כך אתה מנקה את האקווריום שלך

אפשר להוציא מהאקווריום קישוטים כמו תיבות אוצר שקועות ולנקות אותן כל שבועיים
אפשר להוציא מהאקווריום קישוטים כמו תיבות אוצר שקועות ולנקות אותן כל שבועיים, רצוי במים פושרים.

לדגים של צ'רלי קים יש תמיד פרספקטיבה

לצערי, אסור לי להחזיק חיות מחמד בדירה שלי, כלומר אין בעלי חיים עם פרווה בגלל אלרגיות מהשכנים. אבל הייתי רוצה שיהיו לי כמה חברים קטנים של חיות בבית, אז חיפשתי אקווריום. הם כבר נראים אופנתיים וכאספן קונכיות ואבנים נלהב יכולתי להתמסר לחלוטין לקישוט מתחת למים. עם זאת, ליתר בטחון, שלא אציף את עצמי עם מיכל דגים, בדקתי תחילה כמה ניקוי ותחזוקה אצטרך לעשות. וזה בעצם קצת יותר מורכב ממה שחשבתי:

דגים או חלזונות אוכלי אצות מנקים את האקווריום שלך בצורה טבעית לחלוטין. על מנת שעוזרי החיות יאכלו אצות מהחלוניות הפנימיות, לעומת זאת, אסור להאכיל אותן יתר על המידה. עם זאת, עליך להסיר בעצמך אצות כחולות ירוקות או דיאטומים חומים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. טיפול וניקוי של האקווריום שלך: זה הכרחי מדי יום או כל כמה ימים

כדי שהדגים שלך תמיד יצליחו, אתה למעשה צריך לעשות כמה צעדים מדי יום כדי לשמור על האקווריום נקי ותפקוד טוב:

  • פעם ביום, אתה משתמש ברשת נחיתה כדי לדוג שאריות צמחים מתים ושאריות מזון מחוץ למים.
  • כדאי גם לבדוק מדי יום אם המסנן, משאבת ה-CO2 ותנור החימום פועלים כהלכה.
דגים או חלזונות אוכלי אצות מנקים את האקווריום שלך בצורה טבעית לחלוטין
דגים או חלזונות אוכלי אצות מנקים את האקווריום שלך בצורה טבעית לחלוטין.

עליך לבדוק את איכות המים כל 3 ימים, למשל ב' עם רצועות בדיקה או בודק מים דיגיטלי. כל 4 עד 5 ימים עליך לבצע את הפעולות הבאות:

  • ניקוי השמשות הפנימיות, למשל ב' עם מגנט ניקוי או מנקה להבים, שאיתם לא צריך להגיע למים. אם אי פעם תצטרכו להגיע לאקווריום עם הידיים ולהשתמש בכפפות גומי, ודאו שהן מתאימות לכך ושהן אינן פולטות חלקיקים המשפיעים על איכות המים ומזיקים לדגים שלכם. לחילופין, ניתן להשתמש בספוג אצות לניקוי השמשות הפנימיות.
  • כדי שהדגים שלכם יוכלו להסתכל גם החוצה, אתם מנקים את השמשות החיצוניות בו-זמנית. מספיקים כאן מנקה זכוכית (כמו מבית Viss) ומטלית כותנה נקייה. ודא שאף אחד מחומרי ניקוי הזכוכית לא נכנס למים. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לרסס את מנקה הזכוכית ישירות על הבד ולהשתמש בו כדי לשפשף את החלק החיצוני של החלונות שלך.

2. התחזוקה והניקיון השבועי של האקווריום שלך

הניקוי השבועי של האקווריום שלך כולל ניקוי תחתית האקווריום מלשלשת דגים, שאריות מזון וחלקי צמחים מתים, למשל ב' עם פעמון סחף. עדיף לתלות את הצינור של פעמון הבוצה בדלי ולא ישירות באגן המים. זה יבטיח שאף אחד מהדגים שלך לא יגיע בטעות לניקוז. אם יש לכם חול בתחתית האקווריום, השואב אינו מתאים. עדיף לשחרר את החול בעצמך או להשתמש בדגים חופרים.

3. משרות אלו מתווספות כל שבועיים

אפשר להוציא מהאקווריום קישוטים כמו תיבות אוצר שקועות ולנקות אותן כל שבועיים, רצוי במים פושרים. אתה בהחלט צריך לנקות את המשאבה באקווריום שלך כל שלושה שבועות ולהחליף את המים כל שבועיים-שלושה, אבל רק כ-20 עד 30 אחוז, כדי שהאיזון הביולוגי יישמר. כדאי גם לנקות את המסנן באופן קבוע. ההמלצות נעות בין פעם בחודש לפעם בשנה. בעיקרון, הקפידו להפריע לדגים שלכם כמה שפחות והגבילו את עצמכם לדברים החשובים בעת ניקוי האקווריום. כל התערבות באקווריום שלך יכולה להלחיץ את חבריך הדגים ולשנות את ערכי המים, שאמורים להישאר יציבים.