טיפים לשטיפת צמר (כבשים).

בעת כביסה של צמר
בעת כביסה של צמר, השתמש תמיד בתוכנית במיוחד עבור כביסה עדינה ולעולם אל תכבס אותה בחום של יותר מ-30 מעלות.

ברגע שמתקרר בחוץ, אנחנו שולפים את סוודרי הצמר שלנו בהמוניהם. אבל איך מכבסים בגדי צמר מבלי לפגוע בהם? גלה כאן.

כשנעשה קר יותר בחוץ, אנחנו אוהבים להושיט יד אל סוודר צמר עבה כדי לחמם אותנו. אבל לכבס סוודר צמר זה משהו שרוב האנשים מעדיפים לדחות. אחרי הכל, אתה לא רוצה לתת לבגד הצמר האהוב עליך להתכווץ או להרוס אותו. איך אפשר למנוע זאת? חשוב במיוחד להיזהר, אך העצות הבאות יעזרו גם בעת שטיפת צמר:

 • אנא עיין בתווית הטיפול

לפני שטיפת מעיל הצמר האהוב עליך, בדוק תמיד את תווית הטיפול. סוגים מסוימים ופגיעים של צמר אינם ניתנים לכביסה כלל. במקרה כזה, תוכלי לבחור לטפל רק בכתמים על הבגד ולתת לו לאוורר היטב.

 • לטפל בכתמים

כתמים על צמר קלים למדי לטיפול. יש לדלל טיפה של רובי במים קרים ולמרוח על הכתם. נסו לשמור על שאר הבד יבש ככל האפשר. שפשפו בעדינות את חומר הניקוי לתוך הכתם עם הידיים, אך אל תשפשפו חזק מדי, מכיוון שהוא עלול ליצור לבד צמר. הניחו לבגד להתייבש באוויר, ואז הניחו אותו באזור מאוורר היטב.

האם אתה משתמש באבקה, קפסולות או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?
 • משרים במים קרים

אם תווית הטיפול מציינת שניתן לכבס את הבגד, מומלץ להשרותו בדלי מים קרים לפני כן. הניחו לו להשרות כשעה – או עד שאתם בטוחים שהבד ספג היטב את המים. שיטה זו מסייעת להגן על הצמר מפני התכווצות במכונת הכביסה.

 • השתמש בחומר ניקוי עדין

צמר הוא שביר מאוד - והוא ניזוק בקלות אם הוא בא במגע עם כימיקלים קשים הכלולים בדטרגנטים מסוימים. לכן בחרו בחומר ניקוי צמר עדין, כמו רובין. ככל שחומר הניקוי טבעי יותר, כך ייטב.

 • השתמש בכדור שטיפה

אבל לכבס סוודר צמר זה משהו שרוב האנשים מעדיפים לדחות
אבל לכבס סוודר צמר זה משהו שרוב האנשים מעדיפים לדחות.

אם אתם מעדיפים לזרוק חומר ניקוי ישירות לתוך התוף - במקום להשתמש במגירה - חשוב שתשתמשו בכדור כביסה. אם צמר בא במגע עם חומר ניקוי לא מדולל, הבד עלול להינזק. כדור כביסה מחזיק את הסבון עד שהמכונה מלאה במים, המים מדללים את הסבון ומפזרים אותו בצורה אחידה.

 • לשטוף קר ככל האפשר

טמפרטורות גבוהות מכווצות את הצמר - וכתוצאה מכך נוצרת גרסה מינית של הסוודר האהוב עליך. הטמפרטורה המקסימלית לכביסת צמר היא 30 מעלות, אבל אם הבגדים לא מאוד מלוכלכים, עדיף לכבס אפילו קר יותר.

 • הגדר תוכנית כביסה עדינה

מכונות כביסה בדרך כלל אינן מזיקות, אך אינך יכול להיות זהיר מדי כאשר מכבסים בדים עדינים. מכונות כביסה מנקות את הבגדים שלך על ידי ניעור מתמשך דרך התוף, מה שעלול לגרום לצמר למשוך. אם למכונה שלך יש מחזור כביסה עדין או ידנית, הקפד להשתמש בו!

 • הניחו לו להתייבש באופן טבעי והניחו אותו

אם את תולה צמר על חבל הכביסה, משקל הבגד יגרום למתיחה של הבד - והופך את הסוודר שלך לשמלה כתוצאה מכך. כדי למנוע זאת, הניחו בגדי צמר לייבוש. סדרו את הבגדים בצורה הנכונה כדי להבטיח שיתייבשו כראוי.

שמירה על צמר טרי

כפי שאתה יכול לראות, שמירה על צמר טרי ונקי היא לא כל כך קשה בכלל. חשוב במיוחד לזכור באיזו טמפרטורה כדאי לכבס צמר, באילו מוצרים כדאי להשתמש, איזו תוכנית כביסה הכי טובה וכיצד לייבש אותו כראוי.

אם אתה הולך לכבס צמר, חשוב ביותר שתשתמש בחומר ניקוי עדין, כגון Robijn fleur & fine. זה תוכנן במיוחד כדי לכבס בדים עדינים. מכיוון שחומר הניקוי הזה אינו מכיל כימיקלים, אינך צריך לדאוג שהוא יפגע בבגד שלך.

 • לעולם אל תשכח לבדוק את תווית הטיפול של הבגד לפני הכביסה. סוגים פגיעים של צמר מתאימים בדרך כלל רק לניקוי יבש.

 • האם יש כתמים בבגד? לאחר מכן טפלו בכתמים בנפרד לפני השלכת הבגד למכונת הכביסה.

 • בעת כביסה של צמר, השתמש תמיד בתוכנית במיוחד עבור כביסה עדינה ולעולם אל תכבס אותה בחום גבוה מ-30 מעלות.

 • כשאתם נותנים לבגד להתייבש, אל תתלו אותו אלא תשכיבו אותו - זה ימנע מהבד להימתח.