כיצד להסיר כתמי בד בעזרת העצות שלנו

כיצד להסיר כתם מבד סינטטי
כיצד להסיר כתם מבד סינטטי: פוליאסטר, אקריליק ואחרים.

פוליאסטר, ניילון, אקריליק, זהורית... עם כל כך הרבה בגדים מחומרים שונים, טוב לדעת להסיר כתמים מבד. יודע יותר!

פוליאסטר, ניילון, אקריליק, זהורית... עם כל כך הרבה בגדים העשויים מסיבים מעשה ידי אדם בימינו, חיוני לדעת איך לטפל במגוון הרחב הזה. אבל מהו בד סינטטי? איך לכבס פוליאסטר? ואיך להסיר כתם מבד אקרילי? לפניכם טיפים כיצד להסיר כתמים מבד סינטטי ומהו הטיפול הבסיסי שעליכם לנקוט בחומרים השונים.

מהו בד סינטטי?

בניגוד לסיבים טבעיים, רקמה כזו מסונתזת בדרך כלל עם סיבים המיוצרים מסוגים שונים של פולימרים או פלסטיק - ולעתים קרובות הם מעורבבים עם צמר, כותנה או בדים סינתטיים אחרים בבגדים שונים. הם בדרך כלל עמידים, מתייבשים במהירות, כמעט אינם מתקמטים ודוהים מעט.

איך לכבס בגדים סינתטיים: עצות חשובות

בדים סינתטיים נוטים להגיב לכביסה בצורה דומה. אז אם הבגד שלך ניתן לכביסה במכונה, רוב הסיכויים שתצטרך להשתמש במחזור הכביסה העדין של מכונת הכביסה שלך כדי לנקות אותו.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

מכיוון שרוב הבדים הסינתטיים מופקים מפלסטיק, טמפרטורות גבוהות עלולות לפגוע או אפילו להמיס את הסיבים שלהם. לכן, השתמש בטמפרטורות נמוכות והימנע מלסובב בגדים יותר מדי כדי להגן עליהם מפני נזק.

  • אם יש ספק, בדוק את התווית. זה תמיד מציין את הטמפרטורה המקסימלית שבה ניתן לכבס את הבגד.

  • השתמש במים קרים או חמים, לעולם לא חמים. כמו כן, אסור לייבש בדים רגישים לחום כגון חומרים סינטטיים במייבש בטמפרטורות גבוהות.

  • הימנע משימוש בברזל. אם אתה צריך לגהץ בד סינטטי, השתמש במגהץ בטמפרטורה נמוכה לשם כך, והנח מגבת ישנה ונקייה בין הבד למגהץ כדי להגן על הבגדים שלך.

כיצד להסיר כתם מבד סינטטי: פוליאסטר, אקריליק ואחרים

כיצד לשטוף אקריליק ולהסיר כתמים
כיצד לשטוף אקריליק ולהסיר כתמים.

נשפך משהו על הבגדים שלך? אין בעיה – הכתמת בד סינטטי היא לרוב עבודה קלה. אופן התגובה יהיה תלוי בסוג הכתם, אך חשוב גם לוודא שהשיטה שתבחרו מתאימה לבד איתו אתם מתמודדים. הנה מה שאתה צריך לדעת.

  • כיצד לשטוף ולהסיר כתם פוליאסטר

בהתאם לאופן שבו הם מטופלים במהלך הייצור שלהם, ניתן להשתמש בסיבי פוליאסטר לייצור כמעט כל דבר, מהבדים הפשוטים המשמשים בבגדי התעמלות ועד לארוגים רכים וצפופים יותר. בנוסף לבגדים משתמשים בפוליאסטר גם בכריות ובשמיכות ואפילו להכנת שטיחים!

אם אתם תוהים איך מכתים פוליאסטר, החדשות הטובות הן שזה די קל – אחרי הכל, מדובר בבד שקל לטפל בו. שטפו בגדים במים קרים וטפלו מראש בכתמים עם OMO sport, זה אידיאלי לשטיפת בדי פוליאסטר.

  • כיצד לשטוף אקריליק ולהסיר כתמים

מכיוון שהאקריליק עשוי לסיבים שנראים ומרגישים שונים מאוד, תמצאו אקריליק בסוגים רבים ושונים של בגדים. לעתים קרובות הוא מעורבב עם צמר בז'קטים או חולצות סרוגות, ואף משמש לייצור מגבות ומטליות ניקוי.

כמו רוב החומרים הסינתטיים, אקריליק רגיש לחום, אז הקפד לשטוף אותו במחזור קר במקום להשתמש במים חמים. ניתן לטפל בכל כתמים קשים עם סבון איכותי כגון OMO Sports.

  • כיצד לשטוף ניילון ולהסיר כתמים

משמש לעתים קרובות לייצור בדים רכים ומשיי, ניילון נמצא באופן נרחב בגרביים והלבשה תחתונה. מצד שני, מכיוון שהוא גם מאוד עמיד ועמיד למים, הוא משמש גם בייצור חפצים נוספים כמו חגורות בטיחות, מטריות ואפילו חוטי דיג!

טפלו מראש בכל כתמים ושטפו את בגדי הניילון שלכם עם OMO Sports. אם את מכבסת פריטים עדינים יותר, כמו תחתונים וחזיות עם חוטים, אולי כדאי לשים אותם בתיק מגן.

  • כיצד לשטוף ולהסיר כתם rayon

למעשה, rayon הוא השם שניתן לקבוצה רחבה של רקמות, כמו ויסקוזה ו-modal. Rayon שונה במקצת מחומרי סינתטיים אחרים בכך שהבדים הללו מופקים מתאית - המופקת בדרך כלל מעיסת עץ. הוא נחשב לבד סינטטי בגלל הכימיקלים שבהם מטופלת התאית בייצורו. טיפול בעייתי עשוי להיות מסובך - רק סוגים מסוימים של חומרי יין ניתנים לשטיפה בבית, מכיוון שרובם זקוקים לניקוי יבש. לכן, בדוק תמיד את תווית החלק. אם אפשר לכבס את הבגדים עם זהורית, עדיף לכבס אותם ביד ובסבון עדין.

כיצד להסיר עובש מבד סינטטי

פתרון ביתי להסרת עובש מבד סינטטי הוא לערבב מעט חומץ לבן עם מים ולמרוח על הכתם. המתן מספר דקות לפעולה, שטף ושטוף כרגיל. אם העובש נמשך, אתה יכול גם להכין משחה עם סודה לשתייה וחומץ. יש למרוח על האזור הפגוע ולשפשף בעדינות עם מברשת שיניים.

טוב לדעת כיצד להסיר כתמים מבד
עם כל כך הרבה בגדים העשויים מחומרים שונים, טוב לדעת כיצד להסיר כתמים מבד.

זהו זה! הנה כל מה שצריך לדעת על כביסה והסרת כתמים מבד סינטטי. בדרך כלל קל לטפל בהם, כל עוד אתה זוכר לא להשתמש במים חמים ותמיד עקוב אחר ההוראות על התווית. כאשר יש ספק, עדיף להתייעץ עם מכבסה מקצועית!

ואם הקריאה הייתה טובה, המשיכו לעקוב אחרינו ותדעו גם מה ההבדל בין בדים טבעיים לסינטטיים.

שאלות נפוצות על הסרת כתם בד

כתם פוליאסטר עם אקונומיקה?

זה יכול להכתים, כן. לכן, הקפד לעקוב אחר ההוראות המפורטות שלנו להסרת כתמי בד.

האם קל להסיר כתם בד?

בהתאם לרקמה, ההסרה עשויה להיות קלה יותר או קשה יותר. ראה את הטיפים שלנו!

מה לעשות כדי להסיר כתם מבד סינטטי?

עיין במאמר שלנו לקבלת טיפים להסרת כתמים מפוליאסטר, אקריליק ובדים אחרים.