זוהי מחלה בולטת של מגורים אנושיים. עובש יכול לשחוק בגדים וריפודים, לאכול דרך קרטון, לגרוס טפטים וספרים, ולבסוף לגרום לאלרגיות. עם זאת, יש דרכים קלות להגן על עצמך מפני האיום הזה.

צינורות דולפים

עובש מופיע במקום בו הוא לח. כמובן שצריך גם נבגי פטריות, אבל הם תמיד באוויר. השילוב של לחות גבוהה עם חום וחושך נוח במיוחד להתפתחות עובש. רטיבות יכולה להיות אקלימית גרידא, וקשורה לצינורות דולפים או לגג דולף. בתנאים הנכונים, נבגים ינבטו תוך יום-יומיים ועובש יתחיל להתפשט בביתכם. אם לא תעצור אותה בזמן.

יבש אזורים לחים ברגע שאתה מבחין בהם כדי למנוע צמיחת עובש. ניקיון, יובש ואוורור טוב של הבית פותרים כמעט לחלוטין את הבעיה. כתמי טחב מוסרים לעתים קרובות עם מי סבון, אך אקונומיקה היא האפשרות הבטוחה ביותר. רק אל תשתמש בו לעתים קרובות: הוא חזק מדי ועלול לייצר אדים רעילים.

השילוב של לחות גבוהה עם חום וחושך נוח במיוחד להתפתחות עובש
השילוב של לחות גבוהה עם חום וחושך נוח במיוחד להתפתחות עובש.

להוצאת עובש מחדר האמבטיה, היכן שהפטרייה אוהבת להתמקם, השתמשו ב- Domestos, תוכלו להשתמש בספריי Domestos, או בקרם Cif Active Chlorine. בעזרת כפפות גומי יש למרוח את התמיסה על הכתמים בעזרת ספוג, סמרטוט או מברשת רכה, לאחר מכן לשטוף עם ספוג לח ולנגב עם מגב גומי. אגב, אם תפעילו את אוורור הפליטה לפני המקלחת, הלחות בחדר האמבטיה תרד.

שקית שואב אבק מיד

כדי להיפטר מריח העובש במרתף, קרש קפיצה נוסף לעובש, מפזרים את הרצפה באקונומיקה, או אקונומיקה, סיד ("מלבין"); תן לזה לספוג את הריחות למשך 24 שעות. לאחר מכן הסר את האבקה עם שואב אבק או טאטא אותה החוצה. לזרוק מיד את שקית השואב. אם אתם מטאטאים עם מטאטא, אספו את הלכלוך בעזרת כף, קחו אותו החוצה.

להסרת כתמי עובש מהבד או הריפוד, הסר תחילה את הפריט ולאחר צחצוח מברשת נוקשה השאר אותו להתאוורר בשמש. אם הכתם נשאר, שטפו אותו לפי הוראות היצרן. רצוי מים חמים עם אקונומיקה לכביסה - אם רק הבד יעמוד.

הסר עובש מהעור עם וודקה, ליתר דיוק, עם אלכוהול מעורבב במים. לאחר הרטבת מטלית נקייה בתמיסה, סוחט ומנגב את הכתם. לאחר מכן שטפו עם מטלית לחה במים נקיים ותלו את הפריט לייבוש במקום מאוורר היטב.