קנקן מלוכלך הוא אחת מחידות שטיפת הכלים. ואכן, איך מגיעים למשטחים הקעורים שמאחורי הצוואר הצר של הכלי כדי להסיר כתמים עיקשים כמו אבנית או עקבות של יין אדום? איך לייבש? זה המקום שבו גנום עם מברשות מיניאטוריות וסמרטוטים יהיה שימושי. עם זאת, אם תחשוב על זה ותנסה, אתה יכול לעשות את זה בעצמך. הנה כמה דרכים.

מים חמים מדוללים

התחל בחוץ בשטיפת הידיים של הקנקן. לעולם אל תכניס אותו למדיח כלים - חום ורעידות מסוכנים לגרון הזכוכית העדין. אם הקנקן ישן, עשוי קריסטל או זכוכית חתוכה, שטפו אותו לא בכיור מתכת, אלא באגן פלסטיק - יש פחות סיכוי לשבור דבר יקר. אפשרות: לרפד את תחתית הכיור בשטיח גומי או מגבת מקופלת כפולה. השתמש בספוג או מברשת רכה ובמים חמים מדוללים בנוזל כלים רך.

לאחר מכן שטפו את הקנקן במים חמימים נקיים
לא משנה באיזו שיטה אתה משתמש, לאחר מכן שטפו את הקנקן במים חמימים נקיים.

הדרך לנקות את החלק הפנימי תלויה במידת מלוכלך של הקנקן. הדרך הקלה ביותר היא למלא אותו עד מחציתו במי סבון חמימים ולנער אותו עם כף היד על הצוואר. זה לא היה מכובס? מערבבים פנימה את תערובת החומץ והמלח. המלח יגרד בעדינות את הקירות, והחומץ ימיס לכלוך, במיוחד אבנית. אם שיטה זו לא מסירה עקבות של יין, נסה לסחרר מעט מים פושרים עם סודה לשתייה ומלח בפנים.

לחילופין, שפכו מים לקנקן, הוסיפו מעט חומר לניקוי תותבות, כמו לקלות, והשאירו למשך הלילה.

לא משנה באיזו שיטה אתה משתמש, לאחר מכן שטפו את הקנקן במים חמימים נקיים.

נשפו אוויר חם

יבשו את הקנקן לחלוטין: כשמכניסים לתוכו את הפקק בחזרה, לא אמורה להופיע לחות בפנים. זה לא רק מכוער - חיידקים מסוכנים יכולים לצמוח במים. אין לייבש את הקנקן הפוך על המדף: הייבוש יכול להימשך לנצח ועלול לגרום לשבירת הזכוכית. ראשית, שפכו את כל המים. עוטפים את הידית הארוכה של כף עץ במגבת נייר כך שתעלה מעט על קצה הכף, דחפו את הידית לתחתית הקנקן והשאירו למשך הלילה. עד הבוקר, המגבת הייתה אמורה לספוג את רוב המים המעובה. אם אתה לא יכול לחכות עד הבוקר, נשף אוויר חם לתוך הקנקן עם מייבש שיער. רק היזהר: חום חזק יכול לסדוק את הזכוכית.

בתנאים מודרניים, כמעט לכל עקרת בית יש מדיח כלים, וכמובן שהשימוש בו יפנה את הזמן שתבזבזו בניקוי אותו קנקן. פשוט הכניסו את הקנקן למדיח הכלים שלכם, הכניסו טאבלט SUN והפעילו את המכונה, תוכלו להתרשם מהתוצאה.