כיצד להדוף יתושים באופן טבעי בעונה הגשומה

יש כל כך הרבה דרכים שאתה יכול לבחור להדוף נחילי יתושים בבית שלך ולמנוע את רבייתם
יש כל כך הרבה דרכים שאתה יכול לבחור להדוף נחילי יתושים בבית שלך ולמנוע את רבייתם.

העונה הגשומה היא בדרך כלל שם נרדף להתקפות יתושים. זאת בשל בריכת המים הגדולה המהווה כר גידול ליתושים. ודא שהבית שלך נקי מיתושים עם אמצעי מניעה והדברה יעילים.

העונה הגשומה היא בדרך כלל שם נרדף להתקפות יתושים. זאת בשל בריכת המים הגדולה המהווה כר גידול ליתושים. ודא שהבית שלך נקי מיתושים עם אמצעי מניעה והדברה יעילים. השימוש בכימיקלים או בקוטלי חרקים אינו הדרך היחידה להדוף יתושים. לכן, עליכם להבין כיצד להיפטר מיתושים שהם טבעיים ומעשיים. קדימה, גלה עוד!

שיטות וכלים נפוצים להרחקת יתושים

יש כל כך הרבה דרכים שאתה יכול לבחור להדוף נחילי יתושים בבית שלך ולמנוע את רבייתם. החל מנקיטת צעדים מיוחדים ועד שימוש בסוגים שונים של מכשירים דוחי יתושים הנמכרים בשוק. להלן השיטות השונות והכלים להרחקת יתושים הנפוצים בקהילה:

 1. האם הדברת קן יתושים (PSN)

 2. נצל את אבקת אבטה

 3. החזיקו ערפול בבית ובשכנים

 4. אחסון ערימות בגדים מלוכלכים במיכלים סגורים

 5. מקסימום זרימת אוויר ותאורה בבית

 6. טיפול וגיזום צמחים

 7. בחרו צבעים בהירים לפנים הבית

 8. התקנת מכשיר דוחה יתושים בצורת גזה

 9. הכן מחבט יתושים ככלי דוחה יתושים

עשה PSN לפחות פעם בשבוע. תנועה ישנה זו עדיין יעילה במניעת התרבות יתושים בבית שלך אם היא נעשית באופן אינטנסיבי. התחל בניקוז האמבט פעם בשבוע. נקו גם את אזור האסלה המוצף במים עם חומר ניקוי לאמבטיה כגון Vixal, חומר ניקוי חרסינה חזק במיוחד. תכולת החיטוי בנוזל הניקוי תמנע יתושים להתרבות וכן ימגר מיקרואורגניזמים גורמי מחלות אחרים. אל תשכח גם לכסות את אגני האדמה שנמצאים בסכנת הצפה בעונה הגשומה. כמו כן, נערמים מוצרים משומשים שניתן להציף, מכיוון שלעתים קרובות זהו מקום מועדף על יתושים להטיל ביצים.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

מפזרים אבקת אבטה באמבטיה. אבקת אבאט היא קוטל חרקים יעיל בהריגת זחלי יתושים במים. בכל פעם שאתם מסיימים לנקז את האמבט וממלאים אותו במים נקיים, אל תשכחו לפזר מספיק אבקת אבטה. כך שהמים הנקיים שלך יהיו נקיים לחלוטין מזחלי יתושים.

השימוש בכימיקלים או בקוטלי חרקים אינו הדרך היחידה להדוף יתושים
השימוש בכימיקלים או בקוטלי חרקים אינו הדרך היחידה להדוף יתושים.

בצע פעולות ערפול או ערפול בהתאם להנחיות מרכז הבריאות המקומי. בדרך כלל, בני הזוג Puskesma יציעו פעילויות ערפול כאשר הם מוצאים מקרים של קדחת דנגי באזור שבו אתה גר. ערפול היא שיטה יעילה למדי להדברת יתושים בוגרים.

הימנע מתליית בגדים בשטח פתוח או הערמת בגדים מלוכלכים בחדר השינה. כי בדרך כלל גם יתושים אוהבים להתיישב בין קולבים. יש לאחסן ערימות של בגדים מלוכלכים בדלי מכוסה ולא להצטבר יותר משבוע.

יתושים אוהבים מקומות חשוכים ולחים. לכן, בתים חשוכים ולחים נוטים להפוך למקומות רבייה של יתושים. כדאי לשפר את מערכת התאורה הביתית כך שפנים הבית יהפוך בהיר ויבש יותר. כך היתושים ירגישו אי נוחות ויעזבו מיד את ביתכם. הגברת האוורור ושיפור זרימת האוויר גם שימושית מאוד להרחקת יתושים.

הרבה צמחים בתוך הבית ומחוצה לו אכן יכול לייפות את הבית שלך. עם זאת, הקפד תמיד לטפל ולגזום צמחים אלה באופן קבוע. הסיבה לכך היא שצמחים מוצלים מדי הם גם לעתים קרובות מקום לקינון של יתושים. אז, אתה צריך לקחת את הזמן כדי לקצץ את הצמחים בבית כדי לשמור אותם במצב טוב. לא רק שהוא יעיל במניעת קינון של יתושים, האווירה בבית שלכם גם תיראה יפה ומטופחת יותר.

על סמך מחקרים, מתברר שייתושים אינם אוהבים צבעי צהוב או פסטל עזים. לכן, אם אתם רוצים בית נטול יתושים, תוכלו לשלב את עיצוב פנים הבית שלכם עם צבעי צהוב, לבן ועוד צבעי פסטל. זה יגרום בעקיפין לאווירה הפנימית של הבית שלך להיות תמיד מוארת, ויגרום ליתושים לא להרגיש בבית בו.

התקנת מסכי תיל על חלונות ומערכות אוורור ביתיות. הגודל הקטן של חור רשת התיל יחסום יתושים מבלי להפריע לזרימת האוויר החלקה בבית. רשתות נגד יתושים הן אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר של דוחי יתושים, והן פרקטיות כי כל מה שצריך לעשות הוא לחבר אותן והיתושים יסוננו אוטומטית. בנוסף למסך שמותקן על דלת או חלון הבית, ניתן להתקין גם כילה נגד יתושים מסביב למיטה.

ישנם סוגים רבים של דוחי יתושים שתוכלו למצוא בשוק. בנוסף לגזה ולרשתות נגד יתושים, מחבטי יתושים הם גם אחד מ"כלי הנשק" המרכזיים כמעט בכל בית. עם מחבט יתושים, אתה יכול בקלות להרוג יתושים שמפריעים לנוחות שלך ושל משפחתך כשאתה עושה פעילויות בבית. אבל זכור כי הכלי הזה עובד על ידי הסתמכות על סוללה ומערכת חשמל. לכן, עדיף להרחיק אותו מהישג ידם של ילדים.

צמחים דוחי יתושים: דרכים טבעיות ליצור בית נטול יתושים

אם יתושים לא מרגישים בנוח להסתובב בבית שלך, כמובן שהיתושים לא רוצים לקנן ולהתרבות שם, נכון? תרופת ריסוס יכולה להדוף יתושים באופן מיידי. עם זאת, אסור להשתמש בחומרי הדברה מוגזמים על מנת לשמור על קיימות בריאותית וסביבתית. במקום זאת, אתה יכול לעשות כמה מהטריקים האלטרנטיביים הטבעיים יותר למטה. אחד מהם כולל התקנת צמחים דוחי יתושים בבית ובחדרים האהובים.

 1. פרחי קניקיר, פרנג'יפני, עד גרניום

 2. נצל את היתרון של צמחי אקליפטוס

 3. לבנדר ולמון גראס

ישנם מספר סוגי צמחים בעלי יכולת טבעית לדחות יתושים. סוגי צמחים דוחי יתושים כוללים פרחי ציפורני חתול או קניקיר, בזיליקום, שום, זודיה, פרנג'יפאני, קקומברנג וגרניום או פרחי טפאק דרה. צמחים שונים אלו יכולים לייצר ארומה טבעית שהיתושים לא אוהבים, כך שהיתושים בהחלט לא ירגישו בבית שלכם בבית. אם אתה שם את הצמחים האלה בתוך הבית, אתה יכול למזער את השימוש בחומרים דוחי יתושים חשמליים. למעשה, גם צמחים אלו יהפכו את זרימת האוויר בבית לאופטימלית יותר.

אם יתושים לא מרגישים בנוח להסתובב בבית שלך
אם יתושים לא מרגישים בנוח להסתובב בבית שלך, כמובן שהיתושים לא רוצים לקנן ולהתרבות שם, נכון?

אקליפטוס הוא גם אחד מסוגי הצמחים דוחי יתושים שקל למצוא בחיי היומיום. עם זאת, מכיוון שהוא גדל מעץ, ניתן להציב צמחי אקליפטוס בדרך כלל רק מחוץ לבית ולא בפנים. במקום זאת, בבית ניתן למרוח שמן אקליפטוס או שמן טלון על נקודות הדופק של הגוף, כלומר מאחורי האוזניים, פרקי הידיים, הצוואר, המרפקים הפנימיים ומאחורי הברכיים. שני השמנים הם דוחי יתושים טבעיים שניתן להשתמש בהם בכל עת בכל הגילאים. בנוסף להתגברות על הגירוד הנגרם מעקיצות יתושים, שמן אקליפטוס ושמן טלון יכולים גם לדחות יתושים מכיוון שהארומה חזקה מאוד. נקודת הדופק עצמה היא החלק החם ביותר בגוף כך שהארומה של השמן תריח חזק יותר ותחזיק מעמד זמן רב יותר.

בנוסף למספר סוגי הצמחים שהוזכרו קודם לכן, לבנדר ולמון עשב הם גם כמה דוגמאות לצמחים שהם היעילים ביותר בהרחקת יתושים. מעניין שלמרות שבני אדם באמת אוהבים את ניחוח הלבנדר והלמון-עשב, יתושים ממש שונאים אותו. על ידי שתילת לבנדר או עשב לימון בבית, אתה ומשפחתך יכולים ליהנות מריח של חדר רענן תוך כדי חופש מאיום היתושים.

עם זאת, אם לא ניתן לגדל לבנדר או עשב לימון בבית, עדיין ניתן להדוף יתושים באמצעות הניחוח בלבד. הטריק, יוצקים כמה טיפות של שמן לבנדר, שמן אקליפטוס או שמן עשב לימון וטיפת סבון נוזלי לתוך המים. לאחר מכן השתמש בתערובת כמסיר ריח לחדר. ריחם של ניחוחות רעננים מהם נהנים בני אדם למעשה אינו אהוב על יתושים.

כמאמץ נוסף, ניתן גם לנקות את רצפת הבית בעזרת חומר לניקוי רצפות בעל ניחוח לבנדר ולמון גראס. לדוגמה, כמו וויפול לבנדר או וויפול לימון ותפוזים. בנוסף לריח צמחי שהיתושים לא אוהבים, שתי גרסאות הוויפול הללו מכילות גם את Naturepel, תרכובת טבעית שאין לה ריח חזק אך יעילה בהרחקת חרקים שונים. אתה רק צריך לערבב 23 מ"ל של וויפול למון גראס או וויפול לבנדר עם שלושה ליטר מים. ניתן להשתמש בתערובת מיד כדי לנגב את רצפת הבית. אז, רצפת הבית שלך תהיה נקייה וריחנית לזמן ארוך יותר ותהפוך אותו למוגן יותר מפני יתושים.

לאחר הכרת הביקורות על הטיפים לעיל, אתה רק צריך לבחור את הדרך המעשית והמתאימה ביותר להרחקת יתושים עבורך. תגידו שלום לזמזום המעצבן של היתושים ועקיצותיהם המגרדות. אם הבית שלך נקי מיתושים, הסיכון למחלות הרגישות להעברה על ידי יתושים יתרחק ממשפחתך. גם החיים יהיו בריאים יותר!