאחר מכן שטפו את הבגדים כרגיל.

 5. בחר מוצר מיוחד להסרת כתמים

  אם אתה מעדיף לא לקחת סיכונים עם אף אחד מהטיפים הביתיים הנ"ל, אתה יכול להמר על כביסה מושלמת של OMO. יעילות המוצר מוכחת במעבדה וניתן להשתמש בו להסרת כל מיני כתמים, כולל עובש.

כיצד להסיר עובש מבגדים צבעוניים עם סודה לשתייה

יש כמה טיפים איך להוציא כתמי טחב מבגדים צבעוניים, אבל סודה לשתייה היא בהחלט המועדפת. עם זה, בנוסף להיותו מרכיב פראי שיש בבית, אתה גם נפטר מהריח הרע של בגדים עובשים.

עיין בהוראות שלב אחר שלב כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים צבעוניים עם סודה לשתייה:

 1. מערבבים סודה לשתייה עם מים

  ראשית, הוסף כף סודה לשתייה לליטר מים חמים.

 2. השאירו את הבגדים לספוג

  משרים את הבגדים הצבעוניים בדלי המים והסודה לשתייה. השאירו להשרות למשך 30 דקות, שטפו וכבסו את הבגדים כרגיל במכונה או ביד.

 3. הוסף סודה לשתייה במכונה

  דרך נוספת להשתמש בסודה לשתייה כדי להסיר כתמי עובש מבגדים צבעוניים היא למרוח את האבקה ישירות במכונת הכביסה. עשה זאת ישירות מעל המים עם הבגדים שלך או יחד עם אבקת הכביסה בתא.

  אם למכונת הכביסה שלכם יש אפשרות, תנו לבגדים להיספג ואז הוסיפו את הסודה לשתייה!

כיצד להסיר כתמי עובש מבגדים צבעוניים: ניקוי יבש

להסרת כתמי עובש ניתן להוסיף לבקבוק הספריי מים עם סודה לשתייה
להסרת כתמי עובש ניתן להוסיף לבקבוק הספריי מים עם סודה לשתייה, חומץ לבן או וודקה.

האם אתה בודק את תג הכביסה שלך לפני הכביסה? חלקים מסוימים אינם ניתנים לכביסה במכונה או לטבול בדלי מים. הנה איך לנקות בגדים צבעוניים עם עובש בניקוי יבש:

 1. בדוק את התווית

  ראשית, בדוק את הוראות הכביסה על תג הכביסה. אם הוא מסומן כ"ניקוי יבש בלבד", עבור לשלב הבא. אם הכביסה מלוכלכת מאוד, אולי כדאי לקחת אותה למכבסה מומחה.

 2. השתמש בבקבוק תרסיס

  קנה בקבוק ספריי חדש. אם יש לכם אחד ישן בבית, שטפו היטב את המיכל כדי שלא יהיו בו עקבות של כימיקלים אחרים.

 3. הוסף תמיסה לבקבוק הריסוס

  כדי להסיר כתמי עובש, אתה יכול להוסיף מים עם סודה לשתייה, חומץ לבן או וודקה לבקבוק הספריי. הוודקה, כמו גם סודה לשתייה, היא פתרון טוב להסרת כתמי טחב עם ריח חזק.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

למה עובש מופיע על בגדים?

עובש אוהב סביבות לחות וחשוכות. מאחורי ארונות או בתוך ארונות בגדים, הם מקומות אידיאליים לגידול פטריות. לשם כך, עקבו אחר השלבים כיצד להסיר עובש מהארון ולמנוע עובש להיכנס לבד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חבריכם ועזרו לכולם להציל את החלקים האהובים עליו מעובש!

ואם המקרה שלך הוא לדעת כיצד להסיר טחב מבגדים לבנים, הקפד לקרוא את המאמר הזה מלא בטיפים מעשיים ויעילים.