איך להימנע מהרעלת מזון?

אך הרעלת מזון במהלך הריון או הרעלת מזון בילד קטן
למרות התסמינים הלא נעימים, הרעלת מזון בדרך כלל אינה מסוכנת, אך הרעלת מזון במהלך הריון או הרעלת מזון בילד קטן, קשיש או חולה כרוני יכולה להיות מסוכנת.

רבים מאמינים שהרעלת מזון היא רק טרחה לטיולים בחופשה. עם זאת, הרעלת מזון יכולה להיות אורבת גם בבית. למד כיצד להימנע מהטרחה המייגעת הזו.

הרעלת מזון נבזית המוכרת לרבים, בעיקר מטיול בחגים, היא זיהום או הרעלה הנגרמים לרוב על ידי חיידקים (חיידקים או וירוסים) או מהרעלים שהם מייצרים דרך מזון או מי שתייה. התסמינים השכיחים ביותר של הרעלת מזון הם שלשול, כאבי בטן, הקאות, בחילות וחום. למרות התסמינים הלא נעימים, הרעלת מזון בדרך כלל אינה מסוכנת, אך הרעלת מזון במהלך הריון או הרעלת מזון בילד קטן, קשיש או חולה כרוני יכולה להיות מסוכנת.

למניעת הרעלת מזון, חשוב להקפיד על הפעולות הבאות: אחסון נאות, בישול וקירור מזון והיגיינה אישית ומטבח. קרא להלן טיפים כיצד להימנע מהרעלת מזון בבית. כמו כן תקבל מידע חשוב על הריון והרעלת מזון.

יתכן אפילו שיש יותר חיידקים בכיור המטבח מאשר בשירותים ציבוריים, אז אולי כדאי להשתמש בחומר ניקוי חיטוי כגון Domestos Extended Germ Kill Mountain Fresh Bleach Cleaner או Domestos ניקוי אקונומיקה מקורי להרוג חיידקים.

אחסן מזון כמו שצריך

פעל תמיד לפי הוראות האחסון על אריזת המוצר ולפי תאריך התפוגה הטוב ביותר. ניתן לבדוק את חיי המדף האינדיקטיביים של חומרי הגלם השונים בטבלת חיי המדף של מידע המזון. אם האוכל מריח או טעם מוזר או מראה עובש, זרקו אותו.

קרא להלן טיפים כיצד להימנע מהרעלת מזון בבית
קרא להלן טיפים כיצד להימנע מהרעלת מזון בבית.

ודא שבשר נא לעולם לא יבוא במגע עם אוכל מבושל או ירקות טריים, שורשים ופירות. אחסן תמיד בשר נא בכלי אטום במדף התחתון של המקרר.

אם האוכל מתכלה, כמו מוצרי חלב ודגים, יש לוודא שהוא מאוחסן קר. אם יש להפשיר את המזון הקפוא למשך הלילה, הפשרו אותו במקרר.

מבשלים ומצננים את האוכל כמו שצריך

לפני שתתחיל לבשל, וודא שכל הכלים והכלים הדרושים לך נקיים. שטפו תמיד את הידיים בסבון לפני הבישול ואחרי שעיבדת את חומרי הגלם. לעולם אל תבשל אם אתה סובל מבעיות קיבה כגון שלשולים או הקאות.

מבשלים את הבשר כמו שצריך: תמיד יש לבשל בשר טחון, חזיר ועוף עד לבישול מלא, אך בשר הבקר והכבש עשויים להישאר מעט אדמדמים באמצע (בינוני). יש לשטוף היטב ירקות ופירות לפני השימוש ולבשל גרגרי יער זרים, שכן מוצרי הצמח מכילים באופן מפתיע לעתים קרובות חיידקים הגורמים להרעלת מזון. נבטים הגדלים בתנאים חמים יש להשקות תמיד במחבת לפני השימוש.

השתמש בקרש חיתוך שונים לבשר נא, דגים נאים, בשר מבושל, ירקות ולחם. אם אתה משתמש באותו קרש חיתוך עבור חומרי גלם שונים, נקה אותו בזהירות רבה לפני טיפול בחומר גלם אחר.

הגישו אוכל חם חם וקר אוכל קר. מצננים מזון חם בטמפרטורת החדר במהירות האפשרית (עד כמה שעות) ואז מכניסים אותו למקרר.

אין לחמם את אותה מנת מזון פעמיים, ואין להקפיא מחדש מזון קפוא מופשר פעם אחת, שכן חימום חוזר חוזר יספק כר גידול נהדר לכל חיידק במזון.

שמור על ניקיון המטבח

זה מאוד מסוכן לקבל הרעלת מזון במהלך ההריון
זה מאוד מסוכן לקבל הרעלת מזון במהלך ההריון, אז לנקוט באמצעי זהירות מיוחדים במקרה זה.

כדי להימנע מהרעלת מזון יש חשיבות עליונה לשמירה על היגיינה של המטבח, כי למרבה ההפתעה, המקום הכי מלוכלך בבית הוא לא חדר האמבטיה אלא המטבח. לשם כך יש לנקות את משטחי העבודה במטבח, את הכיור, המקרר ואת הכלים והכלים המשמשים לאחסון והכנת מזון בחומרי ניקוי מתאימים. כמו כן, הקפידו להחליף ספוגים ומטליות כלים לעתים קרובות מספיק או לנקות אותם בצורה נוחה על ידי חימום במיקרוגל שקוע בחומץ או מיץ לימון למשך דקה.

לדוגמה, ניתן להשתמש בתרסיס למטבח cif power ו-shine לניקוי משטחי מטבח וניתן להשתמש במוצרי Domestos לניקוי הכיור. בעת שימוש בחומרי ניקוי, יש לעקוב תמיד אחר ההוראות שעל אריזת המוצר. לבש כפפות גומי ובדוק תחילה את המוצר על שטח קטן. במידת הצורך, ספק גם אוורור נאות.

הרעלת מזון והריון

במקרה של הריון, הרעלת מזון עלולה, במקרה הרע, לגרום להפלה. בנוסף, מזונות ומשקאות מסוימים עלולים לפגוע בהתפתחות העובר. מזונות שעלולים לגרום להרעלת מזון ולכן יש להימנע מהם במהלך ההיריון כוללים מוצרי דגים עגולים ועישון קר, פטה וביצים, חלב לא מפוסטר ומוצרים עשויים ממנו, שעלולים להכיל חיידקי ליסטריה. בנוסף, יש לחמם בזהירות מזון מוכן וירקות קפואים עבור ליסטריה. אם את בהריון, עקוב אחר ההוראות שניתנו לך על ידי איש מקצוע רפואי ובדקי מראש אם את יכולה ליהנות ממזון מסוים.

כאשר מקפידים על אחסון נכון של המזון בכל מצב ושומרים על המטבח מסודר עם חומרי ניקוי מתאימים, מפחיתים משמעותית את הסבירות להרעלת מזון.

  • פעל תמיד לפי הוראות האחסון על אריזת המוצר ותווית תאריך התפוגה הטוב ביותר.
  • לעולם אל תאכל אוכל בעל ריח או טעם מוזר או בעל עובש.
  • מבשלים מזון בזהירות ואל תאפשרו לבשר נא או דגים לבוא במגע עם מזון בשל או ירקות טריים בכל עת.
  • לפני שתתחיל לבשל, וודא שהידיים שלך והכלים והכלים שבהם אתה משתמש לבישול נקיים.
  • נקו באופן קבוע את משטחי המטבח והכיור עם חומרי ניקוי מתאימים.
  • זה מאוד מסוכן לקבל הרעלת מזון במהלך ההריון, אז לנקוט באמצעי זהירות מיוחדים במקרה זה.