הסכנה של אגירת אשפה!

כאשר יש לכם הרגל לאגור ערימות אשפה במשך זמן רב
כאשר יש לכם הרגל לאגור ערימות אשפה במשך זמן רב, האשפה תשחרר בסופו של דבר חומרים רעילים.

אל תתנו לערימות אשפה רק להמשיך להיערם. יאללה, גלה את הסכנות של אגירת האשפה הבאה כדי שתהיה מודע יותר להרגל הזה.

ערימות של אשפה שנותרו ללא השגחה עלולות להוות איום רציני על הסביבה הסובבת. לא רק גורם להצפה או הפחתת ערך אסתטי, להרגל של ערימת אשפה יש גם השפעה רעה על עצמנו. יתרה מכך, אם הפסולת המיוצרת היא אנאורגנית או בלתי מתכלה, כמובן שפסולת מסוג זה תזהם את הסביבה שמסביב.

יאללה, אל תתנו לערימות אשפה להמשיך להיערם מסביב לבתים שלנו. דע את הסכנות של אגירת האשפה הבאה כדי שתהיה מודע יותר להרגל של אגירת אשפה.

1. להפוך לקן של חיידקים, חרקים ומזיקים

ידוע כי חיידקים, חרקים וסוגים שונים של מזיקים הופכים את האשפה למקום הגידול האידיאלי ביותר. זבובים שיעצרו בערימת האשפה מסביב לביתכם יעופו וינחתו על האוכל שאתם מכינים על שולחן האוכל. אכילת מזון שורץ זבובים מגבירה את הסיכון לזיהום חיידקי סלמונלה שעלול לגרום לחום, הרעלת מזון ודלקת קיבה.

2. להגביר את הסיכון למחלות בדרכי הנשימה

אשפה עלולה לייצר גלישה שהיא זיהום אוויר. הגוף שנחשף לזיהום לאורך זמן יסבול ממחלות בדרכי הנשימה. חומרים רעילים הנובעים מהצפת פסולת כוללים פחמן דו חמצני, תחמוצת חנקן ומתאן. זיהום הנוצר מערימות אשפה מאופיין בריחות לא נעימים שבדרך כלל מגיעים מפסולת נוזלית או אשפה שהחלה להתפרק.

3. זיהום המים בסביבה שמסביב

דע את הסכנות של אגירת האשפה הבאה כדי שתהיה מודע יותר להרגל של אגירת אשפה
דע את הסכנות של אגירת האשפה הבאה כדי שתהיה מודע יותר להרגל של אגירת אשפה.

לא מן הנמנע אם ערימת האשפה בבית תיסחף אל הנהר כשיורד גשם. מצב זה יזהם כמובן את איכות המים. לא רק שהופך את המים לבלתי ראויים לצריכה, זיהום הפסולת במים יכול להשפיע על כל המערכות האקולוגיות, כמו דגים או בעלי חיים אחרים ששותים ממים מזוהמים באשפה. כאשר אנו אוכלים דגים או בעלי חיים אלו, אנו מזוהמים בעקיפין מחומרים רעילים.

4. סיכון למחלות מסוימות

כאשר יש לך הרגל לאגור ערימות אשפה במשך זמן רב, האשפה תשחרר בסופו של דבר חומרים רעילים. אם חומרים רעילים אלה באים במגע עם העור, אז אתה בסיכון לפתח מחלות עור.

מחלות אחרות הנגרמות מההרגל הרע של אגירת אשפה יכולות להיגרם כתוצאה מעקיצות של בעלי חיים המקננים באשפה. לדוגמה, אשפה היא גם מקום אידיאלי עבור יתושים קדחת הדנגי, כאשר אתה ננשך על ידי יתוש, אתה עלול להיות חשוף לקדחת דנגי.

5. איום על רווחת החברה

האם אי פעם רצית להירגע בפארק עירוני, אבל מה שהרחת היה צחנת ערימת אשפה שאולי נמצאת מסביב לפארק? זה מוכיח שההרגל של אגירת אשפה יכול לאיים על רווחת הקהילה. לא רק מפחית את האסתטיקה של תוכנית העיר, אלא גם גורם לנו להרגיש אי נוחות.

גם אשפה שממשיכה להתפזר ברחבי העיר משפיעה לרעה על הכנסות ממשלת העיר. תיירים מחוץ לעיר או מחוץ למדינה בהחלט נרתעים מביקור במקומות מלוכלכים ומזוהמים באשפה מסריח.

עלינו להיות מודעים לסכנות שבאגירת ערימת האשפה הזו מעתה ואילך. צמצם את הייצור של פסולת אנאורגנית על ידי שימוש רק במיכלים או אריזות המתכלות בקלות. בנוסף, יש להשליך פסולת ביתית מדי יום. הימנעו מאגירת אשפה במשך ימים אם אתם רוצים לחיות בסביבה נקייה ובריאה. זכרו, זריקת אשפה במקומה בזמן היא חלק מהמאמץ לצמצם את הזיהום הסביבתי.