מינון של חומר ניקוי

ואריזת חומרי הניקוי מכילה הוראות לכמה חומר ניקוי כדאי להשתמש בהתאם לכמות
מכונה מלאה למחצה דורשת פחות חומר ניקוי ממכונה מלאה, ואריזת חומרי הניקוי מכילה הוראות לכמה חומר ניקוי כדאי להשתמש בהתאם לכמות.

מינון נכון של חומר ניקוי חשוב לכביסה נקייה ורעננה, וכאן תמצאו מדריך מקיף לכמה חומר ניקוי כדאי להשתמש!

מינון חומר ניקוי חשוב יותר ממה שאתה חושב. יותר חומר ניקוי לא אומר בהכרח שמקבלים כביסה נקייה יותר וחומרי הניקוי של היום עשויים להיות כל כך יעילים בכמויות קטנות. יותר מדי חומר ניקוי עלול להוביל לעובש במכונת הכביסה ובבגדים. צבע תרכיז דרך הוא דוגמה לחומר ניקוי טוב שלא צריך להשתמש בו כל כך הרבה אבל עדיין לקבל כביסה נקייה וטרייה.

חשוב לקבל את המינון, אבל יש גם דברים אחרים שאתה צריך לדעת על אופן השימוש במכונת כביסה. סרטון זה מראה לך כיצד:

בעת מינון חומר ניקוי, הקפד תמיד לעקוב אחר ההוראות שעל האריזה לגבי כמה חומר ניקוי עליך להשתמש. מידת הקשיות של המים משפיעה על כמה חומר ניקוי להשתמש. 80% מהמים של שוודיה הם רכים, אבל אתה יכול בקלות לגלות אם המים בעירייה הספציפית שלך רכים או קשים על ידי ביקור באתר האינטרנט של העירייה.
האם מכונת הכביסה שלך מודדת וממנה אוטומטית את חומר הניקוי בכל כביסה (פונקציית מינון עצמי)?

למה לא להשתמש יותר מדי חומר ניקוי

כך שהיתרונות של מינון נכון של חומר ניקוי הם רבים
ככל שאתה קונה חומר ניקוי בתדירות נמוכה יותר, אתה חוסך יותר כסף, כך שהיתרונות של מינון נכון של חומר ניקוי הם רבים!

שימוש בכמות גדולה מדי של חומר ניקוי משפיע לרעה הן על הסביבה והן על הבגדים שלכם, אז הקפידו לגלות בדיוק כמה חומר ניקוי מתאים לאיכות הכביסה והמים שלכם! מנקודת מבט של קיימות, טוב להיות חסכוני במינון חומרי הניקוי שלך מכיוון שזה מפחית את הפסולת ומבטיח שלא יהיו מינונים גדולים מדי של חומר ניקוי בשפכים.

על ידי שימוש בכמות גדולה מדי של חומר ניקוי בעת הכביסה במכונת הכביסה, קיים גם סיכון גדול שהבגדים לא יישטפו כראוי. שאריות חומרי ניקוי בבד עלולות לגרום לתגובות אלרגיות על העור. אחסון חומר ניקוי ישן יכול גם לגרום לבגדים שלך להתחיל להריח ולבסוף לעובש. בנוסף, מנת יתר של חומר ניקוי מסתכנת בהשארת שאריות במכונת הכביסה שלכם, מה שעלול לגרום לעובש ובטווח הארוך לפגוע במכונות בתוך מכונת הכביסה. לטיפים כיצד לנקות את מכונת הכביסה, חפשו כאן.

ככל שאתה קונה חומר ניקוי בתדירות נמוכה יותר, אתה חוסך יותר כסף, כך שהיתרונות של מינון נכון של חומר ניקוי הם רבים!

כמה חומר ניקוי צריך להיות? זה תלוי קצת, והגורמים שמשפיעים על כמה חומר ניקוי אתה צריך להשתמש הם:

  • איזה סוג מים יש באזור שאתה גר בו. באתר העירייה שלך יש מידע על סוג המים באזור שלך.
  • באיזה סוג של מכונת כביסה אתה משתמש - מכונת כביסה עם פתיחה קדמית צורכת בדרך כלל פחות מים ממכונת כביסה עם העלאה, מה שבתורו משפיע על מידת הריכוז של חומר הניקוי במהלך תוכנית הכביסה.
  • כמה כביסה כדאי לכבס. מכונה מלאה למחצה דורשת פחות חומר ניקוי ממכונה מלאה, ואריזת חומרי הניקוי מכילה הוראות לכמה חומר ניקוי כדאי להשתמש בהתאם לכמות.
  • כמה הכביסה שלך מלוכלכת. אם אתם הולכים לכבס את הבגדים של ילדיכם לאחר יום בפארק, ייתכן שתזדקקו למעט יותר חומר ניקוי מאשר אם אתם הולכים לכבס טקסטיל מלוכלך מעט. פעל תמיד לפי ההוראות שעל האריזה.

דרך קלה ויעילה למינון נכון היא פשוט להשתמש בקפסולות שטיפה! קפסולות הכביסה של Via מיועדות לפזר את הכמות המושלמת של חומר ניקוי, בכל פעם.

  • ודאו איזה סוג מים יש בעירייה שלכם, רכים או קשים. למידע נוסף על קשיות מים, תוכלו לקרוא עוד באתר של Svenskt Vatten כאן.
  • ערכו הערכה של כמה כביסה יש לכם. קל לחשוב שמינונים גדולים יותר של חומר ניקוי שוטף, אבל מכונה מלאה לחצי פשוט לא צריכה חומר ניקוי כמו מכונה מלאה.
  • קבע אם הכביסה מעט או מאוד מלוכלכת.
  • קראו ופעלו לפי הוראות המינון שעל אריזת חומרי הניקוי. הקפידו באמת למדוד כך שתהיה הכמות הנכונה.
  • שטפו בטמפרטורה המצוינת על מטליות הכביסה של הבגדים שלכם.
  • שימו לב לקצף - הרבה קצף הוא אינדיקציה לכך שהשתמשתם בכמות גדולה מדי של חומר ניקוי.