הסר כתמי דאודורנט

הרבה יותר טוב מהסרת כתמי דאודורנט היא מלכתחילה למנוע כתמי דאודורנט
הרבה יותר טוב מהסרת כתמי דאודורנט היא מלכתחילה למנוע כתמי דאודורנט!

כמו דאודורנטים מועילים, הכתמים שלהם על הבגדים לא יפים. גלה כיצד להסיר כתמי דאודורנט לבנים וצהובים כאן!

תוך זמן קצר, חלק מהדאודורנט נכנס לבגדים שלך - והפסים הלבנים האופייניים לא פחות מכוערים מכתמי זיעה. הנה איך להסיר כתמי דאודורנט בארבעה או חמישה שלבים מהירים וקלים.

דאודורנטים הם חלק מתוכנית ההיגיינה היומית של רוב הצעירים והמבוגרים - אחרי הכל, אף אחד לא רוצה להריח זיעה או להתהדר בכתמי זיעה גדולים ועגולים מתחת לזרועותיו! עם זאת, סוגים מסוימים של דאודורנט משאירים כתמים על הבגדים, למשל כאשר שמים אותם או מורידים אותם.

לכתמי דאודורנט מומלץ חומר ניקוי עם רכיבים הפועלים במיוחד נגד כתמים כמו חומרי ניקוי איכותיים עם אנזימים. חומרי ניקוי המכילים אנזים כאלה עובדים טוב יותר מדטרגנטים רגילים או חומרי ניקוי ביתיים. האנזימים משחררים כתמים עמילניים, שומנים וחלבונים ובדרך זו משיגים תוצאות כביסה מושלמות מבלי לפגוע בבד.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

למנוע כתמי דאודורנט צהובים

אנטי-פרספירנט מכיל כימיקלים המדכאים הזעה ובכך ריחות זיעה. הכתמים הצהובים על הבגד מגיעים ממרכיב אבקתי ולבן, כלומר אלומיניום. כתמי דאודורנט בולטים במיוחד על בגדים לבנים, אבל דאודורנט יכול גם להשאיר סימנים מכוערים על בדים כהים. בנוסף, כתמי דיאו גורמים לאבד גמישות הבד ולהיות נוקשה.

הסרת כתמי דאודורנט: אותו הליך עבור כל הצבעים

הסר כתמי דאודורנט טריים מהבגדים
הסר כתמי דאודורנט טריים מהבגדים.

הנה איך להסיר כתמי דאודורנט מבגדים שחורים, בהירים ולבנים. לצורכי ניקוי אין זה משנה אם יש כתמי דאודורנט על בדים לבנים או כהים יותר – הם זהים בהרכבם. כלומר, גם תהליך הניקוי זהה. אך זכרו לבדוק תמיד את תהליך הניקוי על אזור קטן ולא בולט של הבגד הפגוע כדי שלא תגרמו נזק.

הסר כתמי דאודורנט טריים מהבגדים

ניתן להסיר כתמי דאודורנט טריים בדיוק כמו כתמים טריים אחרים:

 1. להרטיב את האזור הפגוע במים קרים.
 2. לאחר מכן טבלו את הכתם עם מטלית מיקרופייבר נקייה עד שהוא נעלם ככל האפשר (אל תשפשפו - זה יכניס את הכתם עמוק יותר לתוך הבד).
 3. שטפו את האזור במים קרים.
 4. חזור על פעולה זו עד שהכתם נעלם לחלוטין.

הסר כתמי דאודורנט ישנים מהבגדים

כדי להסיר כתמי דאודורנט שכבר התייבשו, בצע את הפעולות הבאות:

 1. תמיד קרא תחילה את תווית הטיפול. בדים שונים דורשים טיפול שונה. פעל בזהירות עם בדים רגישים ואם יש לך ספק, פנה לייעוץ ממומחה.
 2. השרו את הכתם במים קרים עם חומר ניקוי המכיל אנזימים. להשרות את הבגד הפגוע בחומר ניקוי לכביסה מלוכלכת מאוד למשך זמן רב. זה בדרך כלל משחרר את כתמי הדאודורנט.
 3. לשטוף במים פושרים או קרים. גם אם זה סותר כל אינסטינקט, אל תשטוף בגדים מלוכלכים במים חמים. זה יגרום לכתם להידבק.
 4. אם הכתם עדיין נראה, מרחו חומר ניקוי לא מדולל על האזור והשאירו אותו למשך 30 דקות. חנויות מסוימות מוכרות גם מסירי כתמים יקרים ומתמחים. אבל תהיה זהיר! בדוק תחילה את תווית הטיפול או את הוראות השימוש כדי לראות אם המוצר תואם את הבד. אחרת, אתה יכול להרוס את הבגד לתמיד.
 5. שטפו פעם שנייה וחזרו על ההליך במידת הצורך.

איך אני יכול למנוע כתמי דאודורנט?

הרבה יותר טוב מהסרת כתמי דאודורנט היא מלכתחילה למנוע כתמי דאודורנט! אז אם לעולם לא תרצו להתמודד שוב עם כתמי דאודורנט על בגדים, הנה כמה טיפים שכדאי לזכור:

 • לאחר מריחת דאודורנט יש להמתין לייבוש ורק אז להתלבש.
 • אם מורידים פריט לבוש שאולי בא במגע עם דאודורנט, שטפו את האזורים הפגועים במים קרים לפני הכנסת הפריט לכביסה.
מאמרים בנושאים דומים
 1. הסרת כתמי קארי קלה
 2. הסר כתמי גזר מהבגדים
 3. הסר כתמי בלסמי
 4. טיפול במצעים: לכבס כריות ושמיכות פוך
 5. הסר כתמי דאודורנט מהבגדים
 6. מדריך מלא להסרת ריחות בבית