9 שלבים קלים לכבס בגדים ביד

קחו גם בחשבון שכשאתם הולכים לכבס בגדים ביד
קחו גם בחשבון שכשאתם הולכים לכבס בגדים ביד, חשוב להשתמש בחומר ניקוי טוב המותאם במיוחד לשטיפת ידיים, אנו ממליצים על נוזל רגיש לצבע Via שהוא גם עדין וגם יעיל.

שטיפת ידיים לא חייבת להיות מסובכת או גוזלת זמן! עם המדריך הפשוט הזה שלב אחר שלב, אתה מקבל טיפים על שיטות שהופכות את העבודה לקלה.

חומר ניקוי המותאם לכביסת בגדים ביד
חומר ניקוי המותאם לכביסת בגדים ביד, למשל נוזל רגיש לצבע Via.

בכביסה ביד, אתם נותנים לבגדים שלכם כביסה עדינה במיוחד שאינה מתלבשת על הבד כפי שהייתה עושה כביסה במכונת הכביסה. זה בין היתר, לכן יש לכבס ביד בגדים עדינים של, למשל, משי וצמר. שטיפת ידיים היא קלה, היא לוקחת רק קצת יותר זמן בהשוואה להפעלת הבגדים במכונה דווקא בגלל שהם מחייבים אותך לכבס את הבגדים שלך ביד.

ראוי לציין שלמכונות כביסה רבות כיום יש תכנית עדינה במיוחד המיועדת במיוחד לבגדים הזקוקים לכביסה ביד, כלומר תכנית הכביסה ביד. בו תוכלו לכבס כמה בגדים עדינים שאחרת היה צריך לכבס אותם לגמרי ביד. טיפ טוב בעת כביסה של בגדים עדינים במכונת הכביסה הוא להשתמש בשקיות כביסה כדי להגן על הבגדים מפני בלאי או להיתקע בתוף הכביסה או זה בזה.

כאשר אתה הולך לכבס ביד, אתה תמיד צריך להתחיל בקריאת מטלית הכביסה כדי שתדע מה חל על הבגד המסוים שאתה הולך לכבס. זכור גם שכאשר אתה הולך לכבס בגדים ביד, חשוב להשתמש בחומר ניקוי טוב המותאם במיוחד לשטיפת ידיים, אנו ממליצים על נוזל רגיש לצבע Via שהוא גם עדין וגם יעיל. רק זכור לעקוב אחר ההוראות שעל האריזה כדי שתמנה נכון.
האם מכונת הכביסה שלך מודדת וממנה אוטומטית את חומר הניקוי בכל כביסה (פונקציית מינון עצמי)?

כביסה ידנית ובגדים - זה מה שאתה צריך

 • גיגית או מיכל דומה, או כיור נקי היטב.
 • חומר ניקוי המותאם לכביסת בגדים ביד, למשל נוזל רגיש לצבע.
 • מגבת ומשטח שטוח שבו אתה יכול לשים את הבגד לייבוש.

כביסה ביד - צעד אחר צעד

 1. אז איך בעצם שוטפים ידיים? כן, זה תלוי בין השאר בבגד שיש לכבס, התחל תמיד בהסתכלות על מטלית הכביסה. אם כתוב " רק כביסה ביד ", זה אומר ברוב המקרים שצריך לכבס את הבגד במים קרים. עם זאת, חלק מהבגדים יש לכבס ביד במים חמים או פושרים. אם כתוב " רק ניקוי יבש ", אין לכבס את הבגד כלל ביד מכיוון שהוא עלול לגרום נזק לבגד, ואז השאירו אותו לניקוי יבש הקרוב אליכם במקום זאת.
 2. מלאו גיגית במים בטמפרטורה המומלצת עבור מטלית הכביסה. אם אתם מתכוונים לכבס מספר בגדים בו זמנית, השתמשו תמיד בטמפרטורה הנמוכה ביותר או הוסיפו מים חמימים בהדרגה - קחו בחשבון שעליכם למיין לפי צבע גם אם אתם מכבסים ביד, אור הולך עם אור, כהה עם כהה וכו'.
 3. יוצקים פנימה כמות קטנה של חומר ניקוי נוזלי. זה עשוי להיות חומר ניקוי שתוכנן במיוחד עבור כביסה ידנית של בגדים, אבל אם אין לך כזה זמין, בדרך כלל זה בסדר להשתמש בחומר ניקוי עדין נוזלי ללא אקונומיקה בתוכו. ודא שחומר הניקוי מתמוסס כראוי לפני המשך הכביסה.
 4. שים את הבגד באמבטיה. אם לבגד יש כתם מוצק, אפשר להתחיל בלהשאיר את הבגד ספוג כ-30 דקות. טיפול מקדים בכתמים לרוב יעיל שכן הוא מתחיל את תהליך הסרת הכתמים לפני הכביסה בפועל.
 5. עכשיו הגיע הזמן לכבס את הבגדים שלך. לטבול את הבגדים במים ולהקפיד לסחוט אותם בעדינות שוב ושוב כדי לגרום לחומר הניקוי לעבוד כמו שצריך ועל כל הבגדים. הימנע משפשוף או פיתול מכיוון שהם עלולים להזיק או לאבד את ההתאמה. יש להשרות את כל הבגד במים ובחומר ניקוי, אך שימו לב במיוחד כדי שהכתמים על הבד יקבלו את שלהם.
 6. כאשר הכביסה נקייה, ניתן לבחור להשאיר את הבגד במרכך כביסה לזמן מה כדי לרכך אותו. רוקנו את האמבט או הכיור ממים ורוקנו מים חדשים, רצוי קרים. יוצקים פנימה מנה קטנה של מרכך כביסה, ולאחר מכן השאירו את הבגד להשרות כ-20 דקות.
 7. מסננים את כל המים מהאמבטיה.
 8. שטפו את הבגד במים מתוקים. זכור כי יש צורך בשטיפות חוזרות ונשנות כדי שכל חומרי הניקוי ייעלמו מהבד.
 9. לבסוף, הניחו את הבגד על מגבת יבשה על משטח ישר והניחו לו להתייבש.